- Czym jest Zamek Łeba? Zamek Łeba to jest magiczne miejsce, które od 100 lat dumnie stoi na plaży. To jest miejsce, gdzie wszystko możesz, ale nic nie musisz. -tymi słowami Barbara Latomska, właścicielka Zamku Łeba zaprosiła nas do poznania zarówno historii samego zamku, jak i nowo powstałej strefy relaksu SAO SPA. 

 

Zobacz film z wizyty!

 

SAO SPA w Zamku Łeba 

- Tworząc SAO SPA bardzo się skupiliśmy na tym, aby zdefiniować pojęcia takie jak luksus, relaks i wypoczynek od nowa. Co to dla nas znaczy, jak my go rozumiemy. Dla nas SAO SPA to tradycja. SAO jest satelitą Neptuna i tą nazwą chcieliśmy uhonorować historyczną nazwę naszego zamku - Neptun. To jest luksus, czyli usługa i miejsce stworzone, aby służył człowiekowi, a nie odwrotnie. To są materiały, które wykorzystaliśmy przy tworzeniu SPA. To jest relaks, przestrzeń, która koi i pomaga nam się wyciszyć. To jakość usług i profesjonalizm, a wellnes - to również produkt, to naturalny skład, to zapach, to zaufanie, dlatego tak bardzo nam zależało na tym, aby każda nasza współpraca miała ten sam fundament – natura. - powiedziała w rozmowie z redakcją Zatoki Piękna Barbara Latomska.

 

Zabiegi Vagheggi w SAO SPA

Jak powiedziała nam kosmetolog Malwina Krawczyk Sao SPA to miejsce, w którym łączy się zabiegi relaksacyjne, medycyny wschodu z zabiegami pielęgnacyjnymi na ciało i twarz, wykorzystując fitokosmetyki włoskiej marki Vagheggi. 

- Zabiegi pielęgnacyjne w naszym SPA oparliśmy na produktach włoskiej marki Vagheggie, która wykorzystuje naturalne składniki. Znajdziemy w nich lawendę z Górnej Prowansji zebraną w czerwcu, owoce cytrusowe z Sycylii zebrane w styczniu, tłoczone na zimno oleje, kryształy żywicy, ametyst, czarną komosę i wiele innych składników - a wszystkie naturalne i skuteczne. - wylicza kosmetolog.

Do szczególnie polecanych przez SAO SPA zabiegów na twarz należy zabieg Intense, przeznaczony do każdego rodzaju skóry. Zabieg działa liftingująco oraz przeciwstarzeniowo, chroniąc skórę przed wpływem czynników zewnętrznych. Dzięki zabiegowi Intense skóra wygląda młodziej, jest gładsza, bardziej jednolita i rozświetlona, a drobne linie i zmarszczki stają się mniej widoczne.

- Zabiegiem polecanym do ciała jest natomiast zabieg Irritual, który czerpie inspirację z rytuałów oczyszczania ciała. Jest to zabieg nawilżający oraz wyjątkowo odżywczy, dzięki zawartym składnikom aktywnym, takim jak wyciąg z migdałów Avola, wyciąg z łodygi bambusa czy olej kokosowy. Szczególnie polecany po kąpielach słonecznych by zregenerować ciało. - dodaje kosmetolog.

Uzupełnieniem zabiegów pielęgnacyjnych w SAO SPA są wschodnie techniki masażu tajskiego, które łączą elementy akupresury, jogi i fizjoterapii.
W ten sposób można kompleksowo zadbać o funkcjonowanie całego organizmu, głęboki relaks mięśni i stawów, a także odpowiedni przepływ energii pomiędzy umysłem i ciałem.

Zapraszamy do SAO SPA, gdzie każdy znajdzie przestrzeń dla siebie. 

Poznaj całą ofertę Zamku Łeba

Materiał powstał we współpracy z ITP S.A.