Jeszcze do niedawna, aby osiągnąć efekt podniesienia brwi, przeprowadzało się głównie zabiegi chirurgiczne. Wygląda na to, że i w tym celu wystarczy jednak stosowanie metod nieinwazyjnych, takich jak zabieg Pelleve, pozwalający na niechirurgiczny lifting brwi.

 

Czasami dobrze znane nam urządzenie potrafi miło zaskoczyć, szczególnie, kiedy okazuje się, że za jego pomocą można osiągnąć efekt uzyskiwany wcześniej dzięki operacji plastycznej. Przykład? System Pelleve, który stanowi całkiem skuteczny sposób na niechirurgiczny lifting brwi. Badania nad jego wykorzystaniem w tym celu zaprezentowano podczas corocznej konferencji American Society for Laser Medicine & Surgery.

Badania przeprowadzono na 30 pacjentach płci żeńskiej i męskiej w wieku od 35 do 65 lat. Okazało się, że fale radiowe wykorzystywane do liftingu brwi są nie tylko bezpieczne, ale i skuteczne. Po 120 dniach od leczenia usatysfakcjonowanych wynikami terapii były 82 proc. pacjentów. Leczenie obejmowało w ich przypadku pięć zabiegów w czterotygodniowych odstępach. Fale radiowe o częstotliwości 4 MHz wykorzystano w leczeniu obszaru czoła i w okolicach okołooczodołowych.

Prowadzący badania dermatolog Paul M. Graham przyznał jednak, że efekt nie będzie już taki dobry u osoby z zaawansowanymi oznakami fotostarzenia i silną wiotkością skóry.

- Musimy wykorzystać ten odsetek kolagenu w skórze, aby osiągnąć efekt liftingu. Pelleve to odpowiedni zabieg dla pacjentów w wieku 30+ do 40+ lat, z wczesnymi objawami fotostarzenia – mówi. Zabieg proponuje się więc osobom, które np. nie kwalifikują się jeszcze do korekty górnych powiek.

Pelleve jest systemem bazującym na energii częstotliwości fal radiowych, która ogrzewa skórę, prowadząc w ten sposób do kurczenia się i napinania włókien kolagenowych. Dzięki wykorzystaniu radiofrekwencji jest on skuteczną metodą ujędrniania skóry twarzy, szyi, dekoltu, ramion i brzucha.

Zabiegi Pelleve dostępne są od kilku lat w gabinetach estetycznych w Polsce. Cena zabiegu zależy od obszaru ciała, który chcemy odmłodzić. Lifting całej twarzy to przykładowo koszt ok. 1200-1500 zł.