Czyżby w dziedzinie operacji plastycznych piersi szykował się prawdziwy przełom? Za sprawą firmy Allergan zabiegi zarówno powiększania biustu, jak i jego rekonstrukcji, mogą przynieść tak naturalne efekty, jak nigdy wcześniej.

 

Na początku stycznia firma Allergan ogłosiła, że otrzymała zgodę FDA na wykorzystywanie implantów piersi Natrelle Inspira SoftTouch. Są to implanty dla kobiet poddających się rekonstrukcji, powiększaniu bądź chirurgicznej korekcie piersi. Czym się wyróżniają i w jaki sposób mogą wyznaczyć nowy trend w świecie chirurgii plastycznej?

Zacznijmy od tego, że wszystkie implanty Natrelle bazują na kohezyjnym żelu silikonowym. Jak zapewnia firma Allergan, ma on gęstą, galaretowatą konsystencję, dzięki czemu nie rozlewa się i nie traci kształtu w sytuacji rozerwania powłoki implantu. Konsystencja implantów Natrelle jest do tego zwarta, dzięki czemu mają one gwarantować bezpieczeństwo i właściwy wygląd powiększonych czy zrekonstruowanych piersi.

To jednak nie koniec rewelacji! Natrelle Inspira SoftTouch to jedyna linia implantów z trzema poziomami jędrności żelu. Nowe implanty pomogą więc lekarzom lepiej zaspokoić potrzeby pacjentek i osiągnąć pożądane rezultaty. Chirurg, któremu umożliwiono uzyskanie różnych poziomów stabilności formy, może teraz zadbać o naturalny efekt, którego tradycyjnym silikonowym implantów po prostu brakowało.

Implanty Natrelle Inspira SoftTouch umożliwiają zarówno rekonstrukcję piersi, jak i skorygowanie wyników wcześniej przeprowadzonego zabiegu. Są one idealne także dla młodych kobiet, które niekoniecznie chcą mieć dużo większe piersi, ale za to pragnąć nadać im proporcjonalności. Tym samym Allergan oferuje nie tyle możliwość sztucznego powiększenia piersi, co bardziej ich wypełnienie.

Sam kohezyjny żel oczywiście nie jest nowością. Istotniejsze jest to, że nie wpływa on na wielkość implantów, ale na to, jak napięty i pełny jest biust. Nowość w linii Natrelle może stać się zatem przełomem w historii operacji piersi. Jako propozycja dla kobiet ceniących sobie możliwości chirurgii plastycznej i naturalny wygląd jednocześnie, wyznacza nowy kierunek.

Wszak od niedawna coraz częściej słyszymy o modzie nie na powiększanie piersi, a na usuwanie implantów. Gdyby wcześniej zakładane implanty nie wyglądały sztucznie, zapewne wiele kobiet nie byłoby zmuszonych się ich pozbywać. Natrelle Inspira SoftTouch ma szansę naprowadzić plastykę biustu na właściwe tory i oby tak się stało.