Dziewiąte sympozjum naukowe Off Label odbyło się 22 kwietnia 2023 r. w hotelu Crowne Plaza w Warszawie. Temat wydarzenia to: „Soczysta jędrność skóry – biostymulatory i techniki łączone cz. I”.

 


Moderatorkami sympozjum były: dr Agnieszka Surowiecka i dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska. Sympozjum składało się z czterech paneli, których ideą było przedstawienie zastosowania biostymulatorów w górnym, środkowym i dolnym piętrze twarzy.

IX Sympozjum OFF Label
IX Sympozjum OFF Label

W panelu pierwszym razem z dr Agnieszką Bańką-Wroną, Dominiką Kuczyńską-Schulz, dr Iką Pankowską, dr Barbarą Walkiewicz-Cyrańską, dr Patrycją Wiślińską oraz Mateuszem Gaborem lekarze przyglądali się działaniu biostymulatorów miękkich i zastosowaniu stymulatorów białkowych w iniekcjach. Uczestnicy dowiedzieli się o powikłaniach, które mogą wystąpić po użyciu stymulatorów, a także zastanawiali się nad tym, czy wspomaganie efektów biostymulacji skóry suplementami wspiera jej rezultaty.

Dr Mariagrazia Moio przedstawiła wykład pt. “Full face approach to beautification and rejuvenation: a new generation of hyaluronic acid.” (wykład handlowy we współpracy z Massmedica).

IX Sympozjum OFF Label
IX Sympozjum OFF Label

W panelu drugim dr Aneta Franczak-Dudek, dr Dominika Posłowska, dr Aleksandra Znajewska-Pander, dr Jakub Miszczyk i dr Łukasz Preibisz przedstawili rekomendacje zastosowania biostymulatorów w okolicy oka, zasady tworzenia procedur łączonych i wspólnie z lekarzami odpowiedzieli na pytanie, jak dobrać stymulator do okolicy, wieku oraz potrzeb pacjenta. Słuchacze biorący udział w wydarzeniu dowiedzieli się także więcej o tkance tłuszczowej, którą można wykorzyastać jako stymulator autologiczny.
Dr Marta Nowak przedstawiła wykład pt. “Biostymulacja i wypełnienie - soft lifting twarzy z użyciem Neauvia Stimulate.“ (wykład handlowy we współpracy z Neauvia).

Dr Bartosz Pawlikowski i Estera Gabczenko
Dr Bartosz Pawlikowski i Estera Gabczenko

W panelu trzecim dr Kamila Białek-Galas, dr Anna Grodecka, dr Iwona Karaszewska, dr Agata Kłosowicz i dr Jerzy Berbecki odpowiedzieli na pytania dotyczące użycia biostymulatorów w górnym, środkowym i dolnym piętrze twarzy. Słuchacze zapoznali się również z możliwymi powikłaniami po polikapronolaktonie. Dyskusja odbywała się również wokół kontrowersyjnego ale również coraz bardziej popularnego tematu egzosomów. Temat został przybliżony przez dr Annę Domaszewską-Szostek, która z punktu widzenia biotechnologa przedstawiła czym są i jak działają pęcherzyki zewnątrzkomórkowe.

Dr Katarzyna Grudzień zaprezentowała wykład pt. “Nowe oblicze polikapronolaktonu – Gouri w praktyce klinicznej” (wykład handlowy we wspołpracy z NovaOva).
Ostatni panel poświęcony był produktom autogennym. Dr Robert Kasperek, dr Adam Kossut, dr Aleksander Stawowski i dr Przemysław Styczeń przybliżyli lekarzom, jak dobierać zabiegi do procedur łączonych oraz odpowiedzieli na pytanie, czy produkty autogenne są dla każdego.

IX Sympozjum OFF Label
IX Sympozjum OFF Label

W strefie wystawienniczej mogliśmy spotkać się z: Aesthetic Concept, Croma, Fenice, Galderma, Innmedis, Keymed, Massmedica, Medilage, Mesoestetic, Merz, Neauvia, Novaova, Sinclair i ZoSkin.

Piotr Jastrzębski, Estera Gabczenko
Piotr Jastrzębski, Aneta Ganc, Estera Gabczenko


27 maja 2023 r. będziemy mieć przyjemność uczestniczyć w sympozjum pt. „Soczysta jędrność skóry – biostymulatory i techniki łączone cz. II” na którym będą omawiane zupełnie inne produkty oraz techniki zabiegowe. Wydarzenie odbędzie się w hotelu Crowne Plaza w Warszawie. Do zobaczenia!

Więcej o tym wydarzeniu na OFFLabel.pl