Nogi…ten tydzień należy właśnie do nich i to nim dedykuję wszystkie zadania. Ten bezcenny dar to wolność i możliwości. Zapraszamy do naszego programu "Piękna Ja".

 

 

 

To Twoje zadania na kolejny tydzień!

Dzień Pierwszy

Zrób krok w kierunku celu, który odkładasz od dawna lub który niedawno się Tobie objawił. Właśnie teraz, w tym momencie zrób cokolwiek, chociażby wypisanie myśli z nim związanych.

Dzień Drugi

Przyjrzyj się jakie rajstopy najczęściej nosisz? Według jakie klucza je wybierasz? Z przyzwyczajenia, czy to Twój świadomy wybór? Dziś zajrzyj właśnie do miejsca, gdzie trzymasz rajstopy i obejrzyj je sobie. Co mówią o Tobie? Jak są poukładane? Czy naprawdę Ci się podobają?

Dzień Trzeci

 

Czy kiedykolwiek ubrałaś pończochy? Jeśli nie, to jest to właśnie Twoje zadanie. Spraw sobie pończochy samonośne, bądź na pasku. Wybierz te, które są dla Ciebie najbardziej interesujące, nie ograniczaj się. Ubierz i poczuj jak się w nich czujesz, najlepiej gdybyś w nich wyszła wśród ludzi. Wypisz wszystkie myśli jakie Ci się pojawią. Pozwól sobie na każde uczucie, jakie da o sobie znać przy tej okazji.

Dzień Czwarty

Idziesz na intuicyjny spacer, czyli zupełnie nieplanowany. Zasada jest taka, że wychodząc z domu (bądź z wybranego przez siebie miejsca)  idziesz zwyczajnie przed siebie, tam gdzie nogi Cię poprowadzą. Skończ iść wtedy, kiedy naprawdę poczujesz wewnętrzny stop. Dopiero wtedy zobacz gdzie doszłaś i co to za miejsce. Obserwuj po drodze swoje myśli oraz uczucia.

Dzień Piąty

Zafunduj sobie masaż nóg w salonie masażu, bądź poproś bliską osobę, by Ci taki wykonała. Przeżyj go świadomie odczuwając każde najmniejsze wrażenie. Niech cała Twoja uwaga przeniesie się na ten czas właśnie w nogi. Jak je czujesz? Są lekkie czy ociężałe? Wyobraź sobie jak przez Twoje nogi płynie swobodnie energia, a tam gdzie zauważysz zastój, to usuń go w myślach czymkolwiek chcesz.

Dzień Szósty

Czy sprawdzałaś kiedykolwiek jaka długość spódnicy, bądź spodni jest najkorzystniejsza dla Twoich nóg i całej sylwetki? To dziś Twoje zadanie. Ubierz wszystkie spodnie, sukienki i spódniczki, koncentrując uwagę na miejscu ich zakończenia. Czy to miejsce podkreśla piękno Twoich nóg? Czy Twoje nogi wymagają wydłużenia, czy są tak długie, że nic im nie zaszkodzi? Czy w ogólnym wrażeniu Twoja sylwetka wygląda korzystnie w tych długościach? Wyrzuć wszystkie rzeczy, których nie da się wydłużyć (skrócić często możesz), a które psują wygląd twoich nóg. Jeżeli sobie samodzielnie nie poradzisz, to zapraszam do mnie na konsultacje.

Dzień Siódmy

Dzień obserwacji nóg i dawania im maksymalnej uwagi. Cała Twoja koncentracja dotyczy właśnie tej części ciała. Jaki masz chód? Czy kołyszesz biodrami czy idziesz raczej dziarsko przed siebie? Czy zakładasz nogę na nogę, czy siedzisz raczej w rozkroku? Czy stąpasz pewnie stawiając kroki, czy wprost przeciwnie? Za każdym razem, gdy zwrócisz swoją uwagę na nogi podziękuję im i obdarz ciepłym uczuciem.

 

Wykonując każdego dnia jedno zadanie, poczynisz na swój temat niezwykłe odkrycia, jestem o tym przekonana.

Jeżeli zapragniesz dać swojemu ciału więcej uwagi i miłości to zachęcam Cię do treningu ze stworzoną przez mnie w tym celu książką „Pokochaj swoje ciało w 30 dni. Dziennik Wdzięczności”

 

A teraz zadbaj o Twoje NOGI z naszym ekspertem z Instytutu Babiana!

Komentarz eksperta

Lek. med. Ryszard Zając
Lek. med. Ryszard Zając
Lato to okres trudny dla osób z problemami żylnymi. Często w tym okresie podróżujemy latając samolotem lub samochodem. Wysoka temperatura i przymusowa pozycja powoduje narastanie dolegliwości bólowych czy obrzęków. Możemy uniknąć części dolegliwości stosując specjalne na lato cienkie produkty uciskowe. Osoby o większych obrzękach mogą również wspierać się specjalnym masażem limfatycznym dzięki aparatom do masażu przerywanego. Opalając się nie zapominajmy o filtrach oraz nie przegrzewaniu w znacznym stopniu skory szczególnie u osób z tzw skóra naczynkowatą. Oparzenia słoneczne znacznie nasilają procesy powodując zwiększanie ilości popękanych naczynek. Zwiekszona aktywność ruchowa jest sprzymierzeńcem, zmniejszając dolegliwości i zwiększając wydajność naszej pompy mięśniowej co zawsze przydaje się nie tylko latem.

 

WYPRÓBUJ ZABIEGI NA NOGI W INSTYTUCIE BABIANA >>

 

Trzymamy za Ciebie kciuki życząc Ci fantastycznego, sensualnego i świadomego tygodnia pełnego dobrych wrażeń. Małgorzata Gąska ~ Twoja BeautyMental Coach oraz Redakcja Zatoka Piękna

* Wszelkie prawa do ilustracji i tekstu zastrzeżone.