Nadmierna utrata włosów może dotyczyć każdego, także osób w młodym wieku. Przyczyny tego zjawiska mogą być różne. Jedną z nich jest niedobór biotyny.

 

Czy kosmetyki na wypadające włosy z biotyną będą pomocne w ograniczeniu wcześniej wspomnianego problemu? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w poniższym artykule.


Ten sam problem, wiele przyczyn

Wypadanie włosów to nierzadko bardzo wstydliwy temat, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Wśród najczęstszych przyczyn tego problemu wymienia się zaburzenia hormonalne, choćby te związane z pracą tarczycy. Zarówno niedoczynność, jak i nadczynność tarczycy mogą przyczyniać się do nadmiernej utraty włosów. Zaburzenia w funkcjonowaniu tego ważnego gruczołu diagnozowane są obecnie bardzo często, zwłaszcza wśród kobiet. Innym czynnikiem o podłożu hormonalnym, powodującym nadmierne wypadanie włosów mogą być wahania hormonalne u kobiet w okresie menopauzy czy też ciąży. Zdarza się też, że utrata włosów związana jest z zażywaniem niektórych leków, a także z chorobami skóry czy też stosowaniem niewłaściwej diety. Nie można też zapominać, iż powodem nadmiernej utraty włosów mogą być niedobory witaminowe, a konkretnie niedobór biotyny.


Witaminowa pielęgnacja włosów

Jeśli przyczynę nadmiernej utraty włosów stanowi niedobór biotyny, warto sięgnąć po produkty pielęgnacyjne z zawartością tego składnika. Na rynku znajdziemy wysokiej jakości kosmetyki na wypadające włosy z biotyną w składzie (np. te produkowane przez firmę farmaceutyczną Biofarm). Wskazaniem do zastosowania tych produktów jest nadmierne wypadanie włosów oraz zaburzenia ich wzrostu, których przyczyną może być niedobór biotyny, czyli witaminy B7 (zwanej też witaminą H). Biotyna wykazuje działanie wzmacniające strukturę włosów oraz wspomagające ich porost. Zastosowanie produktów z zawartością witaminy H pomoże wzmocnić włosy, poprawi ich gęstość i może okazać się pomocne w zahamowaniu procesu ich utraty. Zastosowanie produktów do pielęgnacji włosów z witaminą B7 wykazuje też korzystne działanie na kondycję skóry głowy.


Nie tylko biotyna

Dla wzmocnienia korzystnego efektu działania witaminy B7 na stan włosów i skóry głowy, warto użyć zarówno szamponu, jak i odżywki z zawartością tego cennego składnika. Taki rytuał pielęgnacyjny sprawi, że włosy będą dobrze odżywione, łatwe w rozczesywaniu i dobrze nawilżone. Regularna pielęgnacja przy użyciu kosmetyków na wypadające włosy może być pomocna w ograniczeniu problemu nadmiernie wypadających włosów. W składzie takich kosmetyków znajdziemy ponadto inne cenne składniki, które dodatkowo wzmacniają strukturę włosów np. mieszankę ekstraktów roślinnych czy też hydrolizowane proteiny roślinne, zwane roślinną kreatyną.