Nowe technologie w medycynie estetycznej rewolucjonizują podejście nie tylko do odmładzania skóry twarzy, ale i do modelowania sylwetki, redukcji tkanki tłuszczowej czy cellulitu. Doskonałym tego przykładem jest zabieg ONDA, któremu przyjrzeliśmy się podczas wizyty w Beauty Lab Clinic w Grójcu.

 

Oglądaj relację!

 

Zabieg ONDA pozwala osiągnąć aż trzy efekty: redukcji tkanki tłuszczowej, redukcji cellulitu oraz ujędrnienia skóry. Choćby z tego powodu w Beauty Lab Clinic w Grójcu stał się perłą w kategorii modelowania sylwetki. Więcej o samym urządzeniu i technologii opowiedziała nam kosmetolog z kliniki.

- Urządzenie jest wyposażone w dwie głowice: do płytkiego i głębokiego działania. ONDA jako jedyna technologia na rynku wykorzystuje technologię mikrofal Coolwaves, dzięki czemu dochodzi do zniszczenia komórek tłuszczowych, a nie tylko do ich minimalizacji – mówi Ania Szewczyk, kosmetolog z Beauty Lab Clinic.

 

Czy zabieg ONDA boli?

Ogromną zaletą urządzenia ONDA jest możliwość zapewnienia pacjentowi komfortu. Wykonany nim zabieg nie boli, natomiast pacjent odczuwa jedynie ciepło. - Zabieg jest bezpieczny i komfortowy dla pacjenta, ponieważ działamy precyzyjnie na komórki tłuszczowe, nie naruszając otaczających tkanek – dodaje kosmetolog.

Głowice urządzenia ONDA wyposażone są w system chłodzenia kontaktowego, dlatego podczas zabiegu nie dochodzi do przegrania tkanki zewnętrznej. Zwiększa to też bezpieczeństwo technologii, co w dobie dużego nacisku na bezpieczne wykonywanie zabiegów na twarz i ciało ma ogromne znaczenie.

 

Na czym polega zabieg ONDA?

Zabieg ONDA nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania, choć wskazane jest picie odpowiedniej ilości wody przed jego wykonaniem, a także tygodniowa rezygnacja ze stosowania kosmetyków nawilżających w obszarach, na których ma zostać wykonany zabieg. Podczas samego zabiegu ONDA wykorzystuje się mikrofale, które w sposób nieinwazyjny działają na tkankę tłuszczową i cellulit.

Procedura, w zależności od wielkości leczonego obszaru, trwa od 20 do 40 minut. - Zabieg może być wykonywany praktycznie na każdą część ciała: brzuch, boczki, plecy, wewnętrzna strona ud, obszar nad kolanami, a nawet podbródek – wylicza Ania Szewczyk. Efekty są widoczne już po jednym zabiegu, choć oczywiście można go powtórzyć - na inną partię ciała po kilku dniach, a na tę samą po dwóch lub trzech tygodniach.

 

Szybsze efekty zabiegu ONDA

Rozbite podczas zabiegu ONDA komórki tłuszczowe zostają szybciej usunięte z organizmu niż w przypadku innych technologii wykorzystywanych w modelowaniu sylwetki. To dlatego, że mikrofale niszczą komórki tłuszczowe, a nie tylko zmniejszają ich objętość. Aby przyspieszyć ich usunięcie z organizmu, zabieg można połączyć z innymi technologiami. - ONDA jest technologią, którą często łączymy w terapiach z Endermologie LPG – podsumowuje kosmetolog. 

 

Więcej o zabiegach na stronie Beauty Lab Clinic

Materiał powstał we współpracy z ITP S.A.