Wady wzroku, wśród których najpowszechniejsze są krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm i prezbiopia, dotyczą znacznej części populacji. Specjaliści szacują, że z mniejszymi bądź większymi problemami ze wzrokiem boryka się blisko 80% osób na całym świecie.

 

Mechanizmy powstawania wad wzroku są różne: mogą to być uwarunkowania genetyczne, starzenie się oczu lub niewłaściwa higiena. Liczba osób zmagających się z wadami wzroku stale rośnie. Na szczęście istnieje dziś wiele skutecznych metod niwelowania problemów z widzeniem. Najpopularniejszą i bardzo łatwo dostępną są okulary korekcyjne. Oprawki korekcyjne nie tylko poprawiają sprawność widzenia na co dzień, lecz są także modnym dodatkiem, który w ciekawy sposób poprawia stylizację. Dobrze dobrane oprawki mogą całkowicie odmienić nasz wygląd. Właściwie dopasowane okulary wpływają na naszą atrakcyjność i komfort naszych oczu. Poszukiwanie nowej pary oprawek warto rozpocząć od zapoznania się z obowiązującymi trendami. Jakie okulary będą modne w roku 2021? My już to wiemy!

 

Jak dopasować okulary do twarzy? 

Na rynku okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych jest obecnie bardzo duży wybór. Dzięki tak bogatej ofercie każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Poszukiwanie idealnych okularów należy rozpocząć od ustalenia, jaki typ oprawek najlepiej pasuje do kształtu naszej twarzy. Dobierając okulary do twarzy warto kierować się nie tylko subiektywnymi odczuciami, lecz także kilkoma podstawowymi zasadami. Brzmią one następująco:
• twarz okrągła najlepiej wygląda w okularach prostokątnych lub podłużnych z jak najwęższymi oprawkami,
• do twarzy w kształcie serca najbardziej pasują przezroczyste oprawkami lub patentki, czyli okulary bez obudowy wokół szkieł,
• aby złagodzić rysy twarzy kwadratowej najlepiej sięgnąć po oprawki owalne, o zaokrąglonych oprawkach,
• przy twarzy podłużnej świetnie prezentują się okulary okrągłe oversized lub aviatory,
• do twarzy owalnej pasują wszystkie typy okularów.

 

Najgorętsze trendy w okularach w sezonie 2021

Rok 2021 przyniesie wiele ciekawych nowości wśród okularów korekcyjnych. W sezonie 2020 prawdziwym hitem okazały się okrągłe okulary w cienkich, złotych oprawkach lub całkowicie ich pozbawione. Takie oprawki doskonale podkreślają romantyczne, eleganckie stylizacje. Delikatne oprawki w tylu retro zostały docenione przez największe ikony świata mody.


Zaletą okularów z charakterystycznymi cienkimi drucikami jest fakt, że nie rzucają się w oczy i pasują nawet do najbardziej ekstrawaganckich stylizacji – w przeciwieństwie do modeli w grubych oprawkach, z którymi trzeba uważać, by nie przesadzić. Subtelne pozłacane oprawki nie wyjdą z mody również w roku 2021, jednak w nowym sezonie najgorętszym trendem będą właśnie mocne, wyraziste oprawki w intensywnych kolorach. Największymi hitami z wybiegów są obecnie kwadratowe ramki w odcieniach ciepłych brązów i rudości. Niezmiennie modne będą okrągłe oprawki korekcyjne i złote aviatory.

Do łask wraca też moda retro, dlatego w sezonie 2021 modne będzie wszystko to, co nawiązuje do poprzedniej epoki. Dotyczy to także okularów, które stanowią wręcz idealny dodatek do stylizacji w klimacie vintage. Rok 2021 należy do osób, które nie boją się wyzwań i nie wahają się podkreślać swojej indywidualności odważnymi stylizacjami. Oprawki korekcyjne w sezonie 2021 pozwolą całkowicie odmienić twój dotychczasowy look. Im bardziej zwariowane oprawki, tym lepiej. Modne będą okulary korekcyjne w odważnych kształtach i kolorach. Królować będą modele oversized, geometryczne i wayfarer. Niesłabnącą popularnością będą cieszyły się także modne od kilku sezonów okulary w kształcie kociego oka. Takie propozycje znajdziemy w ofercie najbardziej ekskluzywnych marek. Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w modzie okularowej? Polecamy zajrzeć na stronę www.wokularach.pl/modne-okulary-tego-roku-zdradzamy-6-najwiekszych-trendow, gdzie znajdziesz najmodniejsze oprawki i kształty okularów korekcyjnych na najnowszy sezon.

 

Modne oprawki do okularów – gdzie je kupię?

Oprawki korekcyjne najlepiej kupować w autoryzowanych sklepach z okularami. Okulary to wyrób medyczny, dlatego nie należy kupować ich w przygodnych miejscach typu supermarket czy sieciówka. W renomowanych salonach optycznych znajdziemy odpowiednie szkła i dobierzemy do nich wymarzone oprawki. Zamówienie możemy złożyć również online. Sklepy internetowe z okularami rekomendowane przez optometrystów i okulistów mają towar najwyższej jakości od znanych i sprawdzonych producentów.