Marka NUXE wybrała chlorellę vulgaris, czyli mikroskopijne zielone algi słodkowodne, które po raz pierwszy pojawiły się na ziemi 2,5 miliarda lat temu. Przetrwały do dnia dzisiejszego dzięki niesamowitej odporności, którą zawdzięczają błonie komórkowej bogatej w aktywne cząsteczki przeciwutleniające, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy i luteinę. Błona jest tak mocna, że nie mogą przedostać się przez nią nawet wirusy. Te algi niezwykle szybko się regenerują: każdego dnia powstają 4 nowe komórki.

 

Zielona metoda ekstrakcji stworzona we Francji

Mikroalgi chlorelli są hodowane w Bretanii w bioreaktorach, które optymalizują warunki uprawy oraz są gwarancją ich pochodzenia i stałej jakości. Umieszcza się je w ekstraktorze, przez który przepływa nadkrytyczny co2 wzbogacony o molekuły obecne w błonie komórkowej mikroalg. W rezultacie pozyskiwany jest czysty, stabilny ekstrakt oleju z mikroalg bogaty w kwasy tłuszczowe i naturalne antyoksydanty. Jest to praktycznie niemożliwe do uzyskania innymi metodami. każda pojedyncza kropla oleju zawiera skoncentrowaną siłę 4 miliardów aktywnych komórek mikoalg. Kolejną zaletą innowacyjnej metody ekstrakcji jest działanie według zasad ekologicznej odpowiedzialności: co2 jest poddawane recyklingowi i niemal w całości ponownie wykorzystywane, a pozostałości z mikroalg są kompostowane.

NUXE wykorzystuje moc oleju z mikroalg, aby wzmocnić barierę skórno-naskórkową (DEJ), czyli powierzchnię między skórą właściwą a naskórkiem. Obszar ten jest kluczowy dla utrzymania młodości skóry. Optymalną cyrkulację (składników odżywczych, tlenu, itp.) między tymi warstwami umożliwia również falisty kształt bariery, który pozwala na utrzymanie młodej i jędrnej skóry.

NUXE MERVEILLANCE Lift olejowe serum ujędrniające

 

Skuteczność potwierdzona w badaniach in vitro

NUXE wykorzystuje moc oleju z mikroalg, aby wzmocnić barierę skórno-naskórkową (DEJ), czyli powierzchnię między skórą właściwą a naskórkiem. Obszar ten jest kluczowy dla utrzymania młodości skóry. optymalną cyrkulację (składników odżywczych, tlenu, itp.) między tymi warstwami umożliwia również falisty kształt bariery, który pozwala na utrzymanie młodej i jędrnej skóry.

Proces starzenia i szkodliwe czynniki zewnętrzne powodują zwiotczenie warstw skórno-naskórkowych, a wraz ze zmniejszeniem ilości kolagenu następuje utrata gęstości włókien. Skóra traci jędrność i napięcie, a na jej powierzchni zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Dzięki zwiększeniu powierzchni wymiany skórnonaskórkowej zagłębienia w DEJ zostają odbudowane, a skóra odzyskuje swą jędrność. Struktury wewnętrzne są wzmocnione, dzięki czemu na powierzchni skóra wydaje się gładsza i pełniejsza – młodsza. Zmarszczki są skorygowane.

NUXE Merveillance Lift liftingujący krem do skóry suchej