Popyt na biostymulatory tkankowe rośnie. Możliwość naturalnej biostymulacji komórek skóry kusi także pacjentów, którzy doceniają długotrwałe efekty i małą inwazyjność tego typu zabiegów. Z powodzeniem stosuje się je w niemalże wszystkich klinikach medycyny estetycznej - intensywne nawilżenie skóry oraz działanie antyoksydacyjne przyspieszają syntezę kolagenu, a wraz z tym - poprawę ujędrnienia i elastyczności. Takie rezultaty daje stosowanie choćby osocza bogatopłytkowego, ale również nowoczesnych preparatów do iniekcji. Niedawno do grupy biostymulatorów tkankowych dołączył nowy preparat Juvenus - żel na bazie polinukleotydów od firmy Croma Pharma.


- Polinukleotydy stosowaliśmy w Bieńkowscy Clinic od początku naszej pracy związanej z medycyną estetyczną, jednak obecnie dostępne preparaty są jeszcze bardziej skoncentrowane i skuteczne. Mamy dostępne różne stężenia Juvenus do różnych zastosowań, są one dobrze oczyszczone i bardzo bezpieczne. Europejski producent to dla mnie jeszcze wyższy profil bezpieczeństwa efektów stosowanej terapii - mówi dr Marcin Bieńkowski, specjalista chirurgii ogólnej i ekspert medycyny estetycznej, współtwórca i założyciel Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy oraz Częstochowie.


Preparat Juvenus - na czym polega jego innowacyjność?

Produkty do iniekcji wykorzystywane są w czasie zabiegów odmładzających i regenerujących od lat. Jednak z jakichś powodów w preparacie Juvenus upatruje się nadziei, że będzie on jeszcze bardziej efektywny. Dlaczego? Otóż żel do iniekcji na bazie polinukleotydów jest bezpiecznym, wysokooczyszczonym produktem, dostępnym w dwóch różnych stężeniach, co pozwala na dostosowanie do różnych potrzeb i wieku pacjenta.

Opakowanie Juvenusu ma większą pojemność niż niektóre obecne na rynku preparaty na bazie polinukleotydów, a proces jego produkcji jest ściśle kontrolowany, co sprawia że jest on bezpieczny i bardziej wydajny. Sam łańcuch polinukleotydowy wiąże cząsteczki wody i wymiata wolne rodniki, co sprzyja wzrostowi fibroblastów stymulujących produkcję kolagenu i elastyny.

Juvenus

- Działanie polinukleotydów sprowadzić można do kilku głównych aspektów istotnych dla pacjenta. Po pierwsze i najważniejsze, preparat stosowany regularnie zapewnia elastyczność i jędrność naszej skóry. Dzieje się tak za sprawą stymulacji fibroblastów, które są odpowiedzialne za wytwarzanie białek budulcowych skóry: kolagenu i elastyny. Powstanie nowych włókien kolagenu zapewnia to, czego oczekuje większość naszych pacjentów, czyli zagęszczenie i lifting wiotkiej skóry, a tym samym redukcję zmarszczek zarówno twarzy, jak i innych okolic ciała, takich jak szyja, dekolt, grzbiety dłoni, brzuch, uda czy pośladki – mówi dr Ilona Wnuk- Bieńkowska, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej z Bieńkowscy Clinic.

Zastosowanie preparatu Juvenus gwarantuje więc realną odbudowę rusztowania białkowego struktury skóry, przekładającą się na wizualny efekt odmłodzenia. Zdaniem ekspertów równie istotne są jednak aspekty działania profilaktycznego: - Juvenus dzięki właściwościom makrocząsteczkowym usuwa i neutralizuje wolne rodniki, tym samym ma działanie antyoksydacyjne - zapobiega uszkodzeniu skóry i jej wiotczeniu. Dodatkowo, właściwości hydrofilowe preparatu zapewniają głębokie nawilżenie i nawodnienie skóry. Mamy więc do czynienia z terapią, która jednocześnie zapobiega starzeniu w przyszłości, spowalnia bieżące procesy degradacji skóry i odbudowuje jej strukturę - tłumaczy dr Marcin Bieńkowski.


Jakie efekty daje zabieg Juvenus i czy trzeba go powtarzać?

Juvenus jako zabieg odmładzający i regenerujący, zapewnia natychmiastowe nawilżenie i przywrócenie elastyczności skóry oraz rozwiązuje różne problemy skóry twarzy i ciała. Wśród wskazań do stosowania preparatu znajdują się oznaki starzenia i fotostarzenia, zmarszczki, blizny, utrata napięcia i elastyczności. Zabieg zapewnia przy tym szybkie efekty, działa nawilżająco i antyoksydacyjnie - zapobiega starzeniu m.in. przez wzmocnienie ochrony przed wolnymi rodnikami.

Oczywiście, jako zabieg profilaktyczny nawet już jedno podanie może przywrócić wypoczęty i promienny wygląd skóry, jednak przy głębszych zmarszczkach czy leczeniu blizn konieczne jest wykonanie całej serii. Dawkowanie preparatu uzależnione jest od stanu skóry, a do osiągnięcia optymalnych rezultatów zalecane jest wykonywanie serii.

Komentarz eksperta

Dr Marcin Bieńkowski
Dr Marcin Bieńkowski
Istnieją różne schematy stosowania Juvenus. Najczęściej zalecana w naszych Klinikach jest seria 3 zabiegów w odstępie maksymalnie do 4 tygodni, a następnie po 6 tygodniach dawka podtrzymująca. Zabieg możemy łączyć z wieloma innymi zabiegami i terapiami. Występuje on w naszej ofercie także jako kuracja uzupełniająca zarówno w zabiegach laserowych, jak i chirurgii plastycznej.


Juvenus Strong vs Juvenus Medium - co wybrać?

Juvenus jest dostępny w dwóch stężeniach, dzięki czemu łatwiej dostosować go do potrzeb skóry: - Preparat Medium stosujemy do terapii skóry najbardziej delikatnych okolic wymagających szczególnej troski. Sprawdza się on w leczeniu płytkich i umiarkowanych zmarszczek np. wokół ust czy na policzkach oraz w niwelowaniu niewielkich blizn. Preparat Strong stosujemy w obszarach skóry odwodnionej, dotkniętej procesami elastozy - wiotczenia, w redukcji głębokich zmarszczek i fałdów skóry - podkreśla dr Ilona Wnuk - Bieńkowska.

Zarówno Juvenus Medium jak i Juvenus Strong poprawiają elastyczność skóry i chronią ją przed starzeniem oraz posiadają właściwości liftingujące.

Kiedy dokładnie wskazane jest stosowanie Juvenus Medium?

• Korekcja głębszych zmarszczek,
• Korekcja powierzchownych zmarszczek wokół ust
• Redukcja zmarszczek na policzkach,
• Niwelowanie średnich blizn.

O wiele szersze zastosowanie ma Juvenus Strong, który sprawdzi się jako preparat do błyskawicznego, mało inwazyjnego liftingu. Wśród zaleceń do jego stosowania wymienia się:
• Korekcja średnich i głębokich zmarszczek w obszarze szyi i dekoltu,
• Redukcja bruzdy nosowo-wargowej,
• Odmładzanie grzbietowej powierzchni dłoni,
• Modelowanie wybranych obszarów ciała, w tym brzucha, ud i pośladków,
• Niwelowanie głębokich i rozległych blizn.

 

Jak wygląda zabieg Juvenus?

Komentarz eksperta

Dr Ilona Wnuk-Bieńkowska
Dr Ilona Wnuk-Bieńkowska
Przebieg zabiegu jest praktycznie taki sam jak w przypadku podobnych procedur iniekcyjnych. Zabieg polega na podaniu preparatu w postaci żelu zawierającego polinukleotydy cienką igłą śródskórnie. Praktykujemy też stosowanie mikrokaniul w aplikacji przy granicy skóry i tkanki podskórnej.

Jest to zabieg mało inwazyjny i niemalże bezbolesny. Należy jednak pamiętać o tym, by przez 24 godziny nie nakładać na skórę poddaną iniekcji makijażu ani kosmetyków, natomiast przez tydzień należy unikać ekspozycji na skrajnie wysokie i niskie temperatury.

Zabiegu nie przeprowadza się u pacjentów z zaburzeniami krążenia, utrzymującym się stanem zapalnym skóry, padaczką, cukrzycą, aktywnym zakażeniem wirusem opryszczki, infekcjami skórnymi, przebytymi lub obecnie utrzymującymi się chorobami autoimmunologicznymi, poważną alergią lub utrzymującymi się stanami zapalnymi, stwierdzoną nadwrażliwością na składniki produktu, a także u kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz u pacjentów poniżej 18 roku życia.

Pozostali pacjenci, jeśli tylko cenią sobie nieprzerysowane i naturalne efekty zabiegów estetycznych, mogą stosować Juvenus w ramach zabiegów odmładzających czy profilaktyki anti-aging.

 

 

Materiał powstał przy współpracy z Croma Polska

Więcej informacji o zabiegach na bienkowscyclinic.pl