21 maja 2022, w sobotę, po blisko dwuletniej przerwie związanej z pandemią Fundacja Hospicyjna już po raz 11. urządza Charytatywny Bal z Sercem. Tegoroczną uroczystość Patronatem Honorowym objęła Ambasada Włoch w Warszawie oraz Maurycy Chodorowski Konsul Honorowy Włoch w Gdyni. Partnerem medialnym wydarzenia od lat jest nasz portal Zatoka Piękna, a Partnerem strategicznym jest Olivia Business Centre. Środki zebrane podczas Balu zostaną przekazane na rzecz Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku oraz na budowę Centrum Opieki Wytchnieniowej. 

Bal z Sercem z włoskim temperamentem

Do tej pory goście zaproszeni na Bal z Sercem mieli już okazję bawić się m.in. na balu hiszpańskim, francuskim, skandynawskim, niemieckim, austriackim i brytyjskim. Tym razem będą mogli poczuć atmosferę Włoch. Hasło przewodnie XI Charytatywnego Balu z Sercem brzmi: Wszystkie drogi prowadzą do Serca. Włoskie menu oraz występ Stefano Terrazzino, włoskiego tancerza oraz piosenkarza, a to wszystko w klimatycznej atmosferze przestrzeni konferencyjnej 34. piętra Olivia Star. Artysta nie tylko zaśpiewa włoskie szlagiery, ale zaprosi również gości do nauki tańca. Całe wydarzenie poprowadzi Maciej Orłoś.

Szczytny cel

Uroczystości tradycyjnie już przyświeca szczytny cel. Podczas XI Charytatywnego Balu z Sercem goście mogą spodziewać się licznych niespodzianek. Wszystkie pozyskane środki zostaną wykorzystane na potrzeby Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku oraz na budowę Centrum Opieki Wytchnieniowej. Cel Balu można wesprzeć także poprzez działania sponsorskie.
- Bal z Sercem od lat łączy różne środowiska zaangażowane w pomoc osobom u kresu życia. Cieszy się sympatią i może liczyć na obecność i szerokie wsparcie przedstawicieli władz, środowiska biznesu, nauki, świata kultury i sportu, oraz przedstawicieli mediów. Wierzymy, że jak co roku kolejny Bal spotka się z życzliwym przyjęciem trójmiejskiego środowiska – mówi Paweł Ryta z Fundacji Hospicyjnej.

Honorowy Patronat

Uroczystość Patronatem Honorowym objęli przedstawiciele władz: Ambasada Włoch w Warszawie, Maurycy Chodorowski Konsul Honorowy Włoch w Gdyni, Prezydent Miasta Gdańska, Wojewoda Pomorski oraz Marszałek Województwa Pomorskiego, oraz organizacje gdańskich przedsiębiorców: Business Center Club Loża Gdańska, Gdański Klub Biznesu, Stowarzyszenie Konsulów Honorowych w Polsce, Polsko-Szwedzka Izba Gospodarcza, Pracodawcy Pomorza oraz liczne media lokalne i ogólnopolskie.

Dołącz do nas i wesprzyj działania Fundacji Hospicyjnej