Najlepszy krem BB kryje jak dobry podkład, a do tego pielęgnuje skórę i zapewnia jej promienny wygląd. Oto 5 powodów, dla których zamiast podkładu warto wybrać krem BB. 

Krem BB, czyli blemish balm lub beauty balm, to prawdopodobnie najpowszechniejszy spośród koreańskich kosmetyków, który zaskarbił sobie uznanie kobiet na całym świecie. Powód? Można wymienić ich mnóstwo, od wszechstronności, po właściwości pielęgnujące. Istnieje co najmniej 5 szczególnych zalet kremów BB, które zachęcają, by na ich rzecz zrezygnować nawet z najlepszych podkładów do twarzy, przynajmniej w codziennym stosowaniu.

Krem BB, który nie zapycha

Jeśli chodzi o właściwości kryjące, faktycznie są one większe w przypadku podkładów i fluidów. Jednak to, co jest zaletą, w pewnych okolicznościach może być i wadą, zwłaszcza w przypadku skóry problematycznej. Krem BB wyrównuje koloryt skóry, ale nie zakrywa wszelkich niedoskonałości, za to jego skład i konsystencja są lżejsze niż podkładu. Krem BB nie zapycha porów skóry, a tym samym nie tworzy efektu maski typowego dla mocno kryjącego fluidu.

Zapewnia ochronę przeciwsłoneczną

Choć to samo można napisać o niejednym podkładzie do twarzy, krem BB jest produktem pielęgnacyjnym i przeważnie zawierającym filtry przeciwsłoneczne dające wyższą ochronę SPF. Coraz łatwiej kupić krem BB z ochroną SPF 30 czy nawet SPF 50, dzięki czemu nie trzeba na skórę aplikować osobno kremu SPF i podkładu. To duża oszczędność, a także ulga dla skóry, ponieważ nawet samo nakładanie obu produktów po sobie może działać komedogennie.

Krem BB jest wielozadaniowy

W dobie eksponowania naturalnej urody wielozadaniowe kosmetyki są strzałem w dziesiątkę. Dotyczy to również kremu BB, który zapewnia delikatny makijaż w postaci wyrównania kolorytu skóry, jednocześnie ją pielęgnując. Dobry krem BB to kosmetyk o działaniu anti-aging (choćby ze względu na ochronę przeciwsłoneczną), nawilżającym i rozświetlającym. Przy skórze problematycznej czyni go to doskonałym wyborem na lato, a w przypadku skóry normalnej – wręcz na cały rok.

Krem BB wykazuje działanie anti-aging

Ogromną zaletą kremów BB jest fakt, że przy lekkim kryciu niedoskonałości i przebarwień skóry pełnią one rolę kosmetyków do pielęgnacji skóry twarzy. Na uwagę zasługuje wspomniane już wcześniej działanie anti-aging, które nie ogranicza się do ochrony przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB. Kremy BB są też bogate w antyoksydanty, a więc chronią i przed fotostarzeniem, i przed stresem oksydacyjnym, opóźniając tym samym pojawianie się zmarszczek.

Kremy BB nawilżają skórę twarzy

Wiele problemów ze skórą twarzy – nadmiar sebum, przedwczesne pojawianie się zmarszczek, zaczerwienienia – to efekt omijania ważnego kroku w pielęgnacji, jakim jest nawilżanie skóry. To powszechny błąd, który krem BB pomaga zniwelować, a przynajmniej ograniczyć niekorzystne efekty niepełnej rutyny pielęgnacyjnej. Rankiem po oczyszczeniu skóry w pośpiechu przechodzi się od razu do aplikacji podkładu. Wymieniając go na krem BB, zapewnia się skórze także