Dlaczego jesień to ulubiona pora roku dla kosmetologa? Jesień, dzięki mniejszej ekspozycji na promieniowanie słoneczne, to idealny moment na rewitalizację skóry. Można wówczas rozpocząć bardziej aktywne i inwazyjne zabiegi kosmetyczne. Na co zwrócić uwagę tej jesieni, podpowiada Sandra Ruszkowska, manager Instytutu Urody Secret Avenue w Gdańsku

 

Wakacje pozostawiają za sobą nie tylko wspomnienia, ale i gorszą kondycję skóry, która jest bardziej sucha niż zwykle oraz naznaczona przebarwieniami i nowymi zmarszczkami. Po ich zakończeniu warto oddać się w ręce kosmetologów z Instytut Urody Secret Avenue w Gdańsku. Powód? Lata doświadczenia i szeroka gama zabiegów pozwalają na podejście indywidualne. Kosmetolodzy nie zamykają się na jedną technologię czy produkt, lecz mają unikatową możliwość wykorzystywania wielu możliwości terapeutycznych.

Czym wyróżnia się oferta gdańskiego Secret Avenue? Instytut posiada szeroki wachlarz zabiegów, które idealnie sprawdzają się podczas jesiennej regeneracji. Każdy z kosmetologów Secret Avenue to profesjonalista, który po konsultacjach dobiera pełne i łączone terapie zarówno dla klientek, jak i klientów.

 

Jesień w Secret Avenue

Powakacyjna pielęgnacja skóry wymaga indywidualnie dobranej terapii, jednak specjalistom z Instytutu Urody Secret Avenue nietrudno wyróżnić zabiegowych liderów. Jesienią są to laser frakcyjny oraz radiofrekwencja mikroigłowa, przy których jednym z głównych przeciwwskazań jest świeża opalenizna, dlatego są one wykonywane właśnie jesienią. Na czym polegają wspomniane zabiegi i jakie mają wskazania?

Jak wyjaśnia Karolina Kieszkowska, kosmetolog Secret Avenue zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego oparty jest na zjawisku fototermolizy frakcyjnej. Podczas zabiegu promieniowanie wnika w tkankę i pochłania wodę, która znajduje się w komórkach, dlatego szybko dochodzi do podgrzania i odparowania jej. Podczas zabiegu na powierzchni skóry tworzy się pasmo mikrouszkodzeń otoczonych nienaruszonymi tkankami. W konsekwencji skóra klienta jest stymulowana do szybkiej regeneracji. Laser frakcyjny pozwala zmniejszyć rozszerzone ujścia gruczołów łojowych oraz zniwelować przebarwienia posłoneczne.

Radiofrekwencja mikroigłowa to z kolei połączenie tak naprawdę dwóch zabiegów. Oprócz mikrouszkodzeń dochodzi do podgrzania tkanki, dzięki czemu dochodzi do silnej przebudowy tkanki i produkcji włókien kolagenowych. To idealny zabieg dla osób, które chcą pozbyć się pierwszych oznak starzenia, blizn czy pragną ujędrnić i odświeżyć swoją skórę. Rekomenduje Karolina Kieszkowska.

W ofercie Instytutu znajdują się także zabiegi z użyciem peelingów chemicznych, które umożliwiają złuszczanie na poziomie różnych warstw skóry. Peelingi chemiczne kosmetolog dobiera według obecnego zapotrzebowania skóry klienta. Jesień to oczywiście nie tylko złuszczanie, ale również zabiegi odmładzające i rewitalizujące. Idealnym przykładem jest mezoterapia mikroigłowa. Dzięki temu zabiegowi kosmetolog osiąga kontrolowany stan zapalny w skórze, a w konsekwencji skóra zmuszana jest do przebudowy.

 

Terapie łączone w Secret Avenue

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest pomijanie tak zwanych zabiegów letnich, czyli nawilżania oraz odżywiania skóry. Idealnie sprawdzają się tu mezoterapia mikroigłowa, oczyszczanie wodorowe czy zabieg oksybrazji. Kosmetolodzy z Secret Avenue nie ograniczają się jednak do gotowych rozwiązań, ponieważ dobierają również całe terapie indywidualne. Jedynie wykwalifikowany i doświadczony kosmetolog wie, jak właściwie wykorzystać dostępne na rynku zabiegi – temu właśnie służą dostępne w Instytucie bezpłatne konsultacje

Jeśli chcemy cieszyć się zdrowym i pięknym wyglądem skóry, idealnym rozwiązaniem są terapie łączone. Dzięki technologiom, które oferuje Secret Avenue, klienci mają możliwość skorzystania z działania wielokierunkowego. Wykwalifikowana kadra jest w stanie zaoferować wiele alternatywnych rozwiązań, dzięki czemu to właśnie Secret Avenue wyróżnia się na tle mapy Trójmiasta - to jedno z niewielu miejsc, które oferuje tak szeroką gamę zabiegów.

 

Jesienne promocje i nowości

Obecnie w Secret Avenue trwają promocje, między innymi -30% na laser frakcyjny oraz -20% na radiofrekwencje mikroigłową. Dodatkowo rozszerzono ofertę o nowe zabiegi marki Retix C i Dermaquest.

Niezależnie czy chciałabyś/chciałbyś pozbyć się niedoskonałości pozostawionych po lecie czy zredukować oznaki starzenia umów się na konsultację, podczas której kosmetolodzy dobiorą terapię dopasowaną do potrzeb.

 

Zapraszamy Secret Avenue secretavenuesalon.pl 

Tekst: Sandra Ruszkowska

Sandra Ruszkowska

Ukończyła Biotechnologię na wydziale chemii Politechniki Gdańskiej. Pomimo zamiłowania do nauk ścisłych, oddała się pasji do kosmetologii. Absolwentka studiów podyplomowych Kosmetologii Bioestetycznej i Dietetyki w Wyższej Szkole Zdrowia, gdzie zdobyła tytuł magistra kosmetologii anti-aging. W pracy najważniejsze dla niej jest zadowolenie i dobro klienta, rzetelność i dobra energia. W wolnym czasie czyta i podróżuje.