Najgorętsze innowacje nie tylko dają nieograniczone możliwości, ale i znacznie ułatwiają życie. Te wykorzystywane w stomatologii sprawiają, że dbanie o zęby przestaje być okupione strachem, a wręcz sprawiają, że staje się ono rozkoszą. Nowe techniki wybielania i coraz bardziej zaawansowane szczoteczki oznaczają bowiem mniejsze ryzyko próchnicy, a więc i rzadsze wizyty u dentysty. Duże pole do popisu daje również stomatologia estetyczna, która coraz częściej postrzegana jest przez pryzmat zabiegów anti-aging. Oto pięć innowacji, które przyczyniają się do zrewolucjonizowania nowoczesnej dentystyki.

 

Stomatologia anti-aging

Do pewnego momentu stomatologia estetyczna kojarzyła się z wybielaniem oraz usuwaniem uśmiechu dziąsłowego. Obecnie prym w tej dziedzinie wiedzie Dental Face Lifting, czyli procedura służąca nie tylko poprawie uśmiechu, ale i wymodelowaniu twarzy. Zakładając koronki i licówki oraz ustalając nową wysokość zgryzu i odtwarzając brakujące zęby uzyskuje się efekt pogodniejszego wyrazu twarzy, pełniejszych ust, spłyconych zmarszczek i podniesionych policzków.Beam Brush z aplikacją mobilną

Chociaż inteligentna szczoteczka Beam Brush nie jest takim znowu najnowszym odkryciem, sama koncepcja połączenia jej z aplikacją mobilną dobrze wróży na przyszłość. Dzięki technologii Bluetooth łączy się ze smartfonami i iPhone'ami i korzystając z zainstalowanej aplikacji kontroluje czas mycia zębów, który powinien wynosić co najmniej dwie minuty. Dodatkowo monitoruje ona częstotliwość sięgania po szczoteczkę, a nawet technikę mycia zębów, za którą można zbierać dodatkowe, wirtualne punkty. 

 

Narzędzia stomatologiczne z szafiru

Od jakiegoś czasu branżę podbijają także opracowane przez firmę Sapphire Technology narzędzia stomatologiczne z końcówkami z szafiru. Szafir to drugi najtwardszy po diamencie kamień szlachetny, który narzędziom stomatologicznym zapewnia przede wszystkim większą wytrzymałość, a więc i dłuższą żywotność. Co więcej, próby kliniczne wykazały, że szafirowe końcówki ułatwiają aplikację stosowanych w stomatologii materiałów oraz obniżają ryzyko powracającej próchnicy.

 

Szczoteczka high-tech

Czy nowe technologie można połączyć z użytecznością i elegancją? Jak najbardziej. W kolejce do podbicia serc milionów ustawiła się szczoteczka Foreo Issa, która wykorzystuje technologię sonicznych pulsacji służącą usuwaniu przebarwień i płytki nazębnej. Dodatkowo, dzięki silikonowemu włosiu, skuteczniej czyści zęby oraz dziąsła. Szczoteczka Foreo sprzyja więc nie tylko codziennej pielęgnacji, ale i wybielaniu zębów.

 

Ultraszybkie wybielanie

Aplikacja Zoom QuickPro marki Philips w gabinecie dentystycznym zajmuje zaledwie pięć minut. Dwuwarstwowy preparat po 30 minutach zmywa się – szczotkując lub wycierając – już samodzielnie. Jeden zabieg wybiela zęby o cztery odcienie, aczkolwiek pełne efekty zauważalne są dopiero po kilku dniach. W czym tkwi innowacyjność tej metody? Między innymi w krótkim czasie aplikacji, który sprzyja także zachowaniu bezpieczeństwa.