IX Bal Charytatywny z Sercem Fundacji Hospicyjnej pod hasłem #ShareTogether już za na mi! To był wyjątkowy wieczór. Znakomici goście po raz kolejny udowodnili, że nawet w trakcie zabawy można pomagać. Całkowity dochód z balu i przeprowadzonych licytacji zostanie przeznaczony na potrzeby chorych dzieci, chorych dorosłych, dzieci osieroconych oraz na budowę Centrum Opieki Wytchnieniowej. 

 

Oglądaj naszą relację z Balu!

 

- Gościmy dzisiaj w AmberExpo. Jest to nietypowe miejsce dla tego balu i też nietypowa pora. Zwykle Bal z Sercem odbywa się zimą. Natomiast w związku ze śmiercią Pana Prezydenta Pawła Adamowicza nie organizujemy w tym roku balu w ECS. Jesteśmy tutaj, również w przepięknym miejscu - powiedziała w rozmowie z Zatoką Piękna Anna Janowicz, Prezes zarządu Fundacji Hospicyjnej Sercem prowadzącej Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC.

Patronat Honorowy nad Balem objęli: Tunç Üğdül, Ambasador Republiki Turcji w Polsce, Serdar Davran, Honorowy Konsul Generalny Republiki Turcji w Gdańsku, Magdalena Pramfelt, Prezydent Stowarzyszenia Konsulów Honorowych w Polsce oraz Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Marszalek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Gdańska oraz Kanclerz Loży Gdańskiej BCC, Maciej Dobrzyniecki, Prezes Zarządu Gdańskiego Klubu Biznesu, Marek Głuchowski i Prezydent Pracodawców Pomorza, Zbigniew Canowiecki.

- Jesteśmy bardzo dumni z bycia Partnerem tego ważnego wydarzenia w tym roku. Chcę pogratulować Fundacji Hospicyjnej, jak również chcę podziękować wszystkim Partnerom i wszystkim uczestnikom za to dzisiejsze wieczorne wydarzenie - powiedział Tunç Üğdül, Ambasador Republiki Turcji w Polsce. 

- Mamy tutaj dwa główne cele. Wsparcie działalności, którą kontynuujemy już od 30 lat istnienia Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych ks. Dutkiewicza. W tym roku jeszcze dodatkowo chcielibyśmy zacząć zbierać fundusze na Centrum Opieki Wytchnieniowej. Chcemy wesprzeć w ten sposób opiekunów rodzinnych: chorych dzieci, chorych dorosłych. Stworzyć takie miejsce gdzie będziemy mogli otoczyć opieką ich bliskich, a im samym zapewnić w ten sposób wytchnienie. - dodała prezes Anna Janowicz.

Centrum Opieki Wytchnieniowej będzie opiekowało się 90 rodzinami dziennie. Osoby, które na co dzień w domach opiekują się ciężko chorym, niepełnosprawnym członkiem rodziny, będą miały możliwość powierzenia swojego chorego wykwalifikowanym specjalistom na kilka godzin czy kilka dni. Opiekunowie będą mogli wreszcie zadbać o własne zdrowie, wykonać odkładane zabiegi i operacje, załatwić sprawy urzędowe, pojechać do sanatorium czy po prostu na pierwszy od wielu lat urlop.

Gościem specjalnym balu był Maciej Orłoś, który tak podsumował cel balu: Mamy tutaj połączenie przyjemnego z pożytecznym. Świetna okazja na doskonałe spędzanie czasu, na spotkania i rozmowy, a jednocześnie wspieramy osoby potrzebujące.

Licytację głośną poprowadzili Dorota Sobieniecka-Kańska i Marek Kański:

  • Tureckie filiżanki do kawy z tygielkiem - 5 tys. zł.
  • Turecki, ręcznie tkany kilim - 6 tys. zł.
  • Zdjęcia gdańskich dźwigów autorstwa mistrzów fotografii - Zbigniewa i Macieja Kosycarzy - 5,5 tys. zł.
  • Koncert Artura Andrusa i spotkanie z artystą - 10 tys. zł.
  • "Spacer" kajakiem po Motławie oraz obiad ze znanym podróżnikiem Aleksandrem Dobą - 3 tys. zł.
  • Koszulka Christiano Ronaldo z autografem i certyfikatem autentyczności - 6 tys. zł.
  • Tygodniowy pobyt dla dwóch osób w tureckim hotelu World City Alaçatı - 7 tys. zł.
  • Tygodniowy pobyt w hotelu Otium Hotel Life na Riwierze Tureckiej - 8 tys. zł.
  • Zaproszenie na degustację w restauracji Arco by Paco Perez - 5 gwiazdek Michelin - 3 tys. zł.
  • Selfie z Maciejem Orłosiem - 3 tys. zł.

Łączna kwota wylicytowanych przedmiotów wyniosła 57,5 tys. zł.

Goście balu mogli wziąć udział również w cichych licytacjach oraz w loterii fantowej, do których atrakcyjne vouchery przekazali m.in. partnerzy Zatoki Piękna: klinika Kosma z Bytowa oraz klinika Lorenzo Coletti w Gdańsku.

O menu podczas balu zadbała restauracja Amber Side i Gökhan Cingillioglu. Do tańca zagrała Rama 111, a zaśpiewała Agnieszka Babicz.

Patronat medialny nad IX Balem z Sercem objęła Zatoka Piękna.