Od 31 stycznia do 2 lutego włącznie w Paryżu odbywa się Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej IMCAS 2019, który gromadzi ponad 10 tys. uczestników z aż 105 krajów. Wśród prelegentów znajdują się także specjaliści z Polski.

 

Medyczny kongres w Paryżu to miejsce wymiany doświadczeń, a także nauki, która ma łączyć wiedzę dermatologów oraz chirurgów plastycznych. Tegoroczna edycja jest największą spośród dotychczas organizowanych. W programie znalazło się aż 265 sesji naukowych, a listę kluczowych prelegentów tworzy przeszło 700 specjalistów z całego świata. Swój udział w wydarzeniu zapowiedziało 10 tys. uczestników oraz ponad 230 międzynarodowych firm wystawienniczych.

 

Pomost między dermatologią a plastyką

IMCAS to kongres organizowany już od 1994 roku w Paryżu, który skupia chirurgów plastycznych i dermatologów, zmniejszając dystans między obiema dziedzinami. Jest to jedna z największych konferencji poświęconych starzeniu się skóry, dających możliwość pogłębiania wiedzy. Trzy dni kongresu przepełnione będą przede wszystkim edukacją. Swoją wiedzą podzielą się światowi eksperci z zakresu medycyny estetycznej, w tym ginekologii, a także chirurgii plastycznej.

Wśród mówców nie zabraknie także lekarzy z Polski. O wprowadzonej w ubiegłym roku technologii strzykawek Stylage Bi-Soft opowie dermatolog dr Marcin Ambroziak. W IMCAS weźmie udział także chirurg plastyczny dr Robert Chmielewski, który zaprezentuje kompleksowe podejście do liftingu twarzy i przedstawi możliwości liftingu SMAS. Polskich specjalistów zgromadzi również zaplanowane na piątek sympozjum Neauvia, w którym udział wezmą lekarz medycyny estetycznej dr Paweł Kubik, a także dermatolodzy dr Bartosz Pawlikowski i dr Piotr Sznelewski.

Polską reprezentację podczas paryskiej konferencji uzupełniają dr hab. n. med. Wioletta Barańska-Rybak, dr Karolina Kopeć-Pyciarz oraz ginekolog dr Piotr Kolczewski, który podzieli się swoją wiedzą na temat iniekcji w okolicach miejsc intymnych.

21. edycja Kongresu IMCAS potrwa do 2 lutego.

Program i więcej informacji na temat Kongres IMCAS Paryż 2019