O sztuce rozstawania się bez konfliktów i wzajemnych oskarżeń rozmawia redaktor Estera Gabczenko z adw. Honoratą Janik-Skowrońską, autorką książki Sztuka rozstania i twórczynią nurtu prawno-psychologicznego.
 
 
 

Oglądaj wywiad!

 
 
 
Książka Sztuka rozstania została napisana w oparciu o dwa fundamenty. Pierwszym z nich jest prawo – przepisy i ich interpretacja, a drugim prawdziwe życie ludzi i ich losy. 
 

Czego dowiesz się po jej przeczytaniu?

Sztuka rozstania
adw. Honorata Janik-Skowrońska, red. Estera Gabczenko / fot. Olga Kharina

 

Nurt prawno-psychologiczny

Sztuka Rozstania to nurt prawnopsychologiczny dotyczący „dobrego rozstania”. Czasami trzeba się rozstać. Trzeba rozstać się z partnerem, małżonkiem, kolegą, koleżanką, wspólnikiem, czy nawet z jakimś miejscem.

Jeżeli jesteśmy świadomi swoich praw i obowiązków – to rozstanie nie musi przebiegać w dramatycznych okolicznościach. Jest to czasami naturalna kolej rzeczy.Warto zauważyć, że na skutek świadomości swojej sytuacji życiowej i sytuacji prawnej – zdarza się, że wcale nie chcemy się rozstać. Wręcz przeciwnie. Chcemy ustalić z druga stroną nowe, lepsze warunki dalszego życia razem. Nadal nastąpiło rozstanie – ale to jest rozstanie z dotychczasowym życiem i nawykami.

Sztuka rozstania
adw. Honorata Janik-Skowrońska, red. Estera Gabczenko / fot. Olga Kharina

 

O autorce książki "Sztuka rozstania"

Adwokat Honorata Janik-Skowrońska od kilkunastu lat zajmuje się szeroko pojętym prawem rodzinnym i zagadnieniami prawnymi dotyczącymi dzieci. Łączy wiedzę prawną i psychologiczną. Ma na swoim koncie wiele kursów i konferencji prawnych oraz psychologicznych. Propagatorka opieki naprzemiennej, współdzielonej nad dziećmi po rozstaniu rodziców. Autorka książki "Sztuka rozstania", która jest już dostępna w sprzedaży ->> sztukarozstania.com