XXI wiek już dawno zawitał do branży stomatologicznej. Higiena jamy ustnej przy wykorzystaniu nowinek technologicznych staje się czymś coraz bardziej powszechnym. Ale czy jeszcze kilka lat temu ktoś sobie wyobrażał, że szczoteczka do zębów może opierać się np. na łączności WiFi i być wyposażona w kamerę? Takie możliwości oferuje urządzenie Prophix, które niedługo ma się pojawić na rynku.

 

W jaki sposób technologie, z których korzystamy na co dzień, mogą nam się przydać w zabiegach mających pomóc np. w zachowaniu zdrowego uśmiechu? Odpowiedź przynosi ten praktyczny wynalazek. Szczoteczka Prophix wyposażona jest w lampę i kamerę. Ma też wbudowany moduł WiFI oraz bluetooth; współpracuje też z dedykowaną aplikacją mobilną. Po co to wszystko? Dzięki kamerze możemy zajrzeć do jamy ustnej, rozświetlanej za pomocą diody. Obraz z niej przesyłany jest na ekran naszego smartfona. Dzięki temu mycie zębów ma się stać jeszcze bardziej precyzyjne – na bieżąco możemy bowiem kontrolować, czy dotarliśmy szczoteczką do wszystkich miejsc.

Szczoteczka Prophix
Onvi

Dzięki dostarczonym technologiom można nie tylko łatwiej dostrzec miejsca, które do tej pory były pomijane. Łatwiej jest też zaobserwować niepokojące zmiany, które mogą wymagać interwencji stomatologa. Wysokiej jakości zdjęcia porównawcze można dostarczyć specjaliście. Przy pomocy aplikacji mobilnej można natomiast z łatwością archiwizować zarówno zdjęcia, jak i krótkie filmy.

Szczoteczka Prophix
Onvi

Jak zauważa producent, kamera pozwala nie tylko podejrzeć miejsca, które wcześniej trudno było dostrzec, ale także udoskonalać techniki szczotkowania zębów.

Ta futurystyczna szczoteczka dostarczana będzie z kilkoma końcówkami, dedykowanymi do pielęgnacji zębów oraz dziąseł. Cały zestaw będzie kosztował ok. 400 dolarów (blisko 1600 złotych).