Peeling kawitacyjny cieszy się dużą popularnością. Jest to jeden z podstawowych zabiegów wykonywanych w gabinecie kosmetycznym. Jest nieinwazyjny i bezpieczny, więc doskonale sprawdza się także w domowej pielęgnacji.  Podczas kwarantanny możemy zadbać o skórę w profesjonalny sposób w zaciszu domowym. Abacosun oferuje aparat, który charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami zapewniając wysoką skuteczność.  Aparat posiada także dodatkowe funkcje sonoforezy oraz terapii światłem.

 

Jak działa peeling kawitacyjny?

Zjawisko kawitacji zachodzi, gdy płytka ultradźwiękowa jest przesuwana po wilgotnej skórze. Do tego celu można zastosować wodę lub tonik kosmetyczny. Tworzą się wówczas mikroskopijne pęcherzyki wypełnione gazem, które pękając rozbijają martwe komórki naskórka. Zabieg oczyszcza  skórę z resztek makijażu i sebum. W ten sposób skóra jest  przygotowana do kolejnych etapów pielęgnacji. W tej fazie wykorzystujemy sonoforezę, której celem jest wprowadzenie aktywnych składników kosmetyków w głąb skóry. Są one wtłaczane, dzięki czemu ich działanie jest znacznie skuteczniejsze niż w przypadku manualnej aplikacji. Do zabiegu stosuję się witaminy, ampułki dostosowane do danego typu skóry lub substancje lecznicze.

Podczas sonoforezy następuje efekt masażu wibracyjnego, co wpływa na polepszenie elastyczności skóry. Uwalnianie ciepła i mikro-masaż, stymulują krążenie krwi i limfy oraz intensyfikują odżywianie tkanek. W ten sposób polepsza się funkcjonowanie i regeneracja skóry.

 

Terapia światłem

Na każdym etapie zabiegu emitowane jest światło czerwone o długości fali 640 nm przynosząc skórze dodatkowe korzyści. Działa ono odmładzająco, opóźnia procesy starzenia się skóry i wpływa na polepszenie jej  elastyczności. Ponadto światłoterapia zwiększa aktywność i metabolizm komórek oraz pobudza krążenie krwi.

 

Kiedy poleca się wykonywanie zabiegu?

Peeling kawitacyjny posiada wiele zalet i może być stosowany w przypadku wszystkich typów skóry, w tym naczyniowej i wrażliwej. Doskonale sprawdza się w przypadku trądziku, suchej i łuszczącej się skóry oraz zmarszczkach.

Kawitacja jest bezpieczną i nieinwazyjną metodą peelingu, która korzystnie działa na skórę. Dodatkową zaletą peelingu kawitacyjnego jest niewątpliwie niewielki  koszt i łatwość obsługi aparatu. Warto więc korzystać z jego dobroczynnego działania w salonie kosmetycznym lub w domu.

 

Zobacz, jak wygląda zabieg