Fundacja Wspierania Rozwoju JA TEŻ zaprasza na III BAL RÓWNYCH SZANS, organizowany w ramach kampanii społecznej #jestem21 w partnerstwie z Miastem Gdańsk oraz Olivia Centre. Już 11 lutego 2023 w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim podsumujemy 10 LAT DROGI po lepszą przyszłość dla osób z zespołem Downa. Będziemy się wspólnie bawić, jednocześnie zbierając środki na nowe działania: wsparcie edukacji włączającej oraz mieszkalnictwo wspomagane. Gwiazdą muzyczną wieczoru będzie Natalia Kukulska, a aukcję główną poprowadzi Przemek Kossakowski, i to nie sam. A to tylko część atrakcji.

 

Na samym początku balu zaprosimy Państwa do krótkiej opowieści o misji dla jakiej istnieje i działa Fundacja JA TEŻ. Podziękujemy naszym sponsorom i pokażemy kilka migawek z działalności ośrodka edukacyjno-rehabilitacyjnego, który powstał dzięki aukcjom i wsparciu uczestników dwóch poprzednich balów charytatywnych.

 

Gwiazda Balu Równych Szans - Natalia Kukulska

GWIAZDĄ WIECZORU będzie Natalia Kukulska, jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek, autorka tekstów i współautorka muzyki. Na naszym balu wystąpi w wyjątkowym duecie razem z gitarzystą i zaśpiewa klimatyczne wersje swoich największych przebojów. Koncert będzie trwał ok. 30 minut plus bisy na życzenie publiczności.

W 2021 roku wokalistka obchodziła 25-lecie pracy artystycznej, co uczciła wyjątkowym wydawnictwem "Jednogłośna", a także udziałem w formacie "MTV Unplugged". W social mediach obserwuje ją ponad 400 tysięcy fanów. Jej klipy w serwisie YouTube zostały wyświetlone kilkadziesiąt milionów razy, a koncerty wyprzedają się niemal do ostatniego miejsca. Nic dziwnego skoro Natalia Kukulska stale zaskakuje publiczność kolejnymi odsłonami: choć od lat wierna jest muzyce elektronicznej, nie przeszkadza jej to w romansie z akustycznymi, a nawet symfonicznymi formami.

Natalia Kukulska jest laureatką Telekamery, nagrody Telewizji Polskiej za Indywidualność Roku, wielokrotnie uznana Wokalistką Roku przez rozgłośnie radiowe oraz pisma branżowe. Widzowie mogli też oglądać ją w siódmej edycji programu „The Voice of Poland”, gdzie była trenerką Ani Karwan, która była gwiazdą naszego poprzedniego balu w 2020r.

Bardzo ważną część kariery Natalii Kukulskiej stanowi jej działalność charytatywna, a sama wokalistka została doceniona statuetką “Gwiazda dobroczynności”. Jest nam niezmiernie miło, że teraz to wielkie serce i cudowny głos zaprezentuje na naszym balu.

 

Aukcje podczas Balu

AUKCJA GŁÓWNA Z LICYTACJĄ zostanie poprowadzona przez Przemka Kossakowskiego, niekonwencjonalnego dziennikarza, dokumentalistę i podróżnika. Przez ponad 8 lat zaskakiwał swoimi programami w telewizji TTV i TVN (“Kossakowski. Szósty Zmysł”, Kossakowski. Być jak…”, “Kossakowski. Inicjacja“, “Kossakowski. Wtajemniczenie”, “Kossakowski. Nieoczywiste”). Dla nas szczególnie ważny był program “Down The Road. Zespół w trasie”, który był ogromnym hitem i podbił serca widzów w całej Polsce. Jego trzy edycje w nieprawdopodobny sposób odczarowały temat zespołu Downa i złamały wiele stereotypów. Za ten program otrzymał nagrodę Lodołamacze 2020 w kategorii „Dziennikarz bez barier” i Telekamerę 2021 w kategorii „Osobowość telewizyjna”. W prowadzeniu aukcji będzie Przemkowi Kossakowskiemu towarzyszył JANEK SKIBA, uczestnik drugiej edycji programu DTR . Będzie więc bardzo niekonwencjonalnie, spontanicznie, prawdziwie i od serca.

Oczywiście jak zawsze będzie też AUKCJA CICHA oraz LOTERIA FANTOWA. Więcej informacji o zaplanowanych aukcjach będziemy przekazywać bliżej wydarzenia. Na pierwszym balu przedmioty w aukcjach zostały wylicytowane za kwotę ponad 52 000 PLN a loteria przyniosła dodatkowe 5 000 PLN. Na drugim balu w aukcjach zebraliśmy łącznie prawie 70 000 PLN i 3000 PLN z loterii. Poprzeczka jest więc zawieszona bardzo wysoko. Mamy jednak nadzieję, że w kolejnej edycji goście będą równie hojni, zachowamy trend zwyżkowy i pobijemy kolejny rekord.

 

Premiera hymnu Fundacji JA TEŻ

Posłuchamy piosenki “JA TEŻ” - hymnu Fundacji - w wykonaniu Żanety Promy z zespołu SPARK, na tle teledysk nagrany we wnętrzach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Wokalistka zaśpiewa dla gości balu pierwszy raz ten utwór na żywo. Artur Gadowski z zespołu IRA będzie jej towarzyszył w nagranym teledysku. Głównym bohaterem nagrania jest Michał Milka, pierwsza osoba z zespołem Downa pracująca w urzędzie Miasta Gdańska, jeden z uczestników pierwszej edycji programu “Down the Road. Zespół w trasie” i od kilku lat ambasador Fundacji JA TEŻ.

Do tańca zagra zespół THE CELEBRATION BAND, w którego skład wchodzą doświadczeni i wykształceni trójmiejscy muzycy. Każdy utwór grany jest w 100 na żywo, a pieczołowicie przygotowywane aranżacje niejednokrotnie zaskakują. Zespół grał już dla nas na drugiej edycji balu i sprawdził się znakomicie rozgrzewając atmosferę na parkiecie i tym razem również nie mogło ich zabraknąć.

Pokaz tańca towarzyskiego zaprezentują pary sportowe z Tanecznego Klubu Sportowego Creative Dance startujące na turniejach w Polsce i za granicą.

Bal poprowadzi dla nas po raz trzeci osoba o wielkim sercu i niezwykłej lekkości słowa, czyli Beata Szewczyk, dziennikarka Radia Gdańsk, a w przeszłości również Radia Kolor i Radia ZET.

O menu podczas wieczoru zadba dla Państwa firma Banglob: welcome drink, 2 daniowa kolacja serwowana, bufety zimne i słodkie, gorąca przekąska, napoje bezalkoholowe ciepłe i zimne oraz wino bez limitów. Inne alkohole dodatkowo płatne - możliwość zakupu na miejscu.

Wszystkie szczegóły na temat wydarzenia znajdziecie na stronie głównej balu: III Bal Rownych Szans  

Redakcja Zatoki Piękna od wielu lat wspiera Fundację, będziemy również i tym razem Patronem medialnym wydarzenia.

 

Misją Fundacji Wspierania Rozwoju JA TEŻ są wszelkie działania na rzecz rozwoju, edukacji i integracji społecznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych z zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania, a w szczególności osób z zespołem Downa.

Fundacja powstała dokładnie 6 grudnia 2012 roku w Gdańsku. Obchodzimy zatem okrągły jubileusz 10-lecia naszej działalności. Za nami ogrom pracy, wiele zmagań o lepsze życie dla osób z zespołem Downa oraz niezwykłe osiągnięcia. Przed nami coraz więcej możliwości i coraz jaśniejsze słońce. Cieszymy się, że jesteśmy w Gdańsku, gdzie prawdziwie widać morze możliwości.

Od 2017 roku mamy status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Jesteśmy członkiem EDSA (European Down Syndrome Association) oraz DSI (Down Syndrome International).