Głównymi powodami, dla których decydujemy się na stosowanie kremów jest uczucie suchości i obawa przed przedwczesnym starzeniem się skóry. Według danych GUS jest ponad 8 mln Polek po 40 roku życia, a wszystkie chcą wyglądać dobrze. Wiele z nich czuje, że niedostatecznie dbały o swoją cerę, gdyż w przeszłości istniało przekonanie, że zbyt wczesne stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych może jedynie rozleniwić cerę. To mit.

Piękno nie ma metryki. Teraz mnóstwo dojrzałych kobiet zarzuca sobie, że nie przywiązywało wagi do pielęgnacji, co stało się przyczyną utraty elastyczności, przebarwień i tak nielubianych zmarszczek. Każdy dzień jest dobry, aby zacząć naturalnie dbać o skórę – poznajcie wiosenne propozycje Uzdrovisco do pielęgnacji cery suchej i dojrzałej


Kiedy sięgnąć po krem przeciwzmarszczkowy?

Skóra każdego dnia eliminuje martwe komórki, które są jej niepotrzebne i mogą ją uszkadzać. U osób młodszych skóra bez problemu przeprowadza procesy naprawcze. Z wiekiem możliwości regeneracyjne skóry ulegają pogorszeniu, czego efekty wraz z upływem lat zaczynają być coraz bardziej widoczne. Skóra traci elastyczność, tworzą się na niej zmarszczki, przebarwienia, odbarwienia, staje się przesuszona i traci koloryt. Suchość skóry może pojawić się już w okolicach 30. roku życia i nasilić przedwczesne starzenie. Z tego powodu warto stosować silnie regeneracyjne kosmetyki pielęgnacyjne, gdy tylko jest taka potrzeba, szczególnie jeśli nasza cera jest wrażliwa lub naczynkowa. Nie ma powodu do obaw, że nasza skóra się rozleniwi, a wręcz odwrotnie – będzie nam bardzo wdzięczna.


Jakie kremy powinny być podstawą pielęgnacji przeciwzmarszczkowej?

Na przykładzie znanych osób widać, że można długo zachować urodę, a kluczem jest właściwa pielęgnacja. Jest wciąż spora grupa kobiet, które nie odczuwają potrzeby posiadania całej linii, wraz z kremem na noc czy pod oczy. Nie mają wcale kosmetyku przeznaczonego do pielęgnacji wrażliwej skóry wokół oczu czy serum, stosują tylko krem do twarzy. Wynika to najczęściej z braku nawyku i wiedzy o tym, że specjalistyczne serum lub kosmetyki pod oczy mają inne składy, dużo trafniej przystosowane do potrzeb skóry. Nawyki można zmieniać. Warto spróbować. Okazuje się, że osoby, które zaczęły stosować linię uzupełniających swoje działanie produktów, zmieniają podejście, zwłaszcza gdy zauważą widoczne korzyści. Dobrze zdecydować się na odrębny krem na dzień i krem na noc, ponieważ pełnią one nieco inne funkcje. Cera w ciągu dnia wymaga nawilżenia i ochrony, zaś w nocy wsparcia procesów regeneracyjnych. Cennym uzupełnieniem pielęgnacji jest krem-maska o działaniu regenerującym, krem pod oczy i na powieki oraz serum. Przykładem takiej kompozycji kosmetyków jest bardzo dobrze przyjęta się na polskim rynku Fitodozująca linia naturalnych kosmetyków Uzdrovisco. Silnie wspomagają cerę dojrzałą, naczynkową oraz suchą niezależnie od wieku. Fitoceutyki, którymi są te produkty, to uczciwa, roślinna, biologicznie aktywna pielęgnacja oparta na selektywnych, starannie dobranych „esencjach” roślinnych. Certyfikowanych i zwykle standaryzowanych.

naturalne kosmetyki fitodozujące UZDROVISCO
naturalne kosmetyki fitodozujące UZDROVISCO

Roślinne przebudzenie cery – Uzdrovienie na wiosnę

Naturalne kremy fitodozujące to produkty o bogatej konsystencji, które doskonale sprawdzą się w pielęgnacji skóry dojrzałej, normalnej, suchej i bardzo suchej. Wystarczy mała doza, aby zapewnić odpowiedni poziom nawilżenia, gładkości i komfortu. Stanowią doskonałe domknięcie całej pielęgnacji, a w swym składzie zawierają:
• genialne fitonośniki AL i BL, które przenoszą głęboko do skóry bogate w astaksantynę (działa o 65% silniej od witaminy C!) algi o silnym działaniu przeciwzmarszczkowym oraz biomimetyczne składniki odbudowujące
• unikalne komponenty wzmacniające struktury naskórka,
• Fito + Retinol - połączenie retinolu z lipidami ze słonecznika, powstałe dzięki tzw. zielonej technologii, aby dać aktywność witaminy A i jednocześnie wzmacniać i odbudowywać struktury lipidowe naskórka,
• Biolipidy z owsa - innowacyjne, biozgodne ze skórą składniki, doskonale przez nią przyswajalne. Wzmacniają, odbudowują i uszczelniają. Błyskawicznie i wyjątkowo skutecznie przywracają nawilżenie i świetną kondycję naskórka.

Dzięki tak innowacyjnemu podejściu, naturalne kosmetyki fitodozujące UZDROVISCO wpływają nie tylko na redukcję zmarszczek, ale jednocześnie niezwykle silnie regenerują, wzmacniają i działają naprawczo, aby kompleksowo poprawić stan i wygląd skóry. Bo zapewnienie długo utrzymujących się efektów, to przedłużenie piękna i młodości skóry! Zamknięte w ekologicznych, szklanych słoiczkach i butelkach zachwycają szybkim wchłanianiem, przyjemnością użycia i zapachem.