Medycyna estetyczna to jedna z najszybciej rozwijających się branż. Klinika, która chce pozostać konkurencyjna, musi nieustannie inwestować - zarówno w nowe technologie, jak i szkolenia. W Centrum Medycznym Dr Kubik z pewnością kładzie się nacisk na obie te kwestie. W środę 19.04 Redakcja Zatoki Piękna miała okazję gościć na pierwszym z trzech zaplanowanych szkoleń, które zorganizował dla swojego zespołu właściciel Centrum Medycznego – dr Paweł Kubik.

 

W środę po Świętach Wielkanocnych Redakcja Zatoki Piękna została zaproszona na szkolenie wewnętrzne dla zespołu Centrum Medycznego Dr Kubik. Była to dla nas niepowtarzalna okazja, by przekonać się, w jaki sposób personal poszerza i nabywa nowe umiejętności oraz rozwija pakiet ofertowy dla swoich  klientów.

CM Dr Kubik
Centrum Medyczne Dr Kubik

 

Szkolenie dotyczyło najnowszych technologii i odbywało się pod okiem przedstawicieli ITP S.A. w składzie: Małgorzata Śliwińska, Anna Sawicka, Paweł Szydłowski. Firma zajmuje się m.in. dystrybucją urządzeń światowych liderów w produkcji urządzeń do medycyny estetycznej oraz prowadzi szkolenia z ich użytkowania. Całodzienne warsztaty nie opierały się na suchych, teoretycznych wykładach. Dr Kubikowi zależało na obustronnej wymianie doświadczeń z przypadków „użycia” konkretnych urządzeń pomiędzy Specjalistami, którzy na co dzień przeprowadzają procedury zabiegowe, a przedstawicielami ITP S.A.

CM Dr Kubik
Paweł Szydłowski, dr Paweł Kubik, Małgorzata Śliwińska, Anna Sawicka

 

W rozmowie z  Esterą Gabczenko, Redaktor Naczelną Zatoki Piękna, Małgorzata Śliwińska, Marketing Manager ITP zaznaczyła, że  firma stawia na nieustanny rozwój własnego biznesu, a co za tym idzie, biznesu swoich klientów. Specjaliści ITP S.A. - między innymi podczas szkoleń - doradzają, jakie procedury warto wprowadzić do danej kliniki, czym można wyróżnić się spośród konkurencji, na jakie potrzeby pacjentów warto odpowiedzieć i w jakie urządzenia inwestować - wyjaśniła Małgorzata Śliwińska

Dostrzegam ogromną pasję do nowych technologii właściciela Centrum Medycznego Dr Kubik. Tą pasją zaraża tak naprawdę cały zespół. W tak odpowiedzialnej pracy, jak zabiegi medyczne, niezbędne jest ciągłe odświeżanie i uzupełnianie wiedzy, a także wymiana doświadczeń, omawianie konkretnych przypadków pacjentów, ich reakcji, efektów leczenia, nowych metod, po to by zapewnić pacjentom jak najlepsze rezultaty prowadzonych procedur - podkreśliła Manager ITP S.A.

Szkolenie podzielone było na trzy strategiczne części:

  • CIAŁO: SCULPSURE; LPG / Integral i KeyModule; STORZ; VECTUS; ACCENT PRIME
  • TWARZ: GENEO; LPG / Ergolift; ACCENT PRIME
  • LASERY: REVLITE; DISCOVERY PICO; MLT / GOLDEN TOUCH

 

Zobacz zdjęcia ze szkolenia:

 

Na szczególną uwagę zasługuje technologia Discovery Pico - urządzenie, które w przeciągu dwóch miesięcy pojawi się w gdyńskiej klinice. Jak zaznaczył Krzysztof Kozioł, Manager CM Dr Kubik, lasery pikosekundowe otwierają nową erę w laseroterapii. Discovery Pico to laser wykorzystujący technologię ultrakrótkich impulsów o mocy  większej  niż dotychczas stosowana. Laser wykorzystuje efekt fotomechaniczny (a nie termiczny), zapewniając szybki okres rekonwalescencji oraz brak przebarwień pozapalnych. W praktyce technologia pikosekundowa to mniejsza ilość potrzebnych zabiegów w serii i wyższy komfort odczuć dla pacjenta podczas samej terapii. Laser Discovery Pico stosowany jest w  leczeniu rozstępów i blizn,  usuwaniu tatuaży i makijażu permanentnego oraz leczeniu przebarwień i odmładzaniu skóry.

Krzysztof Kozioł
Krzysztof Kozioł, Anna Sawicka

 

Centrum Medyczne dr Kubik będzie jedną z czterech klinik w kraju, które będzie miało tę technologię w swojej ofercie. Wraz z technologią nanosekundową w urządzeniu Revlite oraz technologią pikosekundową w Discovery Pico, klinika znajdzie się wśród zaledwie kilku europejskich klinik oferujących te dwie metody swoim pacjentom - podkreślił Krzysztof Kozioł.

Bardzo ciekawa była część praktyczna, podczas której Specjaliści mogli przećwiczyć działanie znanych im urządzeń na nieco innych parametrach niż standardowo są one wykorzystywane, m. in.:

Cellactor SC1 - Fala uderzeniowa, która niweluje cellulit, w tym cellulit zwłókniały III i IV stopnia oraz  redukuje miejscową otyłość.

CM Dr Kubik
Aleksandra Pawłowska, kosmetolog w Centrum Medycznym Dr Kubik

 

Laser RevLite SI Q-switch, który likwiduje wszelkie niedoskonałości skóry: powierzchniowe i głębokie zmiany pigmentacyjne, tatuaże czarne i kolorowe, uszkodzenia posłoneczne oraz drobne zmarszczki.

Zabieg w CM Dr Kubik
Paweł Szydłowski, Zespół Centrum Medyczne Dr Kubik