Sofitel Grand Sopot był gospodarzem pokazu najnowszej kolekcji marki Marantha na wiosnę i lato 2017. 13 maja koneserzy mody zebrali się, by obejrzeć kreacje z kolekcji Iconifera. Na wybiegu można także było zobaczyć modelki w propozycjach plażowych, zapowiadających podkolekcję ekskluzywnych kostiumów i pareo linii Marantha La Mare. Projektantka Marta Nanowska jak zawsze zadbała o najmniejszy szczegół imprezy. Wrażenia estetyczno-wizualne uzupełniała muzyka jej autorstwa. Artystka dała również koncert skrzypcowy.

 

Fot. Jasiek Nałęcz i Anna Sochacka

Prócz pokazu mody, dodatkowym punktem programu była wystawa prac fotograficznych Zbigniewa Skupińskiego Aberracje. Widać na nich efekty współpracy z projektantką Martą Nanowską, właścicielką marki  Marantha. Sesja fotograficzna kolekcji Iconifera odbyła się w pięknych wnętrzach hotelu Sofitel Grand Sopot. Obrazy będą wystawione do końca czerwca w tym samym hotelu. Należy ich szukać w kąciku filmowym, barze oraz czytelni, a później staną się stałym elementem wystroju hotelu.

 Fot. Zbigniew Skupiński Aberracje

Obecna na pokazie mody Redaktor Naczelna Zatoki Piękna Estera Gabczenko spytała autorkę kolekcji, o kim myślała, tworząc najnowszą kolekcję. Jak wyjaśniła Marta Nanowska:

Kolekcja Iconifera jest energetyczną porcją wiosenno-letniego optymizmu dla każdej kobiety ceniącej zwiewne, dobre gatunkowo materiały i klasyczne kroje. Propozycje Marantha na nadchodzący sezon sprawdza się podczas upalnego popołudnia z rodziną, ale także podczas formalnej wieczornej imprezy.

Już w marcowym wywiadzie dla Zatoki Piękna Nanowska zdradziła, że inspiracją dla kolekcji Iconifera była kolorystyka obrazów Paula Gauguina. Kreacje wieczorowe rzeczywiście kipiały barwami charakterystycznymi dla malarza: nie zabrakło w nich żółci, oranżu, cynoberu, zieleni oraz oceanicznego błękitu. Z materiałów projektantka wykorzystała żorżety, tiule, jedwabie.

Fot. Jasiek Nałęcz i Anna Sochacka

W kolekcji przeważają propozycje "na co dzień".  Pojawiają się również sukienki koktajlowe, żakiety i kamizelki oraz szerokie spodnie w połączeniu z wiązanymi topami. Prócz kreacji w stylu Haute Couture, zaprezentowane zostały propozycje plażowe zapowiadające podkolekcję ekskluzywnych kostiumów i pareo linii Marantha La Mare.

Wyjątkową imprezę podsumowała Estera Gabczenko: - Pokazy marki Marantha sa dla mnie wyjątkowe. Projektantka nie tylko zachwyca barwnymi strojami, ale również graną na żywo muzyką. To niezwykłe połączenie powoduje, ze uczestniczymy w czymś więcej niż pokaz. To artystyczne przedsięwzięcie i prawdziwa uczta dla oczu i uszu, dlatego cieszę się, że portal Zatoka Piękna został patronem medialnym pokazu Iconifera. Moim faworytem kolekcji jest przepiękna biała sukienka z ręcznie przyszywanymi kamieniami.

 

Kolekcja będzie dostępna w Studio F w Gdyni od 29 maja.

O wizerunek modelek zadbały Katarzyna Mątewska-Kowalewska oraz Natalia Wszelaki wraz z ekipą Pomorskiego Studium Sztuk Wizualnych. O stylizację fryzur zadbało Studio F.