Gala Kobiecych Inspiracji zyskała już status tradycji w kalendarium trójmiejskich wydarzeń kulturalno-biznesowych. 21 października po raz trzeci w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym spotkały się kobiety, które pragną przekształcić swoją pasję w biznes lub przenieść działającą już firmę na wyższy poziom. Imprezę zorganizowały Joanna Suchocka - Kreatorka kobiecych wydarzeń ze Strefy Kobiet oraz Anna Jagodzińska - Trenerka efektywnego zarządzania zespołem z Fabryki Rozwiązań. Oprócz prelekcji zaproszonych Polek - bizneswomen - uczestniczki mogły zrelaksować się przy poczęstunku, rozszerzyć sieć znajomości oraz skonsultować się ze specjalistkami różnych branż.

 

Nieczęsto zdarza się okazja, by zgromadzić w jednej sali tyle kobiet, które różnymi drogami zajęły się własnym biznesem. Ich doświadczenia, nabyta wiedza, ale też porażki i problemy, które napotykały na drodze rozwoju firmy, stanowiły clou programu Gali.

Pierwszą prelekcję wygłosiła ILONA ADAMSKA - Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet. Od ponad 10 lat prowadzi z sukcesem swoją firmę, wydając nie tylko magazyny, ale także blogi i portale lifestyle'owe. Jest pomysłodawczynią Akademii Law Business Quality - inspirujących spotkań dla kobiet sukcesu oraz właścicielką Agencji Wydawniczo-Promocyjnej I.D.MEDIA.

Energia i poczucie humoru Ilony Adamskiej udzieliły się publiczności zgromadzonej na Gali. Jeśli ktoś spodziewał się suchego, najeżonego cyframi i statystykami wykładu, mógłby poczuć się zawiedziony. Jednak mocną stroną konwencji Gali Kobiecości jest swobodna atmosfera zachęcająca do pytań i dzielenia się swoimi wrażeniami.

Entuzjazm uczestników (bo na sali obecni byli również panowie!) znalazł swój upust na przerwie kawowej. Lokalne smakołyki i niespodzianki w formie loterii upominków zajmowały czas tym paniom, które nie skorzystały z konsultacji specjalistów, m.in. księgowych z Biura Rachunkowego 2+1, radców prawnych, notariuszy czy trenerów osobistych.

 

Anna Żurawka Photography

 
Drugą prelekcję wygłosiła ALEKSANDRA BUDZYŃSKA - Organizatorka Czasu Kobiet. 10 lat temu założyła blog Pani Swojego Czasu, na którym uczy, jak zarządzać swoim czasem, a jej misją jest sprawienie, aby kobiety uwierzyły w to, że potrafią robić to doskonale. Wykład pod tytułem "Czas to pieniądz, czyli jak być zorganizowaną kobietą biznesu" spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem.

Anna Żurawek Photography

Prelekcje zakończyła EWA MIŁEK – ekspertka od rozwijania firm dzięki publikacji własnej wiedzy oraz właścicielka wydawnictwa  Millennium Publishers Club. Jako autorka książek „Twoja książka cię ozłoci” oraz „Mistrzowie piszą książki" przedstawiła biznesowe korzyści z napisania własnej książki.

Ważną częścią imprezy był networking, czyli wymiana informacji oraz kontaktów pomiędzy gośćmi Gali Kobiecych Inspiracji oraz samych uczestniczek.

Spotkanie miało na celu skupienie trzech grup kobiet :

- kobiety, które prowadzą prężnie działające firmy,
- kobiety, które planują otworzyć swoją firmę,
- kobiety, które mają już swoją firmę, jednak ich dochód nie jest jeszcze na oczekiwanym poziomie.

Po uczestnictwie w imprezie mogę z całą pewnością stwierdzić, że dla obecnych oraz przyszłych bizneswomen Gala jest miejscem, w którym można nawiązać kontakty biznesowe, ale też zainspirować się energią kobiet, które swoje marzenia wcieliły w życie.