II Bal Równych Szans w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku odbył się 22.02.2020 w Teatrze Szekspirowskim. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Wspierania Rozwoju Ja Też. Wśród gości balu pojawiły się gwiazdy: Anna Karwan, Przemek Kossakowski i Mateusz Kusznierewicz. Dochód z balu zostanie przeznaczony na wyposażenie i utrzymanie nowego ośrodka edukacyjno-rehabilitacyjnego w Gdańsku. 

 

Oglądaj naszą relację!

 

Bal poprowadzili cudowni dziennikarze Radia Gdańsk - Beata Szewczyk oraz Robert Silski. Wśród zaproszonych gości pojawił się Przemek Kossakowski, który opowiedział o programie Down the road. Zespół w trasie. Licytację głośną poprowadził już tradycyjnie Mateusz Kusznierewicz. Na scenie Teatru Szekspirowskiego wystąpiła m.in. zjawiskowa Anna Karwan

Nie zabrakło też przedstawicieli władz samorządowych, sportowców, artystów i trójmiejskich biznesmenów. 

Piotr Kowalczuk, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska ds. Polityki Społecznej podkreślił w rozmowie z redakcją Zatoki Piękna, jak ważna i wartościowa jest kampania #Jestem21 oraz działalność Fundacji Ja też, której jednym z ostatnich sukcesów jest zatrudnienie dwojga podopiecznych na etatach - Michała w Urzędzie Miejskim w Gdańsku oraz Emilii w Gdyńskim Teatrze Muzycznym.

Przypomnijmy, że osoby z zespołem Downa od kilku lat pracują również w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, który jest kolebką idei zatrudnienia i aktywizacji osób dorosłych z zespołem Downa.

Największe emocje podczas wieczoru wzbudziły aukcje głośne. Spotkanie z Przemkiem Kossakowskim, skok na spadochronie w tandemie w Aeroklubie Gdańskim, wspólna kolacja w restauracji Magiel w Hotelu Almond wylicytowano za 6000 zł. Bransoletka z bursztynem od prezydent Miasta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz poszła za 5000 zł, a rzeźba gdańskiego artysty Tomasza Radziewicza wylicytowana została za 3300 zł. W sumie przeprowadzonych zostało 14 licytacji, dzięki którym uzbierano 53600 zł.

Goście balu mogli wziąć udział również w cichych licytacjach, do których atrakcyjne vouchery przekazali m.in. partnerzy Zatoki Piękna: SYNEA Medical Day SPA, Secret Avenue oraz Klinika Urody Imagine.

Dochód z balu zostanie przeznaczony na wyposażenie i utrzymanie nowego ośrodka edukacyjno-rehabilitacyjnego w Gdańsku. Nowa siedziba da osobom dorosłym z zespołem Downa miejsca pracy, a jednocześnie będzie miejscem terapii dzieci i kolebką integracji w ramach prowadzonego przedszkola, docelowo szkoły zawodowej i warsztatów kulinarnych. Misją Fundacji Wspierania Rozwoju Ja Też są wszelkie działania na rzecz rozwoju, edukacji i integracji społecznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych z zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania, a w szczególności osób z zespołem Downa.

Patronat medialny nad balem objęła Zatoka Piękna.