Najnowsze technologie to stały element menu zabiegowego większości klinik medycyny estetycznej. Nie inaczej jest w krakowskiej klinice Der-Med, którą niedawno odwiedziła redakcja Zatoki Piękna. Podczas wizyty przyjrzeliśmy się bliżej wiodącym urządzeniom do modelowania sylwetki i redukcji cellulitu, w tym fali akustycznej Storz Medical.

 

Oglądaj zabieg Storz Medical!

 

Jeszcze kilkanaście lat temu, mimo i tak dużych osiągnięć w branży medycyny estetycznej, walka z cellulitem często okazywała się mało skuteczna. Dziś z tym powszechnym problemem można uporać się dzięki takim nowym technologiom jak fala akustyczna Storz Medical. O działaniu tego urządzenia podczas naszej wizyty w klinice Der-Med w Krakowie opowiedziała redakcji fizjoterapeutka Magdalena Sieniawska.

- Storz Medical to innowacyjne urządzenie, które emituje falę uderzeniową, tzw. falę akustyczną o wysokiej energii. Jest to idealna technologia do walki z cellulitem, wiotką skórą oraz miejscowo zlokalizowaną tkanką tłuszczową. Dzięki odpowiednio dobranej sile, fala uderzeniowa rozbija skumulowaną tkankę tłuszczową. Wpływa na dotlenienie, ukrwienie tkanek, odbudowuje naturalną elastyczność tkanki łącznej – opowiada Magdalena Sieniawska.

Urządzenie szwajcarskiej firmy Storz Medical pozwala uporać się nie tylko z małą jędrną skórą, miejscowymi zwłóknieniami tkanki tłuszczowej i obrzękami kończyn, ale również z cellulitem wodnym i tłuszczowym. Po wykonaniu serii odnotowuje się zmniejszenie obwodu brzucha, pośladków, ud, bioder czy ramion, w zależności od tego, w jakim obszarze wykonano zabiegi. Co więcej, wykorzystując falę akustyczną, udaje się zwalczyć również podbródek i to w sposób nieinwazyjny oraz bez konieczności zachowania okresu rekonwalescencji.

- Fala uderzeniowa stymuluje mikrokrążenie, redukuje stres oksydacyjny poprzez spadek kortyzolu, pobudza organizm do wzrostu produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra jest jędrna i elastyczna. Efektem terapii falą uderzeniową jest wyraźna i długotrwała poprawa kondycji skóry – podkreśla fizjoterapeutka. Storz Medical to innowacyjny sprzęt, który znajduje zastosowanie zarówno w modelowaniu sylwetki, jak i w walce z cellulitem. Użycie fali akustycznej wspiera redukcję tkanki tłuszczowej, a także poprawia gęstość i jędrność skóry.

Fala akustyczna, na bazie której działa urządzenie Storz Medical, w sposób mechaniczny stymuluje tkanki ciała do procesu naprawy. Dla wzmocnienia efektów można zastosować ją w ramach terapii łączonej z drenażem Endermologie LPG Alliance.

 

Na te oraz wiele innych zabiegów zapraszamy do Centrum Der-Med w Krakowie

Materiał powstał we współpracy z ITP S.A.