Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się nad swoimi ramionami? Ramiona, barki… jaka pierwsza myśl pojawiła Ci się na myśl o własnych?

 

  

 

To jest Twoje pierwsze zadanie.

Weź proszę szybko coś do pisania. Na kartce papieru wypisz wszystkie określenia, myśli, wrażenia jakie masz na temat swoich ramion. Aż się wypiszesz...

Jeżeli pojawią Ci się jakiekolwiek emocje z tym związane, pozwól im wszystkim wypłynąć.

Przeczytaj później na spokojnie, to co napisałaś. Prawda, że wiele się wyjaśniło?

Do kontemplacji i pokochania ich masz pomoc w postaci książki „Pokochaj swoje ciało w 30 dni. Dziennik Wdzięczności”, tam jest cały proces do zrobienia, który nazwałam bodylovingiem.

 

Przez cały najbliższy tydzień będziemy zwracać uwagę na ramiona. Będziemy dawać im uwagę i je rozpieszczać.

 

Oto Twoje zadania na każdy dzień:

Dzień Pierwszy

Pierwsze już za Tobą, a poniżej kolejne.

Dzień Drugi

Robisz bardzo dokładną analizę swoich ramion, pod kątem jakości skóry, sprężystości, gabarytów vs cała sylwetka. Wszystkie wnioski sobie zapisujesz. Następnie wyznaczasz 1 czynność, którą podejmiesz w celu dostarczenia im tego, co jest najbardziej potrzebne, najszybciej jak to jest możliwe. Zadaj sobie na głos pytanie: Czego najbardziej potrzebują moje ramiona? Pierwszą myśl realizujesz!

Dzień Trzeci

Zrób sobie peeling ramion ( możesz przy okazji oczywiście całego ciała) Swoim ramionom poświęć maksymalnie dużo czasu. Przenieś całą uwagę podczas peelingu właśnie na to miejsce. Odczuj każde wrażenie. Następnie nakremuj je balsamem do ciała z wielką uwagą i czułością. Zapamiętaj ten moment.

Dzień Czwarty

Pójdź na plac zabaw dla dzieci, na siłownię wewnętrzną, bądź zewnętrzną, gdziekolwiek, gdzie jest drążek, na którym możesz powisieć (sprawdź do ilu doliczysz, zanim go puścisz). Sprawdź swoją siłę w ramionach i postanów przy każdej nadarzającej się okazji wzmacniać je ćwiczeniami.

Dzień Piąty

Dziś jest dzień przytulania Ciebie. Musisz sobie zorganizować kogoś, kto Cię mocno przytuli chociaż raz. To Twoje zadanie. Może być to obca osoba, może być nawet sąsiadka, bądź sąsiad. Im więcej przytuleń tym lepiej. Wczuj się w to i przyjmij całą sobą. Zrób z tego zabawę.

Dzień Szósty

Dziś jest dzień przytulania kogoś. I musi być to człowiek. Im więcej razy kogoś przytulisz, tym lepiej. Wczuj się w to i przytul całą sobą. Może będzie to okazja, by kogoś odwiedzić?

Dzień Siódmy

Zadanie z garderobą. Wyjmij wszystkie bluzki z krótkim rękawem, włóż je na siebie i przyjrzyj się w lustrze bardzo obiektywnie swoim ramionom w każdym z nich. W jakim miejscu się kończy i czy jest to miejsce, które służy Twojej sylwetce i wspiera wygląd Twoich ramion? Jeżeli odkryjesz szpetne długości natychmiast usuń z szafy.  

 

A teraz zadbaj o Twoje ramiona z naszym ekspertem z Instytutu Babiana!

Komentarz eksperta

mgr Ewelina Araszkiewicz
mgr Ewelina Araszkiewicz
Pozbawiona jędrności skóra to jedna z najczęstszych przyczyn korzystania z zabiegów z wykorzystaniem aparatury kosmetycznej czy medycznej. Zwiotczenie mięśni i zanik elastyczności skóry nie jest związany jedynie z procesem starzenia się. Z tym mankamentem borykają się osoby, które straciły znaczną ilość kilogramów, jak i również ludzie młodzi, preferujący siedzący tryb życia. Regularny trening poprawiający elastyczność mięśni oraz stosowane doraźnie masaże czy kosmetyki działają wspomagająco w pielęgnacji skóry ramion. Nie mniej jednak niezbędnym elementem pracy nad ich smukłością czy jędrnością jest stosowanie nieinwazyjnych zabiegów z zakresu kosmetologii high-tech o czym wspomniałam w artykule z cyklu "Schudłam i co dalej".

 

W cyklu "Schudłam i co dalej" rekomendowałam czytelnikom zabiegi na problematyczne miejsca - pelikany, po kuracji odchudzającej z wykorzystaniem fali radiowej oraz ultradźwięków. Dzisiaj przedstawiam kolejne dwie propozycje wspomagające uzyskanie nienagannej sylwetki - mówi Ewelina Araszkiewicz.

 

Zabiegi z wykorzystaniem fali akustycznej i elektrostymulacji

Działanie fali akustycznej stymuluje metabolizm komórkowy w obrębie tkanki łącznej oraz w podskórnej tkance tłuszczowej. Powoduje zwiększenie sprężystości i jędrności. Zmniejsza oznaki cellulitu, a ramiona stają się smuklejsze.

Czas zabiegu: 30 min.

Zalecana ilość zabiegów: 10

Częstotliwość: 1-2 razy w tygodniu

 

Zabiegi z wykorzystaniem zjawiska mezoporacji

Mezoporacja polega na wprowadzaniu za pomocą aparatury w głąb skóry specjalnych preparatów-koktajli uwzględniających jej potrzeby. Zabieg stosuje się w celu odświeżenia, wygładzenia bądź zmniejszenia tkanki tłuszczowej ramion, a ponad to jest doskonałą alternatywa do mezoterapii igłowej.

Czas zabiegu: 20 min.

Zalecana ilość zabiegów: 10

Częstotliwość: 1-2 razy w tygodniu

 

Przy wyborze metody modelującej ciało istotna jest konsultacja.Kosmetolog w trakcie jej trwania powinien określić stopień zaawansowania problemu i dobrać terapię adekwatną do potrzeb, jak i wykluczyć przeciwwskazania. Przy braku ograniczeń, rekomenduję indywidualny dobór i zastosowanie kombinacji opisywanych przeze mnie procedur kosmetycznych - dodaje kosmetolog.

 

 WYPRÓBUJ ZABIEGI NA RAMIONA W INSTYTUCIE BABIANA >>

 

Trzymamy za Ciebie kciuki życząc Ci fantastycznego, sensualnego i świadomego tygodnia pełnego dobrych wrażeń. Małgorzata Gąska ~ Twoja BeautyMental Coach oraz Redakcja Zatoka Piękna

 

 * Wszelkie prawa do ilustracji i tekstu zastrzeżone.