Długo wyczekiwany XIV Międzynarodowy Kaukaski Kongres Chirurgii Plastycznej i Dermatologii Kolkhida 2020 odbył się w dniach 4-5 lipca, jednak w innej formie niż planowano. Po raz pierwszy w historii w wersji online! Uczestniczyła w nim także nasza redakcja, a specjalnie dla Zatoki Piękna tegoroczny kongres komentuje Renata Frączek z Aesthetic Concept. 

 

Ponad 2 tys. delegatów z całego świata, uczestnicy z aż 74 krajów i idealnie skoordynowane spotkania w trzech salach, a wszystko transmitowane online - XIV Międzynarodowy Kaukaski Kongres Chirurgii Plastycznej i Dermatologii Kolkhida 2020 z pewnością przejdzie do historii. Budzący międzynarodowe zainteresowanie kongres Kolkhida 2020 po raz pierwszy odbył się w wersji online i dzięki wysiłkowi organizatorów odniósł niewątpliwy sukces.

- Tegoroczna Kolkhida 2020 w wersji on-line postawiła przed organizatorami ogromne wyzwanie, gdyż z poziomu ekranu komputera trzeba było wygenerować emocje i podtrzymać zainteresowanie, a także inspirować edukacyjnie i w przystępnej formie rozwijać dotychczasowe doświadczenia zawodowe – komentuje Renata Frączek, właściciel firmy Aesthetic Concept, która od lat wspiera organizację Kolkhidy. Jak mówi nam Renata Frączek, strona techniczna wydarzenia stanowiła prawdziwe wyzwanie. Konieczna była koordynacja kilku kamer i stanowisk prelegentów i moderatorów z jednoczesną koordynacją włączania do rozmowy osób z różnych stron świata.

- To był majstersztyk, a wszystko to w korelacji z platformą kongresową. Interaktywność, atrakcyjność wizualna platformy kongresowej, stoisk, łatwość dotarcia na wykłady w sesjach, które jednocześnie odbywały się w kilku salach, sprawne działanie bez zawieszania, interaktywne wykłady na żywo, wzbogacone ciekawym moderowaniem, komentarzami, dyskusją dawała poczucie przebywania na tradycyjnej konferencji naukowej, tylko z większym komfortem przemieszczania. - mówi Renata Frączek. 

- Naukowy background Aptosa, jako współorganizatora tego przedsięwzięcia, ogromne osobiste zaangażowanie twórców metod liftingu nićmi Aptos i zaproszenie do współpracy interesujących prelegentów z całego świata, w krótkim czasie pozwoliło stworzyć bardzo ciekawy program merytoryczny. - dodaje.

Organizacja kongresu Kolkhida 2020 online to nie jedyny kamień milowy w historii tego wydarzenia. W tym roku wzięło w nim udział także Międzynarodowe Towarzystwo Chirurgii Plastycznej i Estetycznej z sympozjum ISAPS, dzięki czemu uczestnicy mieli okazję wziąć udział w sesjach światowej sławy chirurgów plastycznych. W program merytoryczny kongresu zaangażowali się także partnerzy wydarzenia – jednym z punktów była Akademia IMCAS Alert poświęcona powikłaniom, która stanowiła ogromny wkład w budowanie doświadczenia lekarzy medycyny estetycznej.

Kongres zgromadził ponad 2 tys. uczestników z 74 krajów, a Polska znalazła się w pierwszej 16-tce. Jak podkreśla Renata Frączek, zainteresowanie lekarzy zwiększyła także odroczona możliwość dostępu do wykładów kongresowych. - Od 8 lipca do 27 lipca zarejestrowani uczestnicy Kolkhidy będą mieli nieograniczony dostęp do wykładów i będą mogli wysłuchać sesje, które się czasowo pokrywały, co jeszcze bardziej podnosi atrakcyjność tego wydarzenia i jego walor edukacyjny – przekonuje Renata Frączek.

Jako redakcja Zatoki Piękna jesteśmy pod ogromnym wrażeniem organizacji kongresu i samej wizualizacji platformy kongresowej. Sama rejestracja, poruszanie się pomiędzy salami wykładowymi czy między stoiskami wystawców było bardzo intuicyjne. Wykłady i multimedialne prezentacje przebiegały bez większych problemów technicznych i co najważniejsze pozwalały uczestnikom na interakcję w trakcie ich trwania. Niewątpliwym plusem jest dodatkowa możliwość odtworzenia prelekcji po zakończeniu kongresu.

Zainteresowaniem oprócz wykładów cieszyły się również stoiska. Można było zapoznać się z pełną ofertą poszczególnych firm, czatować z konsultantem. Został też wdrożony projekt wspierający w postaci zbierania puzzli z każdego odwiedzonego stoiska, za które można było otrzymać darmową wejściówkę na kongres #Kolkhida2021. 

#Kolkhida2020 on-line to ogromny sukces. Do zobaczenia w Gruzji w 2021