Stworzył własną metodę podawania toksyny botulinowej, wprowadził do Polski innowacyjny zabieg Easy Lift, a dzięki praktyce w medycynie estetycznej w Niemczech, wyczuciu estetyki i przywiązaniu do naturalnych efektów tworzy autorskie programy zabiegowe. Dr Franciszek Strzałkowski z Kliniki Strzałkowski podczas spotkania prasowego 20 października w Warszawie znalazł chwilę, by porozmawiać z nami o najnowszych trendach oraz swojej nowości HAND Magic. 

 

Estera Gabczenko Zatoka Piękna: Jakie zabiegi w medycynie estetycznej są aktualnie na czasie? Czego oczekują od medycyny estetycznej pacjenci?

Dr Franciszek Strzałkowski: Pacjentki są coraz bardziej świadome i wymagające. Pragną przede wszystkim zabiegów skutecznych, jak i, dzięki Bogu, zachowujących coraz bardziej naturalny charakter pacjentki po wykonanym zabiegu. Chcą też zabiegów, gdzie okres rekonwalescencji jest skrócony do minimum, a odstęp czasowy między zabiegami w serii jest dość długi bądź jest to zabieg jednorazowy. Co za tym idzie, ważnym czynnikiem wyboru pacjentki jest jakość każdego zabiegu, natomiast cena staje się rzeczą tak naprawdę drugorzędną.

Jak Klinika Strzałkowski wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom?

Całej filozofii konceptu i podejścia do medycyny estetycznej uczyłem się w Niemczech Zachodnich. Stąd też bardzo istotnym czynnikiem w medycynie estetycznej jest dla mnie aspekt podejścia do naturalności. Jakość zabiegów, dobór sprzętu i preparatów do zabiegów są zawsze najwyższej jakości. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom pacjentek i mieć w swoim portfolio najlepsze zabiegi, zdecydowaliśmy się na tworzenie własnych autorskich programów zabiegowych. Takie zabiegi tworzyliśmy już pięć lat temu, dlatego też są to zabiegi sprawdzone, bezpieczne i dające bardzo dobre rezultaty. Przez ten czas stworzyliśmy tak dużą gamę zabiegów autorskich, że w tej szerokości geograficznej mamy ich najwięcej. Pod tym względem jesteśmy absolutnym liderem. Dlatego też na jesień tego roku postanowiliśmy ogłosić powstanie najnowszego zabiegu autorskiego HAND Magic.

Dr Franciszek Strzałkowski
Dr Franciszek Strzałkowski

Co kryje się pod nazwa HAND Magic?

Nasz najnowszy zabieg to odpowiedź na potrzeby naszych pacjentów. Pacjentki są świadome, że naszą wizytówką jest nie tylko twarz, szyja, dekolt i ubiór, ale też dłonie, które są odpowiedzialne za relacje międzyludzkie. To dłoń podajemy, nawiązując nowe kontakty bądź podtrzymując już te istniejące. Dłonie narażone są cały czas na czynniki atmosferyczne, w szczególności słońce, które powoduje elastozę posłoneczną, jak i przebarwienia. Często w okresie zimowym dochodzi do silnego przesuszenia skóry dłoni, co naraża je na dalsze czynniki atmosferyczne i powoduje uszkodzenia. Nasz zabieg odpowiada na potrzeby pacjentów w zakresie odmłodzenia dłoni oraz chroni nasze dłonie przed dalszą degradacją i starzeniem.

Jak działa i z jakich zabiegów składa się terapia HAND Magic?

Zabieg składa się z dwóch etapów. Pierwszy wykonywany jest za pomocą urządzenia z użyciem światła. W efekcie usuwane są przebarwienia powierzchowne, naczynka, dokonywany jest również proces fotoodmłodzenia, czyli napięcia oraz pogrubienia skóry i głębokiej jej przebudowy. Kolejnym etapem jest podanie preparatu kolagenowego z dodatkiem kwasu hialuronowego. Kolagen napina skórę, wbudowuje się w tkankę i odmładza ją, natomiast kwas hialuronowy z efekt nawilżenia i wypełnienia. Po zabiegu skóra staje się jędrna, przyjemna w dotyku i nawilżona, a naczynia żylne na grzbietach dłoni stają się zupełnie niewidoczne. To są właśnie rezultaty gwarantujące prawdziwe i trwałe odmłodzenie dłoni.

Czy łączenie zabiegów laserowych z iniekcyjnymi podczas jednego spotkania jest bezpieczne?

Jest to zabieg w pełni bezpieczny, testowany wielokrotnie przed wprowadzeniem dla pacjentów. Natomiast za bezpieczeństwo odpowiada w szczególności łączenie dwóch technik, które działają w zupełnie inny sposób na skórę. Ponadto ich oddziaływanie jest na zupełnie innych warstwach skóry, w związku z czym czynniki naprawiające skórę działają na różnych płaszczyznach.

Zabiegi w Klinice Strzałkowski
Zabiegi w Klinice Strzałkowski

Jakich efektów i jak szybko możemy się spodziewać po terapii HAND Magic?

Pierwsze efekty, czyli wypełnienie dłoni oraz zmniejszenie widoczności naczyń żylnych na grzbietach dłoni, widać tuż po zabiegu. Natomiast dalsza poprawa skóry dłoni będzie następować z każdym tygodniem. Zabieg HAND Magic zapewnia takie efekty, jak pogrubienie skóry, ujednolicenie kolorytu, napięcie i nawilżenie skóry, a także wypełnienie, dzięki czemu naczynia żylne, ścięgna i kości na grzbietach dłoni nie będą tak widoczne jak dotychczas.

Jak pracuje pan nad nowymi autorskimi terapiami? Jakich nowości możemy się spodziewać w 2023 roku?

U podstawy stworzenia każdego autorskiego zabiegu leży zawsze potrzeba pacjenta. Zabieg w formie koncepcji jest tworzony w mojej głowie na podstawie znajomości wszystkich technologii i preparatów. Wstępne połączenie jest konsultowane z całym zespołem kliniki oraz z dystrybutorami poszczególnych technologii bądź preparatów. Następnie zabieg wchodzi w fazę testów. Wtedy wykonywane są też zdjęcia przed i po zabiegu. Prace nad nowym zabiegiem na rok 2023 trwają. Będzie to zabieg w pełni wpisujący się filozofię naturalności, jaką nasza klinika reprezentuje. Mogę jedynie obiecać, że będzie to kolejny przełomowy zabieg autorski dostępny tylko u nas w klinice.

Dr Franciszek Strzałkowski, Estera Gabczenko
Dr Franciszek Strzałkowski, Estera Gabczenko

Jakie zabiegi najchętniej wybierają pacjenci Kliniki Strzałkowski? TOP of The TOP w Klinice Strzałkowski to?

Naszym czarnym koniem jest na pewno najbardziej innowacyjny lifting twarzy za pomocą stałych nici, czyli zabieg Easy Lift. Kolejnym bardzo popularnym zabiegiem, nadającym się tak naprawdę praktycznie dla każdego jest jeden z pierwszych moich autorskich zabiegów - Botulina metodą Strzałkowskiego.

Więcej o zabiegach na  klinikastrzalkowski.pl