We wtorek 31 marca 2020 r. premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu nowych ograniczeń w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Zamknięte zostaną zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne, tatuażu i piercingu. Nowe obostrzenia wchodzą w życie od 1 kwietnia i mają potrwać 2 tygodnie. Za złamanie zakazów grozi grzywna od 5 tys. do 30 tysięcy złotych.

 

Zawieszenie rehabilitacji i zamknięcie salonów kosmetycznych i fryzjerskich

Zamknięte zostają bez wyjątków wszystkie zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, salony tatuażu i piercingu. Tych usług nie będzie można realizować również poza salonami – np. wizyty w domach nie wchodzą w grę.

Zawieszamy również wykonywanie zabiegów rehabilitacyjnych i masaży – zarówno w placówkach publicznych, jak i prywatnych. Wyjątkiem są sytuacje, w których rehabilitacja jest bezwzględnie wymagana stanem zdrowia pacjenta.

 

Inne ograniczenia

Inne ograniczenia dotyczą m.in.: zamknięcia hoteli i miejsc noclegowych, zamknięcia bulwarów, plaż, limitów liczby osób w sklepach, na targowisku, czy poczcie, zakazu wychodzenia z domu do 18 roku życia bez opieki dorosłego, 2-metrowej odległości między pieszymi, automatycznej kwarantanny dla bliskich, limitu pasażerów w pojazdach, pracy zdalnej w urzędach, czy dodatkowych zabezpieczeń dla pracowników

źródło: gov.pl

 

Emocje w branży są ogromne. Co to oznacza dla właścicieli, pracowników beauty? Na jaką pomoc mogą liczyć ze strony rządu? Będziemy Was informować i rozmawiać na ten temat z ekspertami.

W Polsce od 20 marca obowiązuje stan epidemii.