Medycyna estetyczna ewoluuje przez cały czas i w zasadzie nie ma co się temu dziwić. Pacjenci oczekują coraz lepszych rezultatów, które mogliby osiągnąć w jak najkrótszym czasie, a do tego bez bólu i nadmiernej ingerencji w ciało. Skutek jest łatwy do przewidzenia – każde kolejne urządzenie, które łączy kilka technologii i ma szersze zastosowanie niż mogłoby się nam zamarzyć jeszcze dekadę temu, przyjmowane jest z ulgą. Poniżej propozycje sześciu super urządzeń, które sprawią, że niektórzy spojrzą na zabiegi estetyczne łaskawszym okiem.

 

Plexr

Plexr, dzieło lekarzy z Uniwersytetu Medycznego w Rzymie, to generator plazmy niepowodujący przepływu prądu przez ciało pacjenta – jedyne tego typu urządzenie w Polsce. Wytwarza on kontrolowaną i celowaną mikrowiązkę plazmy, która sublimuje tkankę i obkurcza skórę. Ze względu na brak przeciwwskazań i skuteczność zabieg z wykorzystaniem tego urządzenia jest doskonałą alternatywą dla chirurgicznej blefaroplastyki, czyt. bezinwazyjnie rozwiązuje problem opadających powiek.

Urządzenie Plexr znalazło zastosowanie w zabiegach mających poprawić napięcie skóry w okolicy oczu, tj. służących wyeliminowaniu fałdów skóry i zmarszczek mimicznych (korekcja powiek górnych i dolnych bez skalpela). Technologia pozwala lekarzowi na bieżąco obserwować efekty zabiegu, a do tego osiągnąć efekt bez usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej i przerywania ciągłości skóry właściwej. Co więcej, zabieg przeprowadzony za pomocą urządzenia Plexr przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Chociaż przyjęło się, że jest on następcą blefaroplastyki, Plexr pozwala rozprawić się również z tzw. zmarszczkami palacza.

 

Jett Plasma

Kolejnym tego typu urządzeniem jest Jett Plasma, nie bez powodu określana przełomem w wygładzaniu powiek. Wyglądem przypomina ona nieco większy długopis i doskonale radzi sobie z wygładzaniem i podnoszeniem powiek. Nadaje się także do niwelowania innych zmarszczek, blizn oraz rozstępów.

Urządzenie wykorzystuje fulgurację prądem stałym i zwiększa napięcie błon komórkowych skóry, pozwalając na osiągnięcie efektu liftingu, a nawet poprawę konturów twarzy. Jest to technologia leczenia strumieniem jonów i elektronów, czyli jak w poprzednim przykładzie – plazmą. Iskra, wytwarzana przez prąd stały Jett Plasmy, generuje ciepło ogrzewające skórę. Dzięki temu radzi sobie nawet z kurzymi łapkami, zmarszczkami wokół ust, plamami barwnikowymi, brodawkami, naczyniakami i kurzajkami.

 

Fotona 4D

Jest to laser nowej generacji (kombinacja laserów neodymowo-yagowego z erbowo-yagowym), który jako pierwszy umożliwia laserowy endolifting twarzy. W czym jest on tak wyjątkowy? Otóż działa on zarówno na zewnętrznej powierzchni twarzy, jak i wewnątrz jamy ustnej (mocne nawilżenie śluzówki sprawia, że jest to metoda niebolesna). Tym samym laser sprzyja kurczeniu się kolagenu na całej grubości tkanki i osiągnięciu trwałego efektu. Endolifting laserowy Fotona 4D jest alternatywą dla wypełniaczy. Już po pierwszym zabiegu można uzyskać efekt wypełnienia bruzd nosowo-wargowych.

Za pomocą urządzenia, równolegle z endoliftingiem, można przeprowadzić zabiegi redukujące rumień, rozszerzone naczynka, blizny potrądzikowe i trądzik. System laserowy Fotona 4D umożliwia ponadto trwałą redukcję zbędnego owłosienia czy resurfacing skóry. Laser idealnie dostosuje głębokość i parametry, dlatego wykazuje wysoką wydajność i dużą precyzyjność. Sam zabieg nie wymaga z kolei długiego okresu rekonwalescencji.

 

Venus Legacy

Kolejna technologia pozwala w sposób nieinwazyjny konturować ciało oraz napinać skórę twarzy, szyi oraz ciała. Venus Legacy to wielofunkcyjna maszyna wykorzystywana w medycynie estetycznej, która łączy moc opatentowanej multipolarnej fali radiowej RF (redukcja zmarszczek, tkanki tłuszczowej i cellulitu), impulsowego pola magnetycznego PEMF (synteza nowych włókien kolagenowych i elastynowych) , próżniowego masażu Vari-Pulse (drenaż limfatyczny, stymulacja cyrkulacji) oraz technologii Real Time Thermal Feedback (kontrola temperatury tkanek).

Zastosowanie zabiegów Venus Legacy obejmuje redukcję takich problemów estetycznych, jak obrzęki i zmarszczki wokół oczu, utratę owalu twarzy, zmarszczki palacza, tzw. drugi podbródek, nadmiar tłuszczu w obszarze karku, łopatek i na udach, wiotką skórę brzucha po ciąży lub odchudzaniu oraz w okolicy ramion oraz cellulit.


Vivace

Najprościej mówiąc, jest to połączenie mikronakłuwania, radiofrekwencji i terapii LED. Mikronakłucia stymulują powstawanie nowego kolagenu, fale radiowe RF stymulują proces naprawczy, a dioda emitująca światło LED intensyfikuje zachodzące w skórze procesy naprawcze – czerwone poprawia napięcie i koloryt skóry, a niebieskie redukuje trądzik. Vivace wykazuje skuteczność zbliżoną do lasera frakcyjnego, przy czym nie powoduje złuszczania naskórka i choćby z tego powodu urządzenie można stosować przez cały rok.

Urządzenie Vivace wykorzystuje się m.in. do trwałego niszczenia gruczołów potowych i hamowania nadpotliwości, jednak ma ono znacznie szersze zastosowanie. Pozwala działać zarówno na dużych powierzchniach skóry i zredukować problem rozstępów czy nieelastycznej skóry w obszarze ud i brzucha, jak i poradzić sobie z mniejszymi defektami typu worki pod oczami, opadające policzki, zmarszczki, rozszerzone pory, łojotok czy opadające powieki.

 

Dr Irena Eris REVICORE Hi-Tech System

Nowe urządzenie jest efektem współpracy Kosmetycznych Instytutów Dr Irena Eris oraz specjalistów z Politechniki Wrocławskiej. REVICORE Hi-Tech System służy przeprowadzaniu zabiegów synergicznych w obszarze twarzy i ciała. Za jego pomocą można w jednym zabiegu łączyć do trzech technologii. Dzięki wzajemnemu oddziaływaniu przyspieszają one odnowę naskórka i pozwalają uzyskać lepsze efekty w krótkim czasie.

Jak twierdzą specjaliści, kombinacje zabiegów dobiera się w zależności od potrzeb skóry. REVICORE Hi-Tech System, czyli mówiąc wprost zintegrowany system profesjonalnej pielęgnacji, umożliwia przykładowo przeprowadzenie mikrodermabrazji z mezoterapią bezigłową i dermadrenage, oxybrazji z radiofrekwencją (RF) czy liposukcji ultradźwiękowej z wykorzystaniem technologii podczerwieni z masażem próżniowym. O ile pierwsze dwie kombinacje służą regeneracji skóry, o tyle trzecia pozwala wyszczuplić określone partie ciała.