Każdy z nas słyszał kiedyś o Piramidzie Zdrowego Żywienia będącej obrazowym sposobem na przedstawienie najważniejszych zasad odżywiania i zdrowszego stylu życia. Czy jednak potrafimy wskazać, jakie dokładnie produkty się w niej znajdują i jak często powinniśmy na co dzień je spożywać? Jeśli szukasz sposobu na urozmaicenie swojego jadłospisu oraz na poprawę jego jakości, zachęcamy Cię do lektury tego tekstu. Wskażemy w nim też, w jakim miejscu warto zamawiać zdrową żywność i produkty do różnorodnych posiłków. 

 

Co powinno znaleźć się w zdrowej diecie? Przykłady produktów

Obecnie o zdrowym odżywianiu i takim stylu życia słyszymy coraz częściej. Łatwy dostęp do wiedzy dotyczącej zbilansowanej diety i nawykach wspomagających zdrowie sprawia, że na pewno jest nam dziś łatwiej rozpocząć starania o zachowanie witalności. Większy dostęp do wysokiej jakości, ekologicznych produktów to także spore ułatwienie w realizacji tych zasad. Zdrowsze zamienniki cukru, alternatywy dla soli i cenne, roślinne tłuszcze możemy kupić nie tylko w sklepie blisko domu, ale także zamówić je w Internecie.
Mimo że dieta często bywa utożsamiana z rygorystycznym jadłospisem i dążeniami do utraty niechcianych kilogramów, przez to pojęcie rozumieć należy sposób odżywiania się, który jest dostosowany do potrzeb naszego organizmu. W ustaleniu rodzaju i ilości produktów, jakie są zalecane do spożywania, pomaga nam Piramida Zdrowego Odżywiania. Podstawą jest ruch, aktywność fizyczna, które powinniśmy praktykować każdego dnia, przez około 45 minut. Nie muszą być to wyrafinowane praktyki, wystarczy spacer, jazda na rowerze czy trucht. Kolejny poziom to warzywa i owoce, najlepiej sezonowe i o różnych kolorach, dodawane do posiłku i przekąsek codziennie.
W naszej diecie nie powinno brakować także zbożowych produktów, na przykład makaronów razowych i kasz gryczanych czy pełnoziarnistego pieczywa. Są one cennym źródłem między innymi błonnika, pomagającego w prawidłowym funkcjonowaniu jelit. Jeśli nie lubimy mleka, możemy na co dzień włączać do naszego jadłospisu kefiry, jogurty naturalne i białe twarożki, zawierające także białko. Przynajmniej dwa razy w tygodniu warto jeść ryby. W naszym kraju zjadamy dość duże ilości mięsa – pamiętajmy, że tłuste mięso nie powinno gościć na stołach zbyt często. Lepiej zastępować je mięsem chudym, jajami oraz strączkami.

 

Zdrowa żywność dostępna w sklepie online Shaman.pl

Jeśli szukasz miejsca, gdzie wygodnie i z gwarancją bezpiecznej dostawy możesz kupować wysokiej jakości zdrową żywność, odwiedź sklep internetowy Shaman.pl. W asortymencie dostępne są produkty, które zainteresują osoby aktywne fizycznie i dbające o sylwetkę oraz chcące urozmaicić swój jadłospis. Można zamówić tu zarówno gotowe posiłki, jak i składniki umożliwiające przyrządzenie pysznych, zdrowych i lekkich dań.
Roślinne oleje, masła orzechowe, kiszonki czy aromatyczne przyprawy to przykłady kategorii produktów, które są dostępne w tym sklepie online. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i do sprawdzenia najnowszych promocji.