Włosy zachwycają swoim zdrowym wyglądem oraz blaskiem tylko wtedy, kiedy są odpowiednio odżywione. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że regularne stosowanie szamponu, choćby najlepszego, to zdecydowanie za mało. Doskonałym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji włosów jest naturalna odżywka do włosów. Czym kierować się przy jej wyborze? 

 

Jak działa odżywka do włosów?

Kobiety, które chcą zadbać o kompleksową pielęgnację swoich włosów, koniecznie muszą zaopatrzyć się w odpowiednią odżywkę do włosów. Jest to kosmetyk, który w pielęgnacji odgrywa bardzo ważną rolę, dbając nie tylko o odżywianie, ale także nawilżenie fryzury. W zależności od tego, jakie składniki znajdą się w składzie odżywki, może ona:

● wzmacniać włosy skłonne do wypadania,
● regenerować włosy suche i zniszczone,
● wygładzać włosy z tendencją do puszenia się,
● nadawać objętości włosom przyklapniętym i cienkim.

Jak wybrać odpowiednią odżywkę do włosów?

Naturalna odżywka do włosów jest kosmetykiem, w którego składzie można znaleźć wyłącznie aktywne substancje, głównie pochodzenia roślinnego. Nie ma w niej miejsca dla chemicznych dodatków, takich jak oleje i parabeny. Śmiało można więc powiedzieć, że naturalna odżywka do włosów jest całkowicie bezpieczna, niezależnie od tego, w jakiej kondycji jest fryzura.

Z racji tego, że naturalne odżywki do włosów cieszą się coraz większą popularnością, na rynku panuje ich bardzo szeroki i zróżnicowany wybór. To bardzo dobra wiadomość, jednak konsumentki często mają problem z wyborem konkretnego kosmetyku, odpowiedniego do ich typu włosów. Na co zwrócić uwagę, wybierając naturalną odżywkę do włosów?

Składniki aktywne

Ich odpowiednia kompozycja to absolutna podstawa, jeśli chodzi o naturalne odżywki do włosów. To od składu preparatu zależy w końcu jego skuteczność i działanie. Na liście pożądanych składników znaleźć można między innymi ekstrakty owocowe, kompleksy aminokwasów oraz składniki pochodzenia naturalnego.

Naturalność produktu

Aby upewnić się, że dana odżywka do włosów rzeczywiście jest tak naturalna, jak zapewnia producent, należy dokładnie przyjrzeć się jej składowi. Powinno znaleźć się w nim nie mniej niż 97% naturalnych składników pozyskiwanych z natury.

Typ włosów

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że każdy rodzaj włosów ma inne potrzeby. Włosy przesuszone i pozbawione blasku wymagają zastosowania innych składników niż włosy osłabione i wypadające. Na rynku dostępne są także uniwersalne preparaty, które pozwalają na kompleksową pielęgnację różnych rodzajów włosów.

Spłukiwać czy nie?

W drogeriach można kupić naturalne odżywki do włosów, które wymagają spłukiwania, jak i preparaty, które pozostawia się na włosach. W przypadku włosów oklapniętych i przetłuszczonych o wiele lepiej sprawdzają się odżywki przeznaczone do spłukiwania. Jednak w przypadku włosów wysokoporowatych dobrze zdecydować się na kosmetyki, które pozostawia się na włosach. Dłuższy czas ich działania sprawi, że wszelkie substancje odżywcze wnikną głęboko w strukturę włosa.