Dzisiaj mamy pacjentkę z umiarkowanym trądzikiem zaskórnikowo-grudkowym. Dobrym rozwiązaniem przy tego typu trądziku jest peeling salicylowy Enerpeel. Zobacz, jak przebiega zabieg oraz co na temat leczenia trądziku i pielęgnacji skóry trądzikowej powiedział nam specjalista dermatolog dr Marcin Zakrzewski z Kliniki Zakrzewscy w Katowicach.

 

Oglądaj wideo!

 

Bohaterka naszego materiału od lat zmagam się z problemami skórnymi, głównie w obrębie twarzy. Jak się okazało porad szukała głównie na forach internetowych. Niestety bezskutecznie. W końcu zdecydowała się przyjść na wizytę do dermatologa dr. Marcina Zakrzewskiego po profesjonalną poradę.

- Trądzik to jest choroba, która bardzo często występuje u młodych ludzi. Mówi się nawet, że około 90% populacji młodych ludzi choruje na trądzik. Trądzik zawsze zaczyna się w bardzo prosty sposób, a mianowicie zaczynają się pokazywać na skórze różne niedoskonałości, zaskórniki, krosty, grudki. Najczęściej wynika to z nieprawidłowej pielęgnacji skóry, nieprawidłowego oczyszczenia skóry, czasem złej diety i oczywiście zmian hormonalnych, które zaczynają się właśnie około 14stego i  15stego roku życia - powiedział na wstępie dermatolog.

Dzisiaj mamy pacjentkę z umiarkowanym trądzikiem zaskórnikowo-grudkowym. Dobrym rozwiązaniem przy tego typu trądziku jest peeling medyczny salicylowy Enerpeel 30%.

- Peelingi Enerpeel są bardzo dobrze przygotowane, dlatego że każda dawka na jeden zabieg jest zamknięta w sterylnym, pojedynczym opakowaniu. Bardzo proste w użyciu. Wcześniej, przed peelingiem, musimy skórę bardzo dokładnie odtłuścić, przygotować. Każda porcja preparatu odtłuszczającego jest w specjalnej saszetce. Na jednego pacjenta zawsze mamy jedną saszetkę preparatu przygotowującego oraz preparatu neutralizującego.  Peeling salicylowy jest to peeling, który należy po zabiegu zneutralizować. Skórę należy bardzo dokładnie odtłuścić, bo wtedy penetracja substancji aktywnej, w tym przypadku kwasu salicylowego, będzie do odpowiedniej warstwy skóry. Sebum, które jest wydzielane na skórze nie będzie hamować nam tej penetracji. Sterylny, jednorazowy pędzelek. Nakładamy warstwę kwasu salicylowego. Dzisiaj wykonamy dwie warstwy. Kwas salicylowy to jest kwas, który krystalizuje się na skórze, czyli chwilkę po nałożeniu będziemy widzieć biały osad. Nie jest to frost tak jak w przypadku innych peelingów tylko skrystalizowany kwas salicylowy. Powinniśmy powtarzać go mniej więcej co 10 dni, około 4 razy. Możemy wykonywać taką serię 4-5 razy w roku - wyjaśnił w trakcie zabiegu dr Marcin Zakrzewski.

 

Z trądzikiem do dermatologa

Dr Marcin Zakrzewski zwrócił uwagę na jeszcze jedne bardzo ważny aspekt w skutecznej walce z trądzikiem:

- Młody człowiek, który zaczyna mieć problemy ze skórą, czyli pojawiają się pierwsze grudki, pierwsze krostki, zaskórniki, powinien się zgłosić do lekarza dermatologa. Lekarz dermatolog jest odpowiednią osobą, która zdiagnozuje rodzaj trądziku i dobierze odpowiednie leczenie. Należy pamiętać o tym, że im wcześniej rozpoczniemy leczenie, tym będzie  bardziej efektywne. Trądzik ma kilka postaci, włącznie z takimi postaciami, które są ciężką postacią trądziku i powodują trwałe uszkodzenie skóry w postaci blizn.

- Peelingi to jest bardzo dobre narzędzie do leczenia zmian trądzikowych i trądziku. Natomiast należy pamiętać, że powinny wykonywać peelingi osoby, które są przeszkolone i są profesjonalistami w tej dziedzinie. Dlatego że peeling jest świetnym narzędziem, ale niewykonany prawidłowo może też dać różne powikłania np. przebarwienia skóry czy blizny. W swojej praktyce bardzo często stosuję peelingi marki Enerpeel 

 

Dlaczego peeling Enerpeel?

- Firma General Topics jest włoską firmą. Jesteśmy partnerem Kliniki Zakrzewscy. Wspomagamy klinikę, wspomagamy lekarzy w leczeniu pacjentów ze skórą problematyczną, ze skórą trądzikową. Właścicielem firmy jest dr Gianfranco de Paoli, który jest autorem formuły kosmetyków i peelingów, które mają zastosowanie przy leczeniu skóry problematycznej. Oferujemy również całą gamę preparatów do pielęgnacji domowej. Są  to kosmetyki z serii Aknicare i Rosacure - podkreśliła na zakończenie Agnieszka Witamborska-Panasiuk z firmy General Topics Polonia.