Konkurs art of BEAUTY Prestige Awards 2024 to wydarzenie, które ma na celu wyróżnienie i docenienie wybitnych osobistości, marek oraz innowacyjnych produktów i zabiegów w branży profesjonalnej kosmetyki w Polsce. V edycja konkursu przyciągnęła wiele uwagi i po raz kolejny pokazała, jak dynamicznie rozwija się ta branża w naszym kraju. W tegorocznej edycji Kapituła Konkursu przyznała nagrody w dziesięciu kategoriach, wyróżniając osoby i firmy, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju i promocji kosmetologii w Polsce.

 

Laureaci Konkursu

 

Człowiek Roku: Olga Szemley

Olga Szemley została wyróżniona za pionierskie działania na rzecz rozwoju jogi twarzy w Polsce. Jest autorką wielu publikacji i książek oraz często występuje w telewizji. Jej nowatorskie podejście do autopielęgnacji promuje różnorodność i dojrzałe piękno, a także demokratyzuje dostęp do wysokiej jakości metod pielęgnacyjnych.

Marka Roku: Guinot Institut Paris

Guinot Institut Paris zdobyło nagrodę za ponad 25 lat obecności na rynku polskim. Marka, założona w 1963 roku, jest znana z luksusowej pielęgnacji anti-aging. Guinot oferuje bezinwazyjne zabiegi manualne i aparaturowe, które stanowią alternatywę dla procedur medycyny estetycznej, tworząc kompletny model współpracy z partnerami.

Salon Kosmetyczny Roku: Podologia & Chirurgia Teresa Agnieszka Klimczak

Gabinet podologiczny Teresy Agnieszki Klimczak wyróżnia się innowacyjnością i profesjonalizmem. Specjalizują się w diagnostyce i leczeniu schorzeń stóp, korzystając z nowoczesnych technologii i zaawansowanego sprzętu. Indywidualne podejście do pacjentów oraz nieustanne podnoszenie kwalifikacji sprawiają, że gabinet ten jest synonimem ekspertyzy w dziedzinie podologii.

Innowacyjna Koncepcja Salonu Trychologicznego: Skinline Clinic

Skinline Clinic otrzymała nagrodę za innowacyjne podejście łączące naukę z praktyką. Klinika oferuje holistyczne podejście do pacjentów, angażując specjalistów takich jak trycholog, dermatolog, endokrynolog czy dietetyk kliniczny. Zabiegi są oparte na najnowszych osiągnięciach naukowych, a indywidualne podejście jest szczególnie cenione.

Holistyczna Klinika Piękna: Klinika L’experta

Klinika L’experta w Warszawie została nagrodzona za holistyczne i innowacyjne podejście do piękna i zdrowia. Klinika łączy nowoczesną medycynę estetyczną, ortodoncję, stomatologię, kosmetologię Hi-tech oraz mental SPA. Dzięki doświadczonemu zespołowi specjalistów, oferują kompleksowe i bezpieczne terapie, które są unikalne na skalę światową.

Program Szkoleniowy Roku: Kurs profesjonalnej jogi twarzy – metoda Yogatwarzy

Metoda Yogatwarzy zdobyła uznanie za unikalność i skuteczność. Kurs obejmuje 80 godzin nauki, w tym anatomię, techniki automasażu i ćwiczeń, a także zasady prowadzenia działalności w branży beauty. Certyfikat ukończenia kursu jest synonimem jakości, a program partnerski dla instruktorek jest w pełni bezpłatny.

Zabieg na Twarz: Barrier Skin Therapy Bielenda Professional

Barrier Skin Therapy firmy Bielenda Professional została wyróżniona za unikalną koncepcję zabiegu. Procedura ta oferuje zaawansowane terapie kosmetologiczne, które wzmacniają, naprawiają i chronią skórę. Zabieg ten jest rekomendowany przed i po inwazyjnych procedurach estetycznych oraz wspiera mikrobiom skóry.

Zabieg na Twarz: Egzosomy ASCEplus, Innmedis

Egzosomy ASCEplus Innmedis zostały nagrodzone za innowacyjność i skuteczność. To pierwsze standaryzowane i w 100% czyste egzosomy dostępne na rynku, które pełnią funkcję regeneracyjną i przeciwzapalną. Dzięki mikroskopijnemu rozmiarowi, egzosomy przenikają przez naskórek i skórę właściwą bez konieczności iniekcji.

Pielęgnacja Domowa Roku – Twarz: CHRISSIE Dynamic Booster

Produkt CHRISSIE Dynamic Booster firmy Beauty Management wyróżnia się bogatym i kompleksowym składem. Serum zawiera fito-retinol, multipetydy, ceramidy oraz witaminy, które intensywnie regenerują skórę, nadają jej koloryt i jędrność oraz redukują zmarszczki.

Pielęgnacja Domowa Roku – Twarz: MesoBoost Linia Ferul Power

Linia Ferul Power marki mesoBoost została nagrodzona za innowacyjne wykorzystanie kwasu ferulowego. Produkty te mają silne działanie antyoksydacyjne i przeciwstarzeniowe. Zawierają witaminę C, która poprawia jędrność i koloryt skóry, a także specjalnie dobrane oleje, które odżywiają skórę.

 

Kapituła Konkursu

Kapituła konkursu ART of BEAUTY Prestige Awards 2024 składała się z ekspertów branży Beauty:

Ewa Cesarz: Przewodnicząca Kapituły konkursu, redaktor naczelna art of Beauty i Estetica Polska.

Renata Barańska: Ekspertka PR, związana z agencją KiS Production, miłośniczka prostoty i umiaru w pielęgnacji.

Beata Bruś-Spyra: Specjalistka w dziedzinie SPA & Wellness, propagatorka kosmetyki naturalnej i terapii drzewami.

Dominika Chirek: Prawnik i ekspert rynku kosmetyków naturalnych, współpracująca z Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

Estera Gabczenko: Właścicielka firmy GAB Media, redaktor naczelna portalu Zatoka Piękna.

Katarzyna Marek: Specjalistka PR, redaktor naczelna Nails trendy oraz Make-UP trendy, promotorka marek osobistych.

Dr n. med. Claudia Musiał: Doktor nauk medycznych, dyrektor naukowy Skinline Clinic.

Marcin Piwecki: MBA, ekspert branżowy z zakresu trychologii, współwłaściciel kliniki leczenia łysienia w Katowicach.

Julia Trawińska: Prezes Fundacji Medycyny Stylu Życia, zarządza Centrum Diagnostyki Genetycznej i Immunologicznej Genelab oraz Centrum Medycznym VIMED.

Marta Zielińska: Kosmetolog i trycholog, pedagog i coach, wspierająca specjalistów w branży beauty.

Tegoroczna edycja konkursu art of BEAUTY Prestige Awards pokazała, jak wiele innowacyjnych rozwiązań i wybitnych specjalistów działa na rynku kosmetycznym w Polsce. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!