Nadwaga jest problemem, który dotyka mnóstwa osób. Nie wszystkie wiedzą, jak skutecznie z nią walczyć, aby uniknąć efektu jojo i stracić zbędne kilogramy. Wiele osób stosuje cudowne preparaty na odchudzanie, nie mając o nich żadnego pojęcia. Warto wiedzieć, czym wspomagać proces utraty zbędnych kilogramów, by już po krótkim czasie móc cieszyć się pierwszymi efektami.  

Jak pokonać zastój w odchudzaniu?

Wiele osób, które zaczynają się odchudzać, bardzo często po pewnym czasie zauważa brak efektów. Pomimo tego że początkowo waga spada w intensywnym tempie, już po kilku tygodniach treningu proces utraty kilogramów się zatrzymuje. Wszystko dlatego, że wraz z procesem chudnięcia zmniejsza się zapotrzebowanie energetyczne organizmu, a jednocześnie spala on mniej kalorii przy tych samych ćwiczeniach co wcześniej. Aby obejść ten problem, warto zwiększać wymagania, nie pozwalając organizmowi przyzwyczaić się do wykonywanych ćwiczeń.
Warto co jakiś czas zwiększać intensywność treningu i nie popadać w rutynę. Różnorodność wykonywanych ćwiczeń nie pozwala organizmowi się do nich przyzwyczaić, przez cały czas dostarczając mu nowych bodźców.

Powstrzymanie głodu

Osoby, które stosują preparaty na odchudzanie, bardzo często wpadają w błędne koło, zaczynając tym samym więcej jeść. Wszystko dlatego, że regularny trening powoduje wzrost apetytu. I dlatego wspomagać odchudzanie można poprzez zapobieganie napadom głodu.
Przede wszystkim nie wolno dopuszczać do silnego głodu. Trzeba pamiętać o tym, że przystępowanie do treningu z pustym żołądkiem nie jest najlepszym pomysłem. Przed ćwiczeniami dobrze jest zjeść lekką przekąskę zawierającą spora dawkę węglowodanów.
By jeszcze lepiej kontrolować swój jadłospis, można dokładnie zapisywać wszystko, co się zjada. Dzięki temu można sprawować dokładną kontrolę nad ilością przyjmowanych kalorii, a jednocześnie pozbyć się wyrzutów sumienia.

Preparaty na odchudzanie – czy działają?

Ogromna liczba osób borykających się ze zbędnymi kilogramami, ogromne pieniądze wydaje na tabletki odchudzające. Tymczasem warto zadać sobie pytanie, czy szeroko reklamowane preparaty na odchudzanie w ogóle działają. Pomimo tego że często sprzedają się one jak ciepłe bułeczki, to specjaliści zgodnie donoszą, że ich skuteczność jest wysoce wątpliwa.
Trenerzy i dietetycy są zgodni co do tego, że tabletki odchudzające najczęściej przyczyniają się do utraty wody z organizmu. Jest to bardzo krótkotrwały efekt, z którym organizm szybko jest w stanie sobie poradzić. Trwałe schudnięcie to stan, kiedy w organizmie zmniejsza się zawartość tłuszczu – a to jest niemożliwe do osiągnięcia przy zastosowaniu jedynie tabletek odchudzających. Dlatego więc zamiast inwestować w wątpliwe preparaty na odchudzanie, o wiele lepiej zainteresować się zmianą stylu życia i skomponowaniem zróżnicowanego, bogatego w substancje odżywcze i witaminy jadłospisu. Już po krótkim czasie będzie można zaobserwować pierwsze efekty.