Ostatnimi czasy dużo mówi się o zabiegach popularnych wśród millenialsów, czyli osób w wieku 18-35 lat. Tymczasem medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna pobijają rekordy popularności także wśród kobiet i mężczyzn po 65. roku życia.

 

Jak podaje ASAPS, czyli Amerykańskie Stowarzyszenie Estetycznej Chirurgii Plastycznej, w ubiegłym roku operacjom plastycznym poddało się aż 143 tys. Amerykanów w wieku od 65 lat wzwyż. Prym wśród seniorów wiodą lifting twarzy i plastyka powiek. Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad liczba zabiegów z tego zakresu wśród osób w wieku 65+ podwoiła się, przy czym największy wzrost ich popularności odnotowano w ostatnich pięciu latach.

Czyżby 60-tka była nową 50-tką? Wszystko na to wskazuje. Nie jest niespodzianką, że większość starszych pacjentów chirurgów plastycznych stanowią kobiety, które nie tylko coraz dłużej żyją, ale i coraz dłużej pracują oraz chodzą na randki. Nic dziwnego, że chcą prezentować się dobrze aż do starości. Seniorzy, którzy prowadzą aktywny tryb życia coraz częściej pragną wyglądać tak, jak się czują, a więc na młodszych niż wskazywałaby na to metryka.

Coraz większa popularność operacji plastycznych wśród seniorów jest zasługą nie tylko prowadzenia przez nich bardziej aktywnego trybu życia, ale i nowszych technologii oraz postępu w dziedzinie odmładzania twarzy, które sprawiają, że efekty zabiegów są bardziej naturalne. Dzięki nowym technologiom skrócił się ponadto okres rekonwalescencji – tydzień dla plastyki powiek i 10 do 14 dni po liftingu twarzy.

Jak przyznają amerykańscy lekarze, procedury wykonywane w grupie wiekowej 65+ obejmują także zabiegi naprawcze wśród pacjentek, które wcześniej decydowały się na wypełniacze. Rozciągnięta skóra potrzebuje wszak częściej liftingu. Kobiety, w ich ocenie, wyglądają wtedy zwykle o 10 lat młodziej, a to ma bardzo duże znaczenie. Poprawa wyglądu ma w końcu też swój psychologiczny aspekt – seniorki czują się zwyczajnie zdrowiej.

Oczywiście stan zdrowia osoby po 65. roku życia nie zawsze pozwala na przeprowadzenie operacji, dlatego musi go ocenić zespół anestezjologów. Na szczęście na rynku medycyny estetycznej nie brakuje zabiegów nieinwazyjnych, które można starszym pacjentom zaproponować jako alternatywę.

 

Polecane zabiegi nieinwazyjne

Niechirurgiczny sposób na opadające powieki

Zastosowanie kwasu hialuronowego w zabiegach na twarz

Zabiegi z użyciem nici liftingujących