Zbawienne działanie peelingu zapewne znane jest większości z Was nie od dziś. Mechaniczne lub chemiczne ścieranie naskórka, bo tak w praktyce wygląda działanie peelingu, niesie ze sobą szereg niezaprzeczalnych korzyści dla skóry. Czy jednak warto stosować peeling do skóry głowy? Okazuje się, że na drodze do włosów naszych marzeń jest to punkt niemalże obowiązkowy!

 

Jak działa peeling trychologiczny?

Działanie peelingu do skóry głowy, zwanego także peelingiem trychologicznym, de facto niczym nie różni się od działania tego, który wybieramy do pielęgnacji skóry twarzy czy ciała. Złuszczanie zrogowaciałego naskórka, a przy okazji usuwanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, powoduje przede wszystkim odblokowanie ujść gruczołów łojowych. Efektem jest oczyszczona, promienna skóra – w przypadku peelingu twarzy i ciała możemy zauważyć to gołym okiem.
W przypadku skóry głowy najlepszym rezultatem z czasem staje się widoczna poprawa kondycji włosów. Jak to możliwe? To prosty związek przyczynowo-skutkowy: włosy wyrastają z głowy, zatem zdrowa skóra skalpu to zdrowe pasma. Masaż skóry głowy za pomocą peelingu pobudza mikrokrążenie w komórkach skóry, dzięki czemu ta jest lepiej dotleniona. Co za tym idzie, znacznie łatwiej przyswaja wszelkie składniki aktywne z nakładanych na nią kosmetyków – chociażby szamponów czy wcierek. Substancje aktywne to też często duża część składu peelingów trychologicznych – naturalne oleje w nich zawarte sprawiają, że peeling do skóry głowy nie tylko spełnia swoją podstawową rolę, ale także ma funkcję pielęgnacyjną. Dalej czekają nas już tylko same pozytywne efekty: lepsza podatność na układanie, mocniejsze odbicie od nasady i generalne wzmocnienie pasm.
Jak często stosować peeling do skóry głowy? Raz w tygodniu to optymalna częstotliwość, jednak wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Regularne stosowanie stylizatorów sprawia, że dokładne oczyszczenie skóry głowy za pomocą peelingu może być potrzebne częściej.


Rodzaje peelingów do skóry głowy

Klamka zapadła: zdecydowaliśmy, że wzbogacamy naszą pielęgnację o peeling do skóry głowy (np. w sklepie Cocolita). Jak jednak dokonać odpowiedniego wyboru, który przyniesie nam wymierne korzyści? Warto zacząć od zapoznania się z rodzajami peelingów, a tych jest zasadniczo trzy.
Pierwsza grupa to peelingi mechaniczne – jak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj działa na martwy naskórek poprzez fizyczne tarcie. Drobinki zawarte w peelingu to zazwyczaj sproszkowane pestki owoców, cukier, sól czy kawa. Jeżeli jednak nasza skóra jest wyjątkowo delikatna, warto sięgnąć po peelingi enzymatyczne – ich moc złuszczania zawarta jest w naturalnych enzymach, które są równie skuteczne jak drobinki, ale jednocześnie nie podrażniają skóry wrażliwej. W podobny sposób działają też peelingi oparte na kwasach. Znaczącą zaletą peelingów chemicznych jest wygoda stosowania, gdyż zdecydowanie łatwiej jest je wypłukać z włosów.


Najlepsze peelingi trychologiczne dla Twojej skóry

Który peeling do skóry głowy przyniesie najlepsze rezultaty? Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na trychologiczny peeling do skóry głowy marki Apis. To bogactwo składników aktywnych – znajdziemy tam między innymi mocznik oraz ekstrakty z mięty i żeń-szenia, dzięki czemu nie tylko skutecznie oczyścimy skalp, ale także zadbamy o pobudzenie cebulek do pracy i lepszy porost włosów. Wielbiciele kosmetyków naturalnych z pewnością kojarzą natomiast markę Vianek – jej propozycja łagodzącego peelingu do skóry głowy zawiera dodatek kwasu salicylowego i cennych olejów: kokosowego, słonecznikowego oraz masła shea. Osoby zmagające się z łupieżem również znajdą coś dla siebie – oczyszczający peeling do skóry głowy Dermo Future Hair &Scalp dedykowany jest skórze z problemem nadmiernego łojotoku.
Peeling skóry głowy to przykład zabiegu pielęgnacyjnego, który łączy przyjemne z pożytecznym. Oprócz tego, że doskonale oczyszcza skórę skalpu i wpływa na kondycję włosów, jest też niezwykle przyjemnym masażem. Warto włączyć go w swoją rutynę pielęgnacyjną i cieszyć się chwilą relaksu… oraz spektakularnymi efektami!