Zadbany i piękny manicure jest marzeniem wielu kobiet. Jeśli chcesz osiągnąć długotrwały efekt, warto zgłębić temat nakładania akrylożelu do paznokci, który ostatnimi czasy święci triumfy w kosmetycznych trendach. Jak zrobić paznokcie akrylożelem? To proste, ale warto mieć odpowiednie akcesoria, które ułatwią Ci ten proces. Oto kilka podstawowych rzeczy, których będziesz potrzebować.

 

Akrylożel to połączenie żelu oraz proszku akrylowego. Jest bardzo plastyczną masą, którą wyjątkowo łatwo formować. Kombinacja dwóch produktów sprawia, że paznokcie akrylożelowe są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia, a jednocześnie elastyczne i bardzo naturalne. Konsystencja akrylożelu sprawia, że nie spływa on z powierzchni, dlatego jest polecany zwłaszcza początkującym stylistkom. Jeśli jeszcze nie radzisz sobie z żelem, a wykonany przez Ciebie manicure nie do końca spełnia Twoje oczekiwania, akrylożel to doskonała alternatywa, z którą powinnaś się bliżej poznać.


Jak zrobić paznokcie akrylożelem?

Akrylożel do paznokci to gotowy produkt, co oznacza, że nie musisz już mieszać składników i martwić się o ich proporcje. Dzięki temu rozwiązaniu możesz od razu przystąpić do pracy. To, o co musisz zadbać na pewno, to właściwie przygotowane paznokcie. Tak jak w przypadku nakładania klasycznej hybrydy, płytka musi być oczyszczona z poprzedniej stylizacji, zmatowiona delikatnym pilnikiem i odtłuszczona cleanerem, a skórki wycięte. Dla zwiększenia przyczepności warto pomalować paznokcie primerem kwasowym lub bezkwasowym oraz nałożyć specjalną bazę, która doda manicure’owi trwałość. Jeśli chcesz jedynie minimalnie przedłużyć paznokcie, nie będą Ci potrzebne dodatkowe akcesoria. Natomiast chcąc mieć dłuższą płytkę, niezbędne okażą się specjalne szablony lub formy, z pomocą których wykonasz ozdobny manicure.
Innowacyjne rozwiązanie w trwałym i wytrzymałym manicure – akrylożel do paznokci od Cosmetics Zone.

Cosmetics Zone Take Control
Cosmetics Zone Take Control


Jak nakładać akrylożel?

Akrylożel do paznokci możesz aplikować pędzelkiem, szpatułką lub zwyczajnym drewnianym patyczkiem. Za pomocą wybranego narzędzia nałóż sporą kulkę produktu na paznokieć i uformuj równomierną warstwę, rozpoczynając od podstawy płytki. Plastyczna masa daje się łatwo kształtować, tworząc gładką taflę. W zależności od tego, jak długie mają być Twoje paznokcie, przeciągnij akrylożel ponad ich wolny brzeg lub na podłożony szablon. Wybieraj szablony z zaznaczonymi liniami pomocniczymi, dzięki którym masa będzie jednakowo nałożona. Ewentualne dysproporcje wyrównasz pilnikiem po utwardzeniu manicure’u w lampie LED. Wykonanie manicure akrylożelem do paznokci nie wymaga specjalnych akcesoriów.


Przedłużanie paznokci akrylożelem na formie – prosta metoda dla początkujących

Jeśli chcesz przedłużyć paznokcie akrylożelem na formie, dobrym sposobem będzie wybór formy górnej. Zacznij od jej dopasowania do każdego palca. Jeśli powierzchnia formy przykrywa całą płytkę, oznacza to, że rozmiar jest dobrany właściwie. Nałóż kulkę akrylożelu na spodnią część formy i rozprowadź równomiernie. Następnie przyłóż formę do paznokcia i delikatnie dociśnij. Gdy produkt wypłynie na skórki, usuń jego nadmiar przed utwardzeniem. Do wstępnego utwardzania możesz użyć małej lampy mostkowej, jeśli taką posiadasz. W przeciwnym wypadku włóż dłoń do lampy LED na kilkanaście sekund i zdejmij formę. Utwardzaj akrylożel przez 60 sekund, by zyskał odpowiednią trwałość. Na koniec możesz dopracować kształt i długość płytki oraz nałożyć ulubiony kolor lakieru hybrydowego.

Wiesz już, jakie podstawowe akcesoria do nakładania akrylożelu są niezbędne, możesz zatem cieszyć się pięknymi i odpornymi paznokciami wykonanymi w domowym zaciszu. Bądź kreatywna, eksperymentuj z różnymi kolorami i zdobieniami, a twój manicure będzie zawsze wyglądał zjawiskowo!