Już 2 lutego 2019 r w pięknych wnętrzach  Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego odbędzie się wyjątkowy karnawałowy bal charytatywny #Jestem, Bal Równych Szans organizowany przez Fundację JA TEŻ. 

 

Fundacja JA TEŻ jest członkiem EDSA (European Down Syndrome Association) oraz DSI (Down Syndrome International). Praktyka innych krajów europejskich pokazała nam, że tylko świadome społeczeństwo jest dumne z tego, że może pomóc słabszym. Bal charytatywny jest pierwszym z cyklu wydarzeń, realizowanych wspólnie z miastem Gdańsk mówiących o akceptacji, włączeniu, o różnorodności, która czyni nas wyjątkowymi w ramach kampanii #Jestem.

Miejsce balu nie jest przypadkowe. Gdański Teatr Szekspirowski jest szczególnie drogi naszej Fundacji. Jest on kolebką idei zatrudnienia i aktywizacji osób dorosłych z zespołem Downa. To tutaj pracuje 10 podopiecznych Fundacji realizując zadnia obsługi widza. Stąd też projekt powędrował do Teatru Muzycznego w Gdyni i Centrum Konferencyjnego w Krakowie.

Środki zebrane na balu zostaną przeznaczone na przygotowanie i wyposażenie nowego ośrodka rehabilitacyjno-edukacyjnego, który będzie spełniał role opieki nad rodzicem i dzieckiem, włącznie z realizacją rehabilitacji, edukacji i zatrudnienia. Chcemy objąć opieką cały okres życia dzieci z trudnościami rozwojowymi po to, żeby dać im dorosłe, aktywne i w pełni społeczne życie.

Bal będzie jednocześnie otwarciem Wystawy przygotowanej specjalnie dla nas przez Panią Katarzynę Gapską “Miłośnicy Miłości”.

Wydarzenie poprowadzą Beata Szewczyk i Włodek Raszkiewicz.

Gościem specjalnym balu będzie Wiceprezydent Piotr Kowalczuk oraz znany wszystkim mistrz olimpijski oraz mistrz świata w żeglarstwie Mateusz Kusznierewicz, który poprowadzi dla Państwa aukcję wyjątkowych przedmiotów.

 

W PROGRAMIE BALU

Występy artystów, w tym w ramach idei “Młodzi na rzecz dzieci”  wystąpi zespół młodych trójmiejskich muzyków, którzy grają muzykę będącą połączeniem brzmienia orkiestralnego z elektroniką i wokalem  - projekt, który powstał z marzenia młodego siedemnastoletniego chłopaka - Woodkid Project

Gwiazdą specjalną balu będzie zespół GOLDEN LIFE.

Aukcja wyjątkowych przedmiotów, którą poprowadzi dla Państwa Mateusz Kusznierewicz

Obiad i bufety pozwalające bawić się do ostatnich chwil balu

Taniec do białego rana. Do tańca zagra zespół Rarytas Live Band

Loteria specjalna

Pełen program balu www.jateż.org.pl/program

 

Koszt udziału 1 osoby to 250 zł. Koszt pary 500 zł.

Cegiełka w formie darowizny na konto Fundacji: 06 2490 0005 0000 4600 6123 8067 (w tytule przelewu podaj swoje imię i nazwisko, liczbę uczestników i wpisz Darowizna) 

ZAPRASZAMY!

Więcej na temat balu na stronie organizatora balu: www.jateż.org.pl