Biostymulacja, model AART™ w zabiegach kwasem L-polimlekowym, protokoły łączone – o tym wszystkim opowiedziano podczas Galderma Expert Day. Wydarzenie dla lekarzy medycyny estetycznej odbyło się 15 kwietnia w Renaissance Warsaw Airport Hotel. 


Biostymulacja kwasem L-polimlekowym

Konferencja Galderma Expert Day zgromadziła cenionych prelegentów z całego kraju, a także z Brazylii i Izraela. Głównym tematem spotkania był kwas L-polimlekowy.

- Kwas L-polimlekowy to silny stymulator skóry, który odnawia jej właściwości, przywraca napięcie i dodatkowo daje pożądany efekt liftingu oraz odbudowy objętości. – powiedziała w rozmowie z redakcją Zatoki Piękna dr hab. n. med. Joanna Czuwara.

dr hab. n. med. Joanna Czuwara
dr hab. n. med. Joanna Czuwara

Z kolei lek. Magdalena Świder podkreśliła, że kwas L-polimlekowy to produkt dla inteligentnych pacjentów i inteligentnych lekarzy. Dlaczego? - Pacjent musi poczekać na efekt działania kwasu L-polimlekowego, dlatego że kolagen wytwarza się w okresie od 4-6 tyg. od podania preparatu. A inteligentny lekarz to taki, który w umiejętny sposób poda preparat, ponieważ preparatu nie można podać zbyt płytko ani zbyt głęboko, bo wtedy jego potencjał nie zostanie wykorzystany w 100% - wyjaśniła nam lek. Magdalena Świder.

 

Dr hab.n.med. Joanna Czuwara i dr Magdalena Świder
Dr hab.n.med. Joanna Czuwara i dr Magdalena Świder

Podczas całodziennej konferencji lekarze mieli możliwość wysłuchać także wykładów gości specjalnych. Dr Luiz Avelar z Brazylii oraz dr Sarit Cohen z Izraela opowiedzieli o swoich doświadczeniach w zakresie stosowania kwasu L-polimlekowego, prezentując nie tylko efekty zabiegów, ale też omawiając prawidłową kwalifikację pacjenta do zabiegu.

 

Aneta Zwolińska, dr Luiz Avelar, Karolina Stopińska
Aneta Zwolińska, dr Luiz Avelar, Karolina Stopińska

- Moje doświadczenie w leczeniu pacjentów podpowiada mi, że należy wysłuchać dokładnie pacjenta i jego oczekiwań, wówczas dokładnie rozumiemy powody, dla których do nas przychodzi i osiągniemy najlepsze rezultaty terapii. Dodatkowo rekomenduję ścisłe trzymanie się poszczególnych kroków systematycznego podejścia wypracowanego przez firmę Galderma, czyli modelu AART™, na które składają się Assessment, Anatomy, Range i Treatment. Dokładne zrozumienie każdego kroku pozwoli skutecznie przeprowadzić terapie i osiągnąć zamierzony rezultat, a przede wszystkim uniknąć powikłań oraz ewentualnego niezadowolenia z efektów. – przekonywał dr Luiz Avelar, chirurg plastyczny z Brazylii, specjalista Brazylijskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej.
 

Kwas L-polimlekowy w protokołach łączonych

Do terapii łączonych podczas Galderma Expert Day odniosła się m.in. dr Sarit Cohen z Izraela, chirurg plastyczny, szefowa Israeli Center for Facial Sculpting. - W terapii możemy łączyć biostymulator z urządzeniami wysokoenergetycznymi, z mikronakłuwaniem czy z nićmi - wszystko po to, aby osiągnąć repozycję, czyli lifting skóry, wypełnienie ubytków objętości i regenerację. Ważne jest, aby dokonać prawidłowej oceny problemu estetycznego oraz dobrać odpowiednie połączenie w leczeniu. – mówiła dr Sarit Cohen z Izraela.

Dr Sarit Cohen
Dr Sarit Cohen

Trenerzy GAIN z Polski również zaprezentowali protokół łączący kwas L-polimlekowy z produktem na bazie kwasu hialuronowego, mający na celu uzyskanie efektu niechirurgicznego liftingu. Protokoły łączone omówili dr n. med. Tomasz Hamera, lek. Magdalena Korwin oraz lek. Anna Telenga.

- Zabiegi z użyciem kwasu L-polimlekowego możemy łączyć z innymi technologiami, np. z kwasem hialuronowym, jeśli chcemy oprócz ujędrnienia uzyskać efekt uniesienia tkanek, lepszego zakonturowania, poprawy owalu twarzy. – tłumaczyła w rozmowie z redakcją Zatoki Piękna lek. Anna Telenga. 

Dr Anna Telenga i Estera Gabczenko
Dr Anna Telenga i Estera Gabczenko 

Wydarzenie Galderma Expert Day pozwoliło spojrzeć na preparat na bazie kwasu L-polimlekowego z szerszej perspektywy. Jego wieloletnia dostępność na rynku i szereg publikacji na temat działania pokazują, że w kategorii biostymulatorów kolagenu prym wiodą preparaty sprawdzone, o potwierdzonym działaniu. Przez blisko 25 lat zebrano dowody nie tylko na jego skuteczność, ale i wszechstronność.

- Galderma od lat jest leaderem na rynku w zakresie produktów do iniekcji – wypełniaczy, neuromodulatorów i biostymulatorów. Międzynarodowe wydarzenie Galderma Expert Day udowodniło, że mamy ponad 25-letnie doświadczenie w medycynie estetycznej, co daje nam niepodważalne dowody na wieloletnią skuteczność naszych produktów oraz ich działanie w skórze przez lata od ich zastosowania. Produkt używany od 20 lat nie jest „stary” tylko doskonale przebadany i o wysokim profilu bezpieczeństwa. Tym samym dbamy o komfort lekarzy, pacjentów i zależy nam, aby mogli „spać spokojnie”. U podstaw naszych wartości leży nauka i dowody kliniczne na skuteczność naszych produktów i do tego zawsze będziemy wracać – podsumowała spotkanie Karolina Stopińska, Brand Manager Medical Devices w Galderma..

Galderma Team
Galderma Team 

Materiał powstał we współpracy z firmą Galderma