Szczęśliwi ci, którzy przygotowali już upominek dla swoich ojców. Pozostali mogą wybierać spośród książek, krawatów, preferowanych przez ojca gadżetów lub... zabiegów estetycznych.Czy to Mikołajki czy Dzień Matki lub Dzień Kobiet – można przyjąć, że żadne ze świąt nie uchodzi uwadze lekarzom medycyny estetycznej. Odkąd zabiegi upiększające upowszechniły się, coraz śmielej proponuje się je również mężczyznom. W efekcie w aktualnych ofertach gabinetów i klinik znajdziemy nie tylko propozycje przygotowujące nas do lata, ale i te skierowane do mężczyzn. Postanowiliśmy sprawdzić, co kliniki oferują panom na Dzień Ojca.

Najszerszą ofertą wydają się mieć gabinety odnowy biologicznej, które zapraszają m.in. na rozluźniający masaż leczniczy kręgosłupa. Ciekawą opcją jest również meksykański masaż tequilą, który zmniejsza napięcie mięśni, a zatem sprzyja wszystkim przepracowanym i zestresowanym ojcom. Wśród propozycji prezentów na Dzień Ojca pojawiają się także vouchery na męski pedicure, zabiegi na twarz redukujące oznaki zmęczenia oraz na lecznicze i relaksujące masaże stóp.

Oprócz różnych rodzajów masażu relaksacyjnego i typowych zabiegów pielęgnacyjnych, tatę można – o ile są ku temu wskazania i za zgodą samego zainteresowanego – wysłać na zabieg estetyczny. W Dniu Ojca można mu więc wręczyć np. bon podarunkowy. Jak mógłby go wykorzystać?

O propozycje zabiegów estetycznych dla mężczyzn zapytałyśmy przedstawicielkę Centrum Medycznego Dr Kubik w Gdyni.

 

Piękniejsza wersja nowoczesnego mężczyzny

Jak się dowiadujemy u źródeł, zabiegi estetyczne nie mają tutaj płci – dedykowane są one zarówno kobietom, jak i mężczyznom. - Skóra mężczyzn starzeje się tak samo jak kobieca, choć mężczyźni często o tym zapominają. Wychodząc naprzeciw problemom, proponujemy zabiegi z zastosowaniem wypełniaczy z kwasem hialuronowym, które pomogą zlikwidować zmarszczki mimiczne i grawitacyjne tj. „kurze łapki”, bruzdy wargowo - nosowe czy wypełnić policzki, które opadły na skutek odchudzania się – mówi Magdalena Rucińska, konsultantka i kosmetolog z Centrum Medycznego Dr Kubik.

Na tym oczywiście nie koniec. Kolejne propozycje udowadniają, że z zabiegów popularnych wśród kobiet mogą skorzystać także mężczyźni. - Przy pomocy kwasu hialuronowego możemy również skorygować kształt nosa, brody czy wypełnić blizny. Panom chcącym pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej proponujemy nasze najnowsze urządzenie, czyli laser SculpSure. Zabieg jest szybki, bezbolesny i dedykowany osobom, które pomimo ćwiczeń czy diety nie mogą pozbyć się zalegających, trudnych do usunięcia złogów tłuszczu. U panów mówimy o tzw. boczkach lub brzuszku – dodaje kosmetolog.

W ofercie gdyńskiej kliniki znajdziemy również odmładzające zabiegi laserowe, usuwanie blizn potrądzikowych, niechcianego owłosienia czy naczynek oraz rumienia z twarzy. - Panom, którym na skutek stresującego trybu życia sen z powiek spędza nadmierna potliwość, co jest bardzo niekomfortowe np. w rozmowach biznesowych, proponujemy zabieg wstrzymujący wydzielanie potu - dodaje Magdalena Rucińska, która przekonuje, że to tylko część proponowanych zabiegów, a na bezpłatnej konsultacji tworzy się „piękniejszą wersję nowoczesnego mężczyzny”.


Częściej i mniej inwazyjnie

Czy wysyłanie na zabieg ojca, który np. nigdy nie był w gabinecie medycyny estetycznej, jest jednak dobrym pomysłem? Zależy jak na to spojrzeć. Z jednej strony można tym sposobem zaszczepić u niego bardziej holistyczne podejście do wyglądu. Z drugiej strony jako darczyńcy musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli ktoś choruje i na co dzień nie dba o swoją formę i zdrowie, nie powinien spodziewać się spektakularnych efektów. Niekiedy wręcz się do niektórych zabiegów nie zakwalifikuje.

Medycyna estetyczna daje w męskiej pielęgnacji coraz większe możliwości, jest bowiem bardzo dynamicznie rozwijającą się dziedziną. - Cieszy mnie bardzo fakt, iż współcześni mężczyźni dbający o siebie, o wygląd twarzy, stan swojego ciała coraz liczniej odwiedzają kliniki medycyny estetycznej. Mężczyźni chcą wyglądać lepiej, chcą czuć się zadbani. I tu gabinety medycyny estetycznej stoją otworem dla panów – mówi Magdalena Rucińska. W mężczyznach należy jednak zaszczepić dbałość nie tylko o urodę, ale i o wystarczającą ilość snu oraz właściwą dietę.

- Musimy pamiętać, że nie tylko wiek, ale też stres, brak snu, intensywne odchudzanie, nieregularne odżywianie odbijają swoje piętno na męskiej twarzy, jakości skóry czy sylwetce. Dlatego proponujemy panom częstsze, a mniej inwazyjne zabiegi. W dzisiejszych czasach powinno być już to normą – kończy kosmetolog z Centrum Medycznego Dr Kubik.