W dniach 17-18.09.2016 r. w hotelu DoubleTree by Hilton odbyła się już 4-ta Konferencja Szkoleniowo-Naukowa zorganizowana pod szyldem Allergan Medical Institute firmy Allergan – lidera medycyny estetycznej na świecie. W wydarzeniu wzięło udział ponad 150 lekarzy.

 

Allergan Medical Institute® powstał z myślą o tworzeniu nieustannie rozwijającego się forum naukowego dla specjalistów w dziedzinie medycyny estetycznej. Prowadzony jest przez najwyższej klasy specjalistów i koncentruje się na zaawansowanej wiedzy naukowej oraz prezentowaniu technik iniekcji, które pozwalają uzyskać jak najlepsze rezultaty kliniczne w terapii pacjentów. Z każdą kolejną inicjatywą – konferencją, warsztatem czy spotkaniem, firma stara się zapewnić lekarzom medycyny estetycznej różnorodny program, przedstawiać nowości poparte dowodami naukowymi oraz doświadczeniem klinicznym prelegentów.

Tegoroczne spotkanie dotyczyło leczenia dolnej części twarzy (utrata objętości, usta i okolica ust, broda, kontur twarzy, poprawa owalu twarzy), właściwej oceny pacjenta i zastosowania innowacyjnego podejścia do leczenia z wykorzystaniem gamy produktów Juvéderm®. Nowoczesna technologia Vycross™, zastosowana w preparatach Juvéderm®, pozwala na uzyskanie naturalnych, długotrwałych efektów, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnej ekspresji twarzy, a w konsekwencji satysfakcji pacjentów.

 

Wykłady oraz techniki iniekcji na żywo przedstawili znamienici wykładowcy:

  • Dr Tapan Patel z Wielkiej Brytanii – specjalista medycyny estetycznej, wykonał tysiące zabiegów, praktykuje od ponad 14 lat, posiada wieloletnie doświadczenie jako wykładowca i trener. Prowadził wykłady podczas największych kongresów medycyny estetycznych na świecie (AMWC, IMCAS, FACE), w trakcie których dzielił się swym doświadczeniem z zastosowania właściwych technik iniekcji kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej.
  • Dr n. med. Sylwia Lipko-Godlewska – dermatolog, specjalista medycyny estetycznej z wieloletnim doświadczeniem, wykładowca i trener w Polsce i za granicą, autorka wielu publikacji i badań klinicznych, współautorka publikacji dotyczącej zarządzania powikłaniami po zabiegach medycyny estetycznej. Przeszkoliła tysiące lekarzy w zakresie zastosowania właściwych technik iniekcji kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej.