Jednym z najszybciej zdradzających upływ czasu obszarów są okolice oczu. To właśnie do pielęgnacji tej części twarzy przeznaczony jest nowy preparat Crystal Retinal Ceramide Eye marki Medik8, którego premiera odbyła się 16 maja w Skyfall Warsaw. Około 100 kosmetologów i dziennikarzy, którzy uczestniczyli w wydarzeniu, usłyszało informacje o nowościach i efektach stosowania nowego preparatu.

 

Premiera nowego produktu Medik8 za nami. We wtorek 16 maja na 46. piętrze Skyfall Warsaw odbyła się prezentacja nowego kremu pod oczy - pierwszego na świecie retinalu na okolicę oka o mocy klinicznej. Twórcy preparatu, zainspirowani wielokrotnie nagradzanym serum z witaminą A - Crystal Retinal, przedstawili kompleksowe rozwiązanie ukierunkowane na odmładzanie skóry wokół oczu. 

Emilia Szczepańska
Emilia Szczepańska

- Crystal Retinal Ceramide Eye jest pierwszym na świecie kremem z retinalem o mocny klinicznej. Posiada on 3 różne stężenia, które możemy dopasować do aktualnego stanu skóry, do potrzeb skóry, ale także do adaptacji pielęgnacyjnej witaminy A. Posiada on unikalny system podwójnej stabilizacji, przez co mamy pewność, że retinal jest wysokiej jakości, stabilny i nie powoduje podrażnień. Formuła stabilizacyjna jest objęta zgłoszeniem patentowym. Produkt zawiera odżywcze ceramidy i jest kompleksową pielęgnacją nocną. Jedno opakowanie starcza na 12-tygodniową pielęgnację - tłumaczyła Emilia Szczepańska, kosmetolog, szkoleniowiec Bogdani Dermatologia.

Dmitrij Gabczenko i Elżbieta Kędziorek
Dmitrij Gabczenko i Elżbieta Kędziorek

Premiera rozpoczęła się po południu, a gości przywitała Elżbieta Kędziorek, Manager Działu Dermokosmetyków. - Oferta Medik8 jest znacząca. Istnieje potrzeba rynkowa, czyli pielęgnacja okolicy oka i świadomość oraz potrzeby konsumentów, którzy wiedzą, że ta pielęgnacja musi być dopasowana, delikatniejsza, zawierająca substancje łagodzące, które wykluczają ewentualne podrażnienia – powiedziała podczas spotkania.

Iwona Psutka-Wojtkowiak
Iwona Psutka-Wojtkowiak

Więcej o nowościach Medik8, a także o filozofii marki, opowiedziała później Iwona Psutka-Wojtkowiak, Product Manager Bogdani Dermatologia. - Filozofia marki Medik8 jest prosta. Produkty, które oferujemy mają być skuteczne, przebadane, z potwierdzonymi efektami terapeutycznymi, a przede wszystkim mają być przyjazne dla użytkowników. Piękna skóra na całe życie – piękna planeta na zawsze! To jest nasze motto – mówiła Iwona Psutka-Wojtkowiak.

Na koniec spotkania znalazł się też czas na testowanie produktów, zdjęcia z widokiem na panoramę Warszawy i wymianę doświadczeń branżowych. - Nasi pacjenci doceniają produkty marki Medik8, np. serum Crystal z retinalem na twarz. Codziennie stosujemy produkty w naszej placówce i efekty mówią same za siebie. Dlatego wiem, że ten nowy krem pod oczy również będzie bardzo skutecznym i lubianym produktem. Podsumowując, produkty Medik8 wybieramy za ich skład, skuteczność, jak również za świetną współpracę z tą marką – powiedziała nam kosmetolog Anna Melnik

I. Psutka-Wojtkowiak, E. Szczepańska i E. Kędziorek
I. Psutka-Wojtkowiak, E. Szczepańska i E. Kędziorek

Już 16 maja zapowiedziano, że premiera kremu Crystal Retinal Ceramide Eye nie będzie ostatnią w tym roku. - To nie jest ostatnia nowość Medik8 w tym roku, zaprezentujemy również kolejny produkt, którego zadaniem będzie zatrzymanie wody w naskórku, czyli produkt nawilżający. Medik8 to aktywne produkty, kosmeceutyki, czyli dermokosmetyki o udowodnionym działaniu klinicznym, a więc nie idziemy w kierunku przypadkowej pielęgnacji, tylko działamy w konkretnym kierunku terapeutycznym – przyznała Elżbieta Kędziorek.

Materiał powstał we współpracy z Medik8 Polska