Ciało… najważniejsza życiowa sprawa. Bez niego nic nie zdziałasz. To miejsce, z którego nie da się wyprowadzić, czy o nim zapomnieć, ono zawsze o sobie da znać.  

 

Świadomość własnego ciała, odkrycie wszystkich jego możliwości, walorów do ukazania światu oraz zadowolenia z jego użytkowania to wartość, o którą należy zadbać w pierwszej kolejności. 

To sławetne zdrowie, którego tak sobie życzymy wzajemnie, bierze swoje źródło właśnie z dobrego nastawienia do własnej osoby i wyglądu fizycznego. Determinuje przy tym pozostałe wybory takie jak: aktywność fizyczna, pielęgnacja ciała, odpowiednie jedzenie czy dobór towarzystwa, czyli obejmuje cały styl życia. 

Ciało to również dom naszej Duszy, mieszkanie każdej emocji. Odzwierciedla nasz nastrój poprzez mimikę i postawę ciała. 

Niekochane, obwiniane, eksploatowane, niewłaściwie karmione zaczyna niedomagać dopominając się tego, co mu się najbardziej należy… czyli miłości i docenienia zwanego uwagą.

Uwaga to energia, każdy z nas jest ogromnym energetycznym generatorem. To o nią wszyscy zabiegają, to ona jest tą życiodajną energią stwarzającą światy. 

Wydatkujemy ją na zewnątrz zapominając, bądź pomijając własną osobę.

 

Czas to zmienić, by odzyskać doskonały nastrój, poczucie atrakcyjności własnej osoby i chęć do życia, czyli działanie. W tym celu powstał właśnie ten projekt, ku motywacji do wprowadzenia nowych nawyków w codzienne życie. 

 

Na ciele najlepiej się koncentrować w dwóch aspektach: emocjonalnym i wizualnym. 

Do tego powstała książka „Pokochaj swoje ciało w 30 dni. Dziennik Wdzięczności.”

Mając na uwadze ogromne tempo współczesnego życia i ogromne rozproszenie naszej uwagi, proponujemy nowy cykl redakcyjny pt. Piękna Ja realizowany wspólnie z autorką książki Małgorzatą Gąską.

Ma on za zadanie skierowanie całej uwagi na wyjątkowość naszego ciała i zapewnienie mu wszystkiego czego potrzebuje, by funkcjonowało jak najlepiej, realizując nasze życiowe cele w radości i satysfakcji. 

Każdego tygodnia będziemy celebrować jedną część ciała, dając jej maksymalną uwagę i ucząc swój umysł lepszego wsłuchiwania się w jej potrzeby. Będziemy inspirować Was do tego, by doświadczać nowych rzeczy i korzystać z tego, co oferuje nam otaczający świat.

Motywem przewodnim będą ilustracje autorstwa Agaty Walewander, z książki „Pokochaj swoje ciało w 30 dni. Dziennik Wdzięczności” służące do kodowania umysłu na piękno własnego ciała, a jej autorka Małgorzata Gąska zainspiruje Was do nowego doświadczania dedykując każdej części nowe tygodniowe zadania, w których będzie brać udział umysł i psyche. Zatoka Piękna zaś podpowie jak i gdzie zadbać o ciało…

Ilustracja Agaty Walewander
"Ciało", ilustracja Agaty Walewander z książki "Pokochaj swoje ciało w 30 dni. Dziennik Wdzięczności"

 

Czy jesteście gotowi na nową przygodę?

Pierwszy odcinek cyklu już w najbliższy poniedziałek. Zapraszamy! Bądźcie z nami! Podróż w stronę Piękna właśnie się rozpoczyna…