Sensuel Clinic powstała w 2021 r., ale wszystko zaczęło się już ponad 10 lat temu od wizji pana Michała Bieleckiego – wizjonera i innowatora, ale przede wszystkim pacjenta... Co wyróżnia Sensuel Clinic na estetycznej mapie Łodzi i co dla nich oznacza holistyczne podejście do pacjenta? Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji ze spotkania prasowego, podczas którego mieliśmy okazję nieco bliżej poznać to miejsce. A więc, Łódź You Sensuel?

 

Oglądaj relację!

 

Skąd pomysł na Sensuel Clinic?

Jak dowiedzieliśmy się na wstępie, wszystko zaczęło się od pana Michała Bieleckiego – wizjonera i innowatora, ale przede wszystkim pacjenta, który jako dziecko doświadczył wielu traum w kontakcie z publiczna służbą zdrowia. W oparciu o te doświadczenia postanowił, że swoją działalność poświęci tworzeniu placówek medycznych, które będą łączyły troskę i koncentrację na człowieku z najwyższym poziomem usług.

Tak powstała WizjaMed, która po kilkunastu latach stała się jednym z liderów diagnostyki obrazowej w Polsce, z najnowocześniejszym sprzętem, placówkami w całym kraju i wyjątkowym podejściem do pacjenta. W 2020 r. wystartowała pierwsza poradnia specjalistyczna, ukierunkowana na kompleksowe podejście do diagnostyki, profilaktyki i leczenia w kluczowych obszarach zdrowia kobiety i całej rodziny.

Sensuel Clinic powstała w odpowiedzi na oczekiwania Pacjentek, które po rozwiązaniu problemów medycznych oczekiwały wsparcia w poprawie komfortu funkcjonowania, samopoczucia i wyglądu. Tak zrodził się początkowo pomysł wprowadzenia oferty medycyny estetycznej i kosmetologii, a następnie ambitna koncepcja stworzenia unikalnego miejsca na medycznej mapie Łodzi, z aspiracjami wykraczającymi daleko poza granice naszego pięknego miasta.

- Jest to część naszego projektu „Przychodnia”, dlatego, że firma WizjonMed związana jest z diagnostyką obrazową - wyjaśnia Michał Bielecki, założyciel Sensuel Clinic, właściciel i prezes zarządu Wizjamed

 

Jaka jest Sensuel Clinic?

- Sensuel Clinic charakteryzuje holistyczne podejście do pacjenta, w której skórę traktujemy jako wyznacznik ogólnego stanu zdrowia - mówi dr n. med. Katarzyna Tomaszewska, dermatolog, lekarz medycyny estetycznej, Sensuel Clinic.

- W naszym ujęciu holistyczne oznacza oparte o zaplecze diagnostyczne, zaplecze poradniane, ale także na dość szerokie spojrzenie na pacjenta i na problemy pacjentów, którzy chcą trochę spowolnić proces starzenia, którzy chcą o siebie zadbać i zrobić to w sposób planowany i mądry. - dodaje lek. Anna Telenga, specjalista medycyny estetycznej, Sensuel Clinic

Wyjątkowym atutem tego miejsca jest również współpracujący ze sobą zespół lekarzy różnych specjalności z naciskiem na dermatologię i medycynę estetyczną. 

 

Medycyna regeneracyjna w Sensuel Clinic

- Rzeczywiście medycyna estetyczna w tej chwili idzie w zupełnie innym kierunku niż dotychczas. Największą przyszłość myślę, że ma medycyna regeneracyjna, czyli zabiegi z użyciem komórek macierzystych pozyskanych z tkanki tłuszczowej. W Sensuel Clinic mamy specjalnie opracowaną procedurę dla pacjentów, którzy poddają się zabiegom liposukcji. - mówi lek. Martyna Gabryjelska, specjalista medycyny estetycznej, Sensuel Clinic 

- Myślę, że to wyróżnia nas wśród innych klinik. Co ważne mamy możliwość wykonywania zabiegów liposukcji w znieczuleniu ogólnym, co staje się jeszcze bardziej dostępne dla pacjentek, które boją się bólu. - podkreśla lek. Martyna Gabryjelska

Jak zauważa Paweł Szydłowski, Manager of the Laser Area, ITP S.A. - Sensuel Clinic jest bardzo dobrze przygotowana pod kątem diagnostycznym badawczym i to idealnie się wpasowuje w nasz koncept dotyczący kompleksowego podejścia do terapii. Mam na myśli terapię związaną z liposukcją. Z jednej strony przygotowaliśmy LPG Alliance, wykonaliśmy liposukcje Lipolife 3D i w ostatnim aspekcie procedury mamy też specjalistę, jakim jest Accent Prime, który wygładzi skórę, ujędrni ją, zagęści i da efekt liftingu. 

 

Fotorelacja z wizyty w Sensuel Clinic

 

Dowiedz się więcej o  Sensuel Clinic