Zdaniem wielu ekspertów egzosomy to przyszłość medycyny regeneracyjnej  oraz przeciwstarzeniowej. Swoją opinią podzielił się również w rozmowie z redakcją Zatoki Piękna Byong Seung Cho, CEO ExoBioCo, producent preparatów ASCE plus. 

 

Oglądaj wywiad wideo!

Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie.

 

Egzosomy w medycynie regeneracyjnej

- Egzosomy to nanopęcherzyki, które są wytwarzane przez większość naszych komórek. Jako producent preparatów z egzosomami, jesteśmy przekonani, że są one produktem przyszłości. Dlaczego? Ponieważ egzosomy odgrywają kluczową rolę w przekazywaniu ważnych informacji między komórkami oraz w procesie regeneracji skóry, leczenia ran i działaniu przeciwzapalnym.

W dziedzinie egzosomów istnieje wiele różnych rodzajów. Jesteśmy szczególnie zainteresowani komórkami macierzystymi i pochodzącymi z nich egzosomami, które znalazły zastosowanie w najnowszej generacji medycyny regeneracyjnej. Zainwestowaliśmy ponad 70 mln dolarów w nasz dział badawczo-rozwojowy, poświęcony egzosomom, który opracował preparaty wykorzystywane zarówno w medycynie estetycznej, jak i regeneracyjnej. Obecnie nasi naukowcy skupiają się głównie na medycynie regeneracyjnej, ale w przyszłości planujemy rozszerzyć zastosowanie naszych egzosomów również na najnowocześniejszą generację medycyny.

Starzenie się jest obecnie jednym z największych problemów ludzkości, a zarówno komórki macierzyste, jak i odpowiednio dostosowane odżywki mają za zadanie temu przeciwdziałać. Jednak według nas egzosomy mogą być ostatecznym rozwiązaniem dla problemu starzenia się, a wyprodukowane przez nas preparaty egzosomowe mogą być wykorzystane w walce z poważnymi stanami zapalnymi, które również są związane z procesem starzenia się.

Właśnie dlatego słowami kluczowymi dla naszych badań są regeneracja i zwalczanie stanów zapalnych. Kombinacja tych dwóch zastosowań egzosomów może znaleźć zastosowanie w nowej generacji technologii, które będą dostępne w różnych dziedzinach. Nasza firma dąży do opracowania innowacyjnych rozwiązań, które wykorzystają potencjał egzosomów w celu poprawy jakości życia pacjentów.

Jesteśmy przekonani, że egzosomy są produktem przyszłości, który może rewolucjonizować dziedzinę medycyny regeneracyjnej oraz dostarczać skuteczne narzędzia do walki z chorobami zapalnymi. Dążymy do stałego rozwoju i wprowadzania nowych, innowacyjnych preparatów, które będą wykorzystywać potencjał egzosomów w najbardziej efektywny sposób. Pragniemy zapewnić pacjentom skuteczne, bezpieczne i innowacyjne rozwiązania oparte na egzosomach, które przyczynią się do poprawy zdrowia i jakości życia. - mówił w rozmowie z redakcją Zatoki Piękna Byong Seng Cho.

Egzosomy ASCE+ SRLV
Egzosomy ASCE+ SRLV

 

Materiał powstał we współpracy z dystrybutorem Egzosomów ASCE firmą Innmedis, więcej informacji na egzosom.pl oraz asceplus.pl