W cieniu obaw przed koronawirusem wystartował XXI Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging w Warszawie. Jest to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń dla pasjonatów dermatologii estetycznej i firm związanych z branżą. Jak co roku organizatorzy zadbali o bogaty program kongresu, wykłady, niezależne panele eksperckie, pokazy technik zabiegowych. Organizatorzy zapewnili, że są przygotowani na zapewnienie wszystkim bezpieczeństwa w obliczu szalejącego wirusa. Część wystawców jednak podjęło trudną decyzję o zrezygnowaniu z udziału w kongresie, bądź odwołaniu zaplanowanych wykładów i workshopów, nie dotrze też grupa zagranicznych prelegentów.

 

Na oficjalnej stronie XXI Międzynarodowego Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging, czytamy oświadczenie organizatora kongresu:

"Pragnę z całą mocą podkreślić, że bezpieczeństwo uczestników Kongresu organizowanego przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych jest moim priorytetem. Na bieżąco śledzę wszystkie komunikaty wypływające z GIS, WHO oraz Sanepidu w sprawie koronawirusa. Zgodnie z zaleceniami ministra zdrowia, nie należy ulegać niepotrzebnej panice. Życie toczy się normalnym trybem, można chodzić do sklepów, kin, kościołów czy na mecze.

Według wytycznych GIS, wraz z hotelem przygotowujemy się do przyjęcia naszych gości. W toaletach zostały umieszczone pojemniki z płynem dezynfekującym, szczególną wagę będziemy przykładać do sprzątania z użyciem środków dezynfekujących. Jako lekarze mamy świadomość, że profilaktyka stanowi najlepsze zabezpieczenie przed wirusami. Częste mycie rąk i zachowanie podstawowych zasad higieny.

Z rozwagą podchodzę do wszystkich głosów podyktowanych troską o bezpieczeństwo uczestników Kongresu. Zapewniam, że jako organizator dołożę wszelkich starań aby nasze doroczne spotkanie było przyjaznym i bezpiecznym miejscem dla wszystkich naszych gości."

 

Niemniej jednak część wystawców podjęła trudną decyzję o zrezygnowaniu bądź ograniczeniu swoich aktywności podczas tegorocznego kongresu. Zamieszczamy poniżej komunikaty firm, do których udało nam się dotrzeć:

 

ITP S.A. i NEAUVIA Polska

 ITP oświadczenie w sprawie koronawirusa

 

Lea VIVACY

 Lea Vivacy oświadczenie w sprawie koronawirusa

 

Merz Aesthetics Poland

"Informujemy, że na rozpoczynającym się Kongresie Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych będziemy obecni w postaci stoiska handlowego, z ograniczoną funkcjonalnością.

Decyzja ta została podjęta wspólnie, pomimo tego, że nasze oficjalne stanowisko przekazane do Stowarzyszenia rekomendowało przeniesienie Kongresu na inny termin, zgodnie z zaleceniami GIS, Naczelnej Izy Lekarskiej i innych instytucji.

Nasi wykładowcy podjęli suwerenne decyzje, że będą obecni na Kongresie.

Pozostawiamy sobie możliwość zrezygnowania z fizycznej obecności jeśli zajdzie taka okoliczność."

 

Informujemy, że redakcja Zatoki Piękna również podjęła decyzję o wycofaniu swojego udziału z tegorocznego kongresu. Jesteśmy w kontakcie z lekarzami oraz ekspertami z branży, dzięki czemu w najbliższych tygodniach pojawią się w portalu zatokapiekna.pl materiały dot. trendów i nowości w dermatologii estetycznej i medycynie anti-aging.