Inteligentna i nowoczesna medycyna estetyczna to przede wszystkim zabiegi regeneracyjne, czyli takie, które wykorzystują naturalne mechanizmy regeneracji komórek i je w odpowiedni sposób uruchamiają. Są to więc zabiegi naturalne, bezpieczne, oparte na naturalnej stymulacji komórek do odnowy i dające naturalne efekty odmłodzenia. Niezaprzeczalną królową wśród zabiegów regeneracyjnych jest radiofrekwencja mikroigłowa. 

 

Zabieg do zadań specjalnych, czyli jakie są efekty RF mikroigłowej?

Radiofrekwencja mikroigłowa to prawdziwy eliksir młodości! Liftinguje, odmładza, zagęszcza skórę, redukuje blizny, spłyca zmarszczki, przebudowuje i rozjaśnia skórę – efektów i korzyści zabiegów radiofrekwencji mikroigłowej jest wiele i można je długo wymieniać. Dlatego zabieg w ciągu ostatnich lat zyskał ogromną popularność. Radiofrekwencję mikroigłową wykonuje się zarówno na twarz jak i na ciało. Zabieg ma zastosowanie zarówno na opadający owal, drugi podbródek, cienką skórę wokół oczu. Jest to niezastąpiony zabieg na wiotczejącą skórę na szyi, jak i na problematyczne obszary na ciele, takie jak wiotka skóra na brzuchu, uda wewnętrzne, wiotczejąca skóra nad kolanami, na tzw. pelikany czy rozstępy i wiotką skórę na piersiach.

RF mikroigłowa
RF mikroigłowa

 

RF mikroigłowa przed i po

RF mikroigłowa to jeden z tych zabiegów, gdzie efekty przed i po są naprawdę spektakularne, ale bardzo naturalne. Należy pamiętać, że efekty po aktywują się stopniowo, wraz z naturalną przebudową wewnętrzną skóry i trzeba na nie poczekać 3-6 miesięcy przy wykonaniu serii 3 czy 4 zabiegów. Zabiegi falą radiową i mikronakłuwaniem są szczególnie rekomendowane dla osób po 40 czy 50 roku życia, kiedy w skórze w wyraźny sposób następują ubytki kolagenu i elastyny i zaczynają być widoczne głębokie procesy starzenia się skóry. Efekt po zabiegu to naturalna odbudowa i uniesienie owalu, zagęszczona skóra, co jest szczególnie widoczne np. na cienkiej skórze wokół oczu, to zmniejszone i spłaszczone bruzdy i zmarszczki, napięta skóra – a ponadto poprawa kolorytu, jasna, zdrowa, promienna skóra.

RF mikroigłowa
RF mikroigłowa

 

Ile zabiegów należy wykonać?

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg regeneracyjny, pobudzający procesy odnowy w skórze. Jest bardzo skuteczny dzięki synergii dwóch technologii – energii cieplnej fali radiowej i mikronakłuwania, efekty zagęszczenia i ujędrnienia widoczne są już po pierwszym zabiegu. Jednak najwyższą skuteczność zabiegów przebudowujących skórę można osiągnąć w serii. Szczególnie przy bardziej zaawansowanych problemach, takich jak utrata owalu, drugi podbródek czy duża wiotkość skóry, należy wykonać 3 -4 zabiegi RF mikroigłowej z częstotliwością raz na miesiąc. Aby utrzymać efekt warto po 6 miesiącach wykonać zabieg przypominający.

Kiedy widoczne są efekty rf mikroigłowej?

Osoby, które przyzwyczajone są do niemal natychmiastowych efektów, bo korzystają głównie z zabiegów toksyną na zmarszczki mimiczne, czy wypełnienia kwasem hialuronowym, muszą przestawić się , ze w przypadku zabiegu regeneracyjnego jakim jest radiofrekwencja mikroigłowa efekt będzie dopiero po 1-2 miesiącach, a w przypadku serii 3-4 zabiegów pełen efekt uzyskuje się po 4- 6 miesiącach.

RF mikroigłowa
RF mikroigłowa