Dobroczynne właściwości roślin znanych od wieków - dziś są potwierdzane badaniami klinicznymi. Kiedy ich moc połączy się z zaawansowaną biotechnologią potrafią bardzo przysłużyć się zdrowiu skóry. Jedną z takich roślin jest ostropest plamisty, który nie tylko poprawia działanie wątroby, ale także skutecznie pomaga w walce z trądzikiem, ponieważ fenomenalnie łagodzi stany zapalne, reguluje wydzielanie sebum i przyspiesza regenerację skóry. 

W europejskiej medycynie ludowej ostropest plamisty mający silne właściwości odtruwające (sylimaryna) i poprawiające krążenie od setek lat używany jest głównie w leczeniu dolegliwości wątroby i woreczka żółciowego. Marka Eau Thermale Avène wykorzystała tę roślinę w linii produktów przeciwtrądzikowych CLEANANCE. Stworzyła na jego bazie aktywny składnik Comedoclastin™. Badania Eau Thermale Avène
w kontekście Cleanance wykazały, że odgrywa on szczególnie ważną rolę w regulacji sebum i zapobiega powstawaniu mikrozaskórników. Według badań prawdziwym źródłem zmian trądzikowych są właśnie mikrozaskórniki znajdujące się głęboko pod skórą. Są one pierwotnym etapem zmiany trądzikowej, które rozwijają się w mieszku łojowo-włosowym i jest ich 100 razy więcej w głębszych warstwach skóry,
w porównaniu z widocznymi już zmianami na twarzy! Comedoclastin™ hamuje ich rozwój, przywracając równowagę mieszkom łojowo-włosowym. Wywołuje więc proces odwracający powstawanie mikrozaskórników. Efekt: czysta i zdrowa skóra bez niedoskonałości.


MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ

Osoby borykające się z trądzikiem (według statystyk jest to 80% młodzieży w wieku 11-20 lat oraz aż 40% dorosłych kobiet) są bardzo wyczulone na punkcie swojej skóry i często obawiają się skomplikowanej pielęgnacji. Marka Eau Thermale Avène wzięła pod uwagę te czynniki i stworzyła linię absolutnie podstawowych i najbardziej skutecznych produktów pomagających uporać się z aktywnym trądzikiem. Na początek proponuje dwa kosmetyki - żel do mycia twarzy (CLEANANCE ŻEL OCZYSZCZAJĄCY) oraz specjalny koncentrat przeciw niedoskonałościom (CLEANANCE COMEDOMED), które pozwolą ukoić skórę, zahamować rozwój mikrozaskórników i ograniczyć ponowne pojawianie się zmian trądzikowych. Bez żadnej zbędnej filozofii - te dwa preparaty po prostu działają (są na to badania!) i, co istotne, sprawiają, że skóra wygląda lepiej już po bardzo krótkim czasie stosowania.


TYLKO 2 KROKI DO SKÓRY BEZ TRĄDZIKU

OCZYSZCZANIE:

CLEANANCE ŻEL OCZYSZCZAJĄCY to dogłębne oczyszczanie bez wysuszenia skóry. Biodegradowalna formuła żelu jest oparta w 84% na składnikach pochodzenia naturalnego. Łączy ona w sobie podwójne działanie – łagodnie oczyszcza skórę ze skłonnością do trądziku, jednocześnie długotrwale usuwając sebum i zanieczyszczenia. Składnik aktywny ComedoclastinTM zawarty w składzie w stężeniu 0,7% hamuje rozwój mikrozaskórników odpowiedzialnych za powstawanie zmian trądzikowych na twarzy, podczas gdy glukonian cynku działa antybakteryjnie. Woda Termalna Avène (59%) łagodzi podrażnienia skóry. 

 


PIELĘGNACJA:

CLEANANCE COMEDOMED to koncentrat przeciw niedoskonałościom, który pomaga zmniejszać ryzyko powstawania krost i zaskórników oraz ogranicza ponowne pojawianie się zmian trądzikowych. W efekcie są one znacząco zredukowane, skóra w ciągu dnia zmatowiona, a pory zwężone. Cleanance Comedomed reguluje nadmierne wydzielanie sebum oraz redukuje efekt „świecenia się” skóry. Lekka, płynna konsystencja bez tłustego wykończenia szybko się wchłania. Stanowi świetną bazę pod makijaż.